Безконтактна флешка MBLOK від української команди зібрала вже $100 000 на Kickstarter

3 червня 2014
Vitaliy DeFranko
Безконтактна флешка MBLOK від української команди зібрала вже $100 000 на Kickstarter.
"Швидкість збору коштів на Kickstarter – підстава для розмови з інвесторами!"

Проект MBLOK продовжує збирати гроші через Kickstarter. За кілька днів автори проекту можуть передчасно наблизитись до поставленої межі в $120 000.

MBLOK – інноваційний безконтактний носій інформації, який виглядає як невеликий кубик і може одночасно синхронізуватись з кількома пристроями – телефонами чи комп’ютерами. Уся команда проекту, окрім засновника Антона Кабанова, складається з українців, котрі живуть у Канаді.
Маркетолог проекту Наталія Іванова розповіла про те, як їх команда опинилась в Канаді і як цей винахід зможе змінити наше життя.

Розкажіть історію створення MBLOK. Як виникла ідея і як давно ви над нею працюєте?

Наша компанія Kwelea Inc. заснована рік тому. В такому складі ми працюємо вперше. MBLOK – наш перший проект. У вересні минулого року наш пристрій вже можна було потримати в руках. З тих пір ми активно працюємо над його вдосконаленням.

Засновник нашого проекту Антон Кабанов побачив проблему в тому, що нас оточує багато пристроїв, які між собою зовсім "не товаришують". Нам обов’язково потрібні файлообмінники та синхронізатори файлів (Dropbox, Skydrive) і доступ до інтернету, щоби завантажувати туди інформацію. В Канаді інтернет досить дорогий і не надто швидкий, в тому числі і мобільний. А якщо вам потрібні великі файли, які досить довго завантажуються, вам потрібен і хороший інтернет. Антон запропонував ідею міні-пристрою, який дозволить завантажувати, передавати і зберігати інформацію по Bluetooth без використання інтернету.  
 
Kickstarter​.com
 
А чому ви переїхали до Канади? В якому місті ви знаходитесь?

Сьогодні наш офіс знаходиться в Кітченер-Ватерлоо. Тут розташовується великий університет, де люди отримують одну з найкращих освіту у сфері ІТ, математики та інженерії. Довкола університету з’явились багато різних компаній. Тут знаходяться офіси Google, BlackBerry і т.д. Це своєрідна Мекка для стартапів, канадська Силіконова долина. Тут найбільша концентрація талановитих юнаків, які працюють над створенням цікавих продуктів. Учасники проекту приїжджали сюди в різний час і знали один одного через університетське містечко.

Розкажіть трохи про команду розробників проекту. У них є інші напрямки діяльності окрім MBLOK?

Засновник проекту Антон Кабанов – сто відсотковий трудоголік, він взяв академічну відпустку, щоби повністю присвятити себе стартапу. Антон народився в Уфі, а всі інші учасники команди – із різних міст України: хтось із Тернополя, хтось – з Криму, один дизайнер сидить у Києві. Також у складі нашої команди є інженер-механік, кілька айтішників і медіа-відділ – всього 8 людей. Дехто з нашої команди все ще навчається, хтось вже давно закінчив університет, але вчитися ми продовжуємо постійно.

Для мене цей проект – проба пера на Kickstarter. Раніше я працювала у зовсім іншій сфері, але зараз відчуваю, що я на своєму місці. Тут добре організована, професійна і успішна команда, а колектив і рівень його злагодженості – це дуже важливо в таких проектах.

Наскільки оригінальна ідея MBLOK? Ви зустрічали пристрої, схожі на ваш? В чому переваги MBLOK?

Аналогів у нього немає, оскільки зазвичай усі пристрої приєднуються до телефону чи комп’ютеру за допомогою дроту або Wi-Fi. Ідея нашого пристрою в тому, що його можна використовувати через Bluetooth. Фактично, якщо ви знаходитесь не вдома, в дорозі чи в заторі, ви завжди зможете отримати доступ до великої бібліотеки своїх файлів. Цей міні-пристрій гарантує постійний доступ до важливих документів, безцінних спогадів, улюбленого фільму чи просто хорошого настрою.

Наша перевага в тому, що Bluetooth потребує небагато енергії, але при цьому новий стандарт дозволяє розвивати швидкість, достатню для перегляду фільмів.

Ви можете, наприклад, дуже багато фотографувати, і всі фотографії автоматично передадуться через Bluetooth на MBLOK і збережуться там. Чи, наприклад, якщо з телефоном щось сталось, ваш контент можна легко зберегти на MBLOK і ви не втратите його. Більше того, ви зможете поділитись своєю інформацією з друзями чи колегами, не використовуючи Wi-Fi. Одночасно до пристрою можуть підключатись до  семи користувачів.

На якому етапі знаходиться ваш проект? Вже є прототип вашого винаходу?

На даному етапі у нас вже є прототип, хоча він поки що не достатньо маленький. Для цього потрібні значні інвестиції. На деякі технічні запитання відповісти без прототипа просто не можливо.

Дизайном пристрою займається наш засновник Антон Кабанов, інженер-механік Юрій Паламарчук і дизайнер з Києва Іван Зайцев. Це вже четвертий варіант дизайну. Зараз існує MBLOK на будь-який смак, більш молодіжний з яскравими кольорами і більш стриманий, класичний.

Наша ціль – не в тому, щоби зібрати суму на Kickstarter, а в тому, щоби цей MBLOK потрапив у продаж, щоби люди змогли його придбати і почати ним користуватись. Ідея насправді грандіозна і вже отримала багато позитивних відгуків.

Чому ваша команда вирішила скористатись краудфандингом? Інші українці, які приймали участь у  кампанії Kickstarter, - команда Petcube – в своєму інтерв’ю казали, що Kickstarter важливий не стільки як можливість зібрати гроші, скільки тим, що дозволяє поширити інформацію і протестувати продукт.

Kickstarter – це хороший шанс дізнатись, чи є попит і взагалі ринок для вашого продукту. Я вже десять років працюю в міжнародних продажах і можу сказати, що основні витрати йдуть на виробництво самого пристрою. Щоби створити його з нуля, написати програмне забезпечення і щоби він з’явився на полицях в магазинах, потрібні великі фінансові вкладення, багато часу і талановиті кадри.

Насправді $120 000 – це дуже низька стартова ціна для такого проекту, але це продемонструє нашим інвесторам, що продукт буде продаватись і що на нього є попит. На даний момент компанія збирає по 10 тисяч вдень, і ми вже досягли межі $100 000 за десять днів. Я вважаю, це досить непоганий результат. Але ми, по-суті, не чіпаємо ці гроші, оскільки згідно домовленостям з Kickstarter, якщо люди з якихось причин не отримують пристрій, то ми повинні повернути гроші назад. Але швидкість їх одержання цих коштів є підставою для отримання банківських кредитів, для розмов з інвесторами і так далі. Так ми перевіряємо ринок.

На Kickstarter вас підтримало вже більше, ніж 400 людей. Як ви їх приваблюєте і як будуєте комунікацію з ними?  

У нас вся команда відповідає за електронні листи, особисті повідомлення, коментарі і твіти. В середньому щодня приходять від 40 до 60 повідомлень з питаннями, до того ж ми намагаємось відповідати на всі коментарі на сайтах, де розміщені публікації про MBLOK, написані українською, російською, англійською чи німецькою мовами.

Ми постійно спілкуємось з людьми, які зацікавлені в нашому проекті. Для нас важливе кожне запитання і кожен коментар. На цьому етапі дуже важливо отримати якомога більше інформації за допомогою зворотного зв’язку з нашою аудиторією. uamodna.com

VIA
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Що можна дізнатися про себе на основі власних сексуальних фантазій
Наші сексуальні фантазії відображають, принаймні частково, особистісні риси та особливості. Доктор філософії Джастін ЛейМіллер, вивчаючи сексуальні фантазії понад 4000 американців для своєї книги, виявив, основні п'ять факторів особистості. А саме...
Читати більше