Безкоштовні альтернативи мікром'якому офісу

1 квітня 2015
usik64

Безкоштовні альтернативи Мікром'якому Офісу

Ще в 2013 компанія Microsoft заявила про вихід з бета-тестування і надходження в продаж свого офісного пакету Office 2013.

Стаття писалася на вікі-проекті http://uk.unam.wikia.com/wiki/Безкоштовні_альтернативи_Мікром%27якому_Оффісу ,- там можна редагувати

Ціна/якість 

Новий продукт надійшов у продаж за ціною від 140$ за найпростішу версію і до 400$ за професійний варіант. Розробники зробили велику роботу по вдосконаленню офісного пакету, от тільки переважна більшість користувачів навряд чи зможе її оцінити. Величезній кількості людей абсолютно не потрібна вся міць цієї програми і вони використовують лише обмежену кількість функцій, до того ж вже давно доступних в безлічі конкурентів Microsoft Office. У цій статті спробуємо вас познайомити з безкоштовними або дуже недорогими альтернативами Microsoft Office, які зможуть багатьом повністю замінити офісний пакет в роботі.

Google Docs (Google Drive) 

Це основний конкурент Microsoft Office, який має всі шанси стати новим стандартом. Ви користуєтеся пошуком Google, ви перевіряєте пошту Gmail, перекладаєте в Google Translate, так чому б вам не спробувати ще й офісний пакет від Google?

Крім того, за цим сервісом стоїть вся міць Google, він дійсно хороший. Його інтерфейс простий і лаконічний, швидкість роботи змушує забути, що це веб-додаток, а набір функцій цілком достатній для повсякденного використання. Так, комусь може не вистачити якоїсь збоченої функції, так, деколи бувають проблеми з відкриттям офісних документів. Зате для віддаленої роботи цей пакет підходить найкраще, дозволяючи налагодити спільну роботу цілої команди і залишаючи по цій частині всіх конкурентів далеко позаду.

Ціна: безкоштовно

Microsoft Web Apps (SkyDrive) 

Це рішення покликане конкурувати насамперед з відповідним продуктом Google. Воно являє собою сильно урізані варіанти офісних Word, Excel, PowerPoint і навіть OneNote. Онлайновий пакет містить тільки основні функції і якщо ви очікували побачити тут ті ж можливості, що і в десктопній версії, то можна сильно розчаруватися. З іншого боку, є все найнеобхідніше, знайомий інтерфейс і відмінна інтеграція з онлайновим сховищем від Microsoft, що для багатьох може стати вирішальним фактором.

Сумісність з офісними форматами обмежується тільки рідними для Microsoft форматами, що в загальному не дивно. Присутня можливість спільного доступу і редагування документів.

Ціна: безкоштовно.

Zoho Office 

Колись цей офісний пакет був не менш популярний, ніж Google Docs, але потім поступово був відсунутий на задній план. І зовсім даремно - за своїми можливостями він нічим не поступається найбільш просунутим офісним програмам. Компанія Zoho представляє цілий комплекс веб-сервісів, перелік назв яких налічує кілька десятків пунктів. Нас в контексті теми статті насамперед цікавить текстовий і табличний редактор, а також інструмент підготовки презентацій.

За своїми можливостями офісний пакет нічим не поступається просунутим офісним редакторам і ви з подивом виявите, що величезна кількість можливостей абсолютно не заважають його швидкій і стабільній роботі. Нова версія інтерфейсу виглядає просто відмінно, змушуючи забути про прихильність до своєї раніше улюбленою офісної програми. Відмінна сумісність з різними форматами, онлайнове зберігання файлів, здатність спільної роботи - тут є все необхідне для продуктивної роботи не тільки фрілансера-одинака, але й цілої команди.

Ціна: безкоштовно, є платний тариф з додатковими можливостями. Я не знайшов не те що українізації, бодай, русифікації. Мені не зручно. Вам, можливо, сподобається.

LibreOffice 


Пакет LibreOffice є нащадком давно відомого OpenOffice і має всі властивості, притаманні open source, - він відкритий, функціональний і абсолютно безкоштовний. LibreOffice являє собою цілий комплекс програм, у тому числі текстовий і табличний редактори, програми для роботи з презентаціями та малюнками і так далі.

Чим найбільше підкуповує Лібре в порівнянні з усіма представленими в статті пакетами, — це найбільш достойна русифікація інтерфейсу, що робить пакет настільки ж зручним, наскільки Ви звикли до Мікром'якого. Народ грішить на проблеми з макросами. Якщо Вам це не сильно актуально, юзайте Лібре на здоров'я — дешево і сердито, як кажуть.

LibreOffice-Text 


Про функції LibreOffice і його можливості замінити Microsoft Office на просторах інтернету ведуться запеклі баталії, в яких зламано чимало списів. Але якщо відкинути упередження і особисті смакові пристрасті, то можна констатувати, що це найбільш розвинений альтернативний офісний проект на сьогоднішній день.

Особисто мені дуже нагадує інтерфейс знаменитого Оупен-Оффіса. При цьому значки об'ємні, наглядні, а функціонал не гірший, ніж Оупен. Стає не лише на Вінду, а й на Лінукс, Мак і т.д. (хто користується якими ОС, — під них є свої розробки Лібре).

Ціна: безкоштовно.

SoftMaker FreeOffice 

Цей офісний набір програм не дуже популярний у нас, адже перебуває в тіні більш іменитих конкурентів. Між тим, наполегливо рекомендую звернути увагу на цю програму всім користувачам, яким Microsoft Office здасться занадто дорогим, а LibreOffice - занадто громіздким і незграбним. Інсталяційний файл цього офісного пакету, в який входять, до речі, програми для роботи з текстами, таблицями та презентаціями, важить всього 58 Мб. Швидкість роботи з великими документами сильно відрізняється від того ж LibreOffice, а сумісність з усіма популярними офісними форматами дає можливість використовувати цей пакет навіть в робочих цілях.

SoftMaker-FreeOffice-TextMaker 

 

Перелік основних можливостей цієї програми навряд чи поміститься в невеликий формат цієї статті, достатньо лише сказати, що якщо ви не використовуєте занадто витончених функцій при роботі з документами, то FreeOffice цілком може стати для вас легкою і спритною заміною вашого офісного пакету.

Ціна: безкоштовно, є професійна платна версія.

Kingsoft Office 


Як відомо, наші китайські друзі почали своє сходження до копіювання всього, що тільки можна було скопіювати, а потім поступово перейшли до створення своїх власних продуктів, які стають все більш і більш технологічно досконалими. Приблизно такий шлях пройшов і офісний пакет Kingsoft Office.

Дебютувавши як незграбна варіація на тему старого Microsoft Office, сьогодні він перетворився на цілком сучасний пакет, при погляді на який розробники з Редмонда повинні відчувати деяке почуття незручності й тривоги за майбутнє. Зараз називається WPS.

Kingsoft-Writer-Free 

Як бачите, зовнішнім виглядом програма повністю повторює Microsoft Office 2003, а якщо вам дуже сподобався стрічковий інтерфейс, то можете завантажити професійну версію програми, яка надає таку можливість. Що стосується функцій і сумісності з різними форматами, то китайські майстри практично повністю скопіювали можливості Майкрософтівського пакета, так що тут ніяких несподіванок бути не повинно. На думку багатьох експертів, Kingsoft Office на сьогодні є найкращим вибором для користувачів, які шукають заміну дорогим продуктам відомої фірми.

Ціна: безкоштовно, є професійна версія з додатковими функціями.

Як бачите, вибір офісних пакетів здатних замінити славетний Microsoft Office, досить широкий. Так, деякі функції цього продукту досі є недосяжними, але як говорить статистика, їх використовує зовсім невелика частина користувачів. Всіх інших цілком може задовольнити одна із запропонованих у цьому огляді програм, які можна використовувати безкоштовно і абсолютно легально. Так навіщо платити більше?

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше
УКРАЇНСЬКІ РОБІН ГУДИ
В історії України відомо чимало славетних імен народних месників та благородних розбійників, які намагались відновити соціальну справедливість, грабуючи багатих та роздаючи награбоване бідним. То чиї це імена та що відомо про цих персон?
Читати більше