«Це справжнє щастя – розуміти усе, промовлене колись!»

23 жовтня 2013
Юлія Василів


У молодої людини та й зрештою у кожного на будь-якому етапі життя є ще одне важливе завдання – правильно трактувати та розуміти слова і те, що за ними… Навіщо? Мабуть тому, що весь світ, ми, оточення складаються із понять, сенсів, трактувань, пояснень… із СЛІВ. І від того, наскільки глибоко людина «копне», залежить якість думки, рішення, дії…

Згадалася фраза: «Спочатку було слово…». Правда, таки слово. Його вага і роль вражають, проте важливо навіть не це… Скільки слів у кожному дні? Скільки думок через слова і у словах? Зрештою – скільки їх стоїть ЗА сенсами, значеннями та поняттями… І в цій словесній хвилі потрібно розібратися, її важливо зрозуміти, щоб прийняти або відкинути…

«Спочатку було слово»… Саме у словах нам з дитинства вкладають певні переконання, часто стереотипи та шаблони. І це теж той багаж, з яким ми приходимо у доросле життя. Він «висить» над людиною, часто у форматі переконань чи певностей, хоча зрештою стає саме тією найбільшою Непевністю, з якою потрібно розбиратися…

Розкручуючи словесну логіку, людина доходить до суті. Це вимагає зрілості, готовності усвідомити та змінити. Цей процес теж вимагає праці…

«Спочатку було слово»… І з кожним роком життя слова стають усе зрозумілішими, яснішими, а їх значення та роль – очевиднішими. Це також як результат зростаючої свідомості та внутрішнього пошуку…

Як у тому вірші Віталія Коротича: «Це справжнє щастя – розуміти, усе промовлене колись». І щастя, і випробування, і необхідність…

Віталій Коротич

Ми розумієм поступово
Дитячі вади й помилки.
В дитинстві вимовлене слово
Ясним стає через роки.
Усе, що ми недовідкрили,
Що нам здалось колись простим, –
Складне…

Школяркам говорили

Ми вірш про "білих яблунь дим".
Батьківські залишали хати
Ми, певні в мудрості своїй,
У тім, що вміємо кохати,
Учитись, йти на працю й бій.
Недбало хряскали дверима,
У всьому певні хлопчаки,
Пусті нанизували рими
На кволих віршиках гачки.
Нас вітром часу обдувало
І пилом в очі нам мело.
Нам часом боляче ставало,
Нам часом соромно було.
А ми жили, кохали, вміли,
Вмирали в смертному бою
І поступово розуміли
Всю недосвідченість свою.
Ми розуміли, скільки містить
В собі наснаги рідний дім.
У двадцять п'ять – спеціялісти
І космонавти – в двадцять сім.
І, може, правда саме в тому,
І, може, мудрість в тім жива,
Щоб, забуваючи про втому,
Старі пригадувать слова.
Батьківський дім…
Кохання…
Діти…
Слова, що в серці збереглись…
Це справжнє щастя – розуміти
Усе, промовлене колись.

... 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Настільні ігри на двох від Kubix: як вибрати розвагу
Замість того, аби переглядати серіали та фільми на повторі, гортати соціальні мережі або вигадувати дещо інше, можна звернутись до перевіреного та завжди актуального рішення – настільних ігор, розрахованих на двох осіб.
Читати більше
Інтернет-магазин парфумерії: переваги онлайн-шопінгу для любителів ароматів
Більшість людей доповнюють свої щоденні образи парфумом, який бере на себе важливі функції. Саме унікальний аромат додає недостатніх ноток всьому аутфіту, що робить його ще більш привабливим для оточення.
Читати більше