Цей день

Полум’я свічки затремтіло і згасло. Двері відчинилися і до хати увійшло троє великих чоловіків, але коли вони наблизилися до тата, то раптом наче зменшилися – стали дрібними і мізерними. Тато підняв на них свої сині очі і вони щось сказали йому російською, але дуже тихо, ніби боялися своїх слів.
 
Тато встав і підійшов до мами, яка вже тремтіла всім тілом і її русі коси липли до обличчя від води, солоної, наче морської, хоча вони ніколи не знали моря...Я маму токою не знав. 

Один з чоловіків знову щось сказав, цього разу вже голосніше...татові у спину. Тоді я помітив рушницю на його плечі і почав плакати. Тато повернувся на голос того з рушницею: 

-    Не лякай дітей!

Тато кудись збирався, але брав не багато речей, тому я себе заспокоїв, що це не на довго – тато часто кудись отак ходив, тільки завжди сам... а ці люди... Хто вони? Чому мама плаче? 

Тато підійшов до мене, чомусь сказав залізти на піч, наче я мав вже спати, а потім вони його взяли під руки. Тато ішов нашою маленькою хатою дуже довго, його широчезна спина похилилася, руки були схрещені за нею якось неприродньо... я дивився йому у слід і раптом зрозумів, що дуже хочу ще раз побачити його очі... Я вже знову майже плакав і раптом тато оглянувся, він подивився точно на мене і лагідно посміхнувся...

Я чекав його цілу ніч, а коли почало світати я взяв свою торбинку, з якою восени мав піти до школи у перший клас, і пішов зустрічати тата... Я йшов йому на зустріч тією стежкою, якою ніхто окрім нас не ходив, а потім стежка закінчилася...
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як вибрати сережки відповідно до форми вашого обличчя
Час від часу ми розповідаємо про те, як світ і мода змінюють одне одного. Мабуть, ви самі це відчуваєте по тому, як змінюються тренди. Адже вони чутливі до культурного підґрунтя. Сьогодні ми поговоримо про прикраси, зокрема про золоті сережки. Розповімо, як правильно обрати і купити золоті кульчики, які будуть личити формі вашого лиця.
Читати більше
ЖИВОПИС ВАСИЛЯ ПОПОВИЧА: НЕЗЕМНА КРАСА КАРПАТСЬКИХ КРАЄВИДІВ, ЧАРІВНІ МІСЬКІ ПЕЙЗАЖІ, СОКОВИТІ НАТЮРМОРТИ
У його роботах немає напруги, драматизму, а є спокій і мальовнича привабливість природи; принадність для прогулянок і споглядання старовинних вулиць і будинків; розкішність зображеного в натюрмортах.
Читати більше
8 порад, як подбати про навколишнє середовище
У часи, коли в Україні війна, а у світі коїться казна-що, ми часто забуваємо про важливі речі. Сьогодні мова піде про одну з них — навколишнє середовище. Й ось дружнє нагадування, як ми можемо йому допомагати.
Читати більше