Борис Крюков - один з провідних художників-графіків України

19 січня 1895 р. народився український художник Борис Крюков (Kriukow), який жив і творив у Аргентині. 

Учень Федора Кричевського в Київському художньому училищі (1913-17), викладав живопис і графіку в цьому закладі. 

У міжвоєнний період проілюстрував понад 500 книг і був визнаний одним із провідних художників-графіків України. Під час війни залишився у Києві. За німецької окупації експонував на виставці картину "Усмішки Бахуса", виконану в манері живопису ХVІІІ ст. Як згадувала Катерина Кричевська-Росандич полотно обурило німецьких мистецтвознавців, які відвідали виставку й відзначили, що це твір викрадений із музею, а не робота сучасного українського майстра, тому полотно конфіскували; його подальша доля невідома.

У 1943 році Борис Крюков емігрував до Львова, потім до Кракова, а в 1944 році жив у Австрії, де писав під псевдонімом Іван Усатенко. З 1948 р. жив у Буенос-Айресі і повернувся до книжкової графіки. За роботу для "Дон Кіхота" отримав першу премію в 1964 р. на міжнародному конкурсі мистецтва в Мадриді. 

З 1950 Kriukow проводив щорічні виставки своїх робіт у Буенос-Айресі. Його полотна (олія), часто зображають романтичних героїв, українських козаків.

Kriukow виконав мозаїку в Українському католицькому Свято-Покровському соборі в Буенос-Айресі. 

Помер Борис Крюков 6 березня 1967 в Буенос-Айресі. Його дружина, Ольга Гурська-Крюкова, в 1970 році опублікувала монографію про чоловіка українською, іспанською та англійською мовами.
 
Донька художника Ліда Качуровська, вдова відомого українського поета і літературознавця Ігора Качуровського, проживає нині у Мюнхені. Володіє збіркою творів батька.
   
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше