CЕКС-ТУР КАМ’ЯНОЮ ДОБОЮ: ХТО З КИМ СПАВ

Типовий для сучасного суспільства моногамний шлюб виник з розвитком сільського господарства і появою майна — потрібен був спадкоємець для передачі власності. У мисливців-збирачів початку кам’яної доби сексуальне життя було більш насиченим.

Кам’яна доба почалась 3 мільйони років тому, з виокремленням предків людини з тваринного світу, і закінчилась, коли люди стали використовувати метал — а це лише 5–6 тисяч років тому. Щодо сексу в цей період у дослідників є різні думки, - пише WAS.

Американська антропологиня Гелен Фішер в одному з інтерв’ю казала:«Первісні жінки постійно зникали в кущах з різними партнерами». З її слів наші предки, йдучи на поклик гормонів і ще не притуплених тваринних інстинктів, тільки і думали що про секс. З нею погоджується британський археолог Тімоті Тейлор. Він вважає, що у чоловіків кам’яної доби статевий орган був не надто великий. Він збільшився завдяки частому сексу заради задоволення, а не розмноження.

Класична наука в висновках більш стримана. Протягом 3 мільйонів років людина еволюціонувала фізично й розумово, що призвело до ускладнення соціальних взаємин, частиною яких був секс.

Реконструкція сімейної групи неандертальця. Джерело: Chicago, U.S.A .: Field Museum of Natural History / Internet Archive Book Images

КОЛИ ВСЕ БУЛО СПІЛЬНИМ

На етапі первісної людської зграї, хоч і мислездатної, але зграї, панував проміскуїтет — хаотичний, необмежений статевий зв’язок всіх членів роду. При цьому члени зграї конкурували. У сильних самців утворювались гареми, слабші були змушені задовольняти себе через мастурбацію й гомосексуалізм — у тваринному світі ватажок покриває слабшого самця, демонструючи перевагу над ним. Дослідження британського антрополога Едварда Еванса-Прічарда свідчать, що гомосексуалізм практикувався і для посвячення молоді у доросле життя.

Тоді ж зародилися проституція і традиція обдаровувати жінок. У примітивному суспільстві панував первісний комунізм, в якому все було спільне, включаючи жінок. А виживання стада залежало від самців-мисливців, які добували їжу, відганяли звірів і конкурентів з інших груп. Чоловіки час від часу навідувалися до печер, де окремо мешкали жінки з дітьми, і вибирали ту, яка подарує їм ніжність цієї ночі. Обраниця на ранок отримувала найбільший шматок м’яса або шкуру, яка не дасть замерзнути вночі.

Кадр з фільму «Мільйон років до нашої ери» / Hammer Films, 1966 рік, режисер Дон Чеффі. Фото: INPLUS / East News

Сучасні дівчата, коли чепуряться перед дзеркалом, підсвідомо виконують ритуал первісних предків, які прикрашали себе мушлями і соком з розчавлених ягід. Коли на першому побаченні чоловік підносить дівчині подарунок і веде її до ресторану, він також чинить як первісна людина. Люди кам’яної доби вважали, що сита та обігріта жінка буде більш лагідною та піддатливою в сексі.

ДОБА НЕЗНАЙОМОК

У середньому палеоліті, 300 тисяч — 35 тисяч років тому, зі стада виник рід, а людина постала в своєму сучасному анатомічному вигляді. Громада розміром від 20 до 140 людей була об’єднана родинними зв’язками, і правили в ній, швидше за все, жінки. На зміну проміскуїтету приходить екзогамія — сексуальні стосунки між членами одного роду заборонені.

Брати «дружину» або «чоловіка» дозволялося лише ззовні, тому сусідні первісні родини намагалися товаришувати. Потім з родів виникнуть племена, а з племен — народи. На це були свої причини:

  • люди стали помічати, що від зв’язку з родичами з’являються діти з відхиленнями;
  • стародавня людина розвинулася в емоційному плані і стала чіткіше виділяти власне «я», почалися ревнощі;
  • рід мав налагодити зв’язки з сусідами заради обміну, взаємодопомоги та захисту.

Крім того, чоловіки продовжували займатися полюванням і часто на десятки, а іноді й сотні кілометрів віддалялися від місця своєї стоянки. Під час таких походів мисливці зустрічалися з іншими родинами, старійшини яких пропонували їм вступити в інтимний зв’язок з місцевими жінками. Подібна практика довгий час зберігалася у чукчів, народів Тибету, аборигенів Австралії. Виникала сувора обрядовість і система соціальних заборон. Для підтримки порядку порушників карали.

ТАЄМНИЦЯ «ЧЕРВОНОЇ ТРІЙЦІ»

В околицях чеського міста Дольні-Вестонице у груповій могилі археологи виявили один жіночий і два чоловічих скелети — цим людям було від 17 до 23 років. У науку вони увійшли як «червона трійця»: їхні кістки були посипані вохрою. Вік знахідки 26 тисяч років, а дивовижна вона тим, що після смерті в геніталії одного з чоловіків увіткнули кремнієвий ніж, іншого — дерев’яний кілок.

Жінка лежала посередині чоловіків. Руку лівого трупа поклали над вагіною жінки. Тіло повернули так, немов він дивиться на неї з жадобою. Рука жінки переплетена з рукою чоловіка праворуч, ніби між ними тісний зв’язок.

Багато вохри було насипано на лобок жінки і голову чоловіка зліва, в яку також встромили вовчі зуби. Дослідження виявило, що трійця померла раптово, а поховали її менш ніж за годину з моменту смерті. Вчені понад 60 років намагаються розгадати таємницю цього поховання. Швидше за все, трійця порушила первісний закон і її покарали. У самому обряді поховання є певна театральність, яка мала донести до інших людей наслідки порушення табу.

Реконструкція поховання «червоної трійці» в Антропологічному павільйоні Моравського музею в Брно, Чехія. Фото: Thilo Parg / CC-BY-SA-3.0

ШЛЮБНІ СХОДИНИ

Рід, який жив за принципом «все спільне», знеособлював людину. Потреби громади були важливішими за особисте бажання окремого члена первісного колективу. Для продовження роду практикували шлюбні сходини між двома і більше сусідніми родами. Учасники зустрічалися на спеціальних територіях, де й займалися сексом один з одним. Така практика робила первісний шлюб за своєю суттю груповим.

Ймовірним місцем таких зустрічей могла бути 5-метрова печера в Баварії, стіни якої прикрашені еротичними малюнками. У ній є природні скам’янілості, що нагадують чоловічі геніталії. Німецький археолог Бернгард Гек, який досліджував знахідку, зазначив, що «люди кам’яного віку вважали печеру сакральною; можливо, там відзначали свята родючості або проводили певні магічні ритуали». Схожі печери виявлені у Франції та Іспанії.

Палеонтологічна реконструкція Елізабет Дейніс. Джерело: Public Library of Science Blog / CC BY 4.0

Відлуння практики шлюбних зустрічей можна відшукати в язичницьких традиціях Київської Русі, в гуляннях молоді сусідніх сіл на Івана Купала, Масляну і Коляду. У святкові дні відбувалося пом’якшення суворих звичаїв, рамки заборон стиралися, хлопці й дівчата отримували свій перший сексуальний досвід і підшукували пару на майбутнє.

У ескімосів Гренландії теж був подібний звичай. Кілька разів на рік чоловіки і жінки виїжджали в поля, ставили намети і в повній темряві займалися в них груповим сексом. Діти, народжені після цієї ночі, вважалися законними. Такий звичай допомагав родам оновити кров в умовах нечисленності населення острова. Європейські переселенці охоче перейняли традицію і аж до 20 століття практикували її.

СВЯТА ЗАКІНЧУЮТЬСЯ

Предки були знайомі й з мастурбацією. Під час розкопок у Німеччині біля міста Ульм археологи виявили реалістичні фалоімітатори, зроблені з каменю. Вік знахідок не менше 28 тисяч років, і, як стверджують фахівці, ці приладдя не завжди використовувалися в ритуальних цілях. Адже в той час з родючістю асоціювалися жіночі статеві органи.

Археологиня Петра Кісельбах тримає в руках кам’яний фалос, виявлений в печері району Альб-Дунай, Німеччина. Вік знахідки не менше 28 тисяч років. Фото: Stefan Puchner / dpa / East News

Американський археолог Тімоті Тейлор в інтерв’ю газеті The Times сказав, що подібні речі знаходять часто і всюди. Первісні люди активно використовували секс-приладдя, практикували фетишизм. Доказом цьому можуть бути статуетки венер палеоліту, яких знайдено понад 200.

З появою венер, а найбільш ранній з них 35 тисяч років, пов’язують початок матріархату. Статуетки з вираженими жіночими геніталіями, часто великими стегнами і грудьми — атрибути соціально складного і збільшеного роду-племені. Кількість людей зростає, сексуальні відносини розвиваються.

А потім з’являється це кляте сільське господарство.

(via)

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com