Чак Поланік

Шоковий американський письменник українського походження, найбільш відомий за романом "Бійцівський клуб" Чарльз (Чак) Майкл Поланік (Palahniuk – Палагнюк) народився 21 лютого 1962 р. у Песко, Вашингтон, у сім’ї Керол і Фреда Поланіків.
 
mego.org.ua

Був такий обов’язок у козаків – безкоштовно, добровільно захищати рідну Україну. Нерідко залишав січовик дружину при надії і знав: загине – син буде носити його ім’я, а прізвищем стане ім’я матері. Чи не тому на нашій землі багацько Гандзюків, Мотричів, Палагнюків, Уляненків? Так було і в родині Палагнюків, що вела рід від козачки Палагни.

Дід Поланіка (Палагнюк) був українцем, який мігрував на Захід через Канаду, південні штати до Північної Дакоти, і оселився в Нью-Йорку у 1907 році. Чак Паланік писав, що трансформував своє прізвище, коли побував на могилі у баби з дідом, яких звали Павлина та Микола (Пола і НІк). У всіх офіційних документах він англійською пишеться як Palahniuk. Палагнюк. А читає сам себе Паланік…

Чак Поланік виріс у вагончику разом зі своєю сім’єю. З двадцятирічного віку Поланік відвідував Школу Журналістики при Університеті штату Орегон, і закінчив її в 1986 році. Навчаючись в коледжі, він працював на Національному Громадському Радіо в місті Юджин, Орегон. Невдовзі він переїхав до Портленду. Після короткого періоду роботи у місцевій газеті він почав працювати у фірмі Freightliner механіком, і залишався там, доки не став успішним письменником. Одночасно він писав інструкції з ремонту вантажівок, публікувався в пресі.

Поланік працював волонтером у будинку безпритульних; організовував транспортування безнадійно хворих людей у притулку. Після загибелі свого інтимного друга Чак залишив роботу в хоспісі.
 
imdb.com
 
Писати почав після 35 років. У вільний від роботи на Freightliner час Поланік створив роман "Бійцівський Клуб", що перевидавався тричі — у 1999, у 2004 і у 2005 рр. У 1999 році було завершено екранізацію фільму режисером Девідом Фінчером. Мас-медіа називають Поланіка "шоковим письменником", який звертається до гострих тем, послуговується обмеженим словниковим запасом із перевагою дієслів, а не прикметників; використовує короткі речення, тонкі цинічні дотепи, іронічний чорний гумор.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше