Бережіть свої вуха: Поради лікаря-сурдолога!

3 жовтня 2017
Anna Shpilevska
У першій частині нашої статті ми говорили про те, наскільки актуальною для багатьох людей в наш час є проблема зі слухом; вияснили, що найбільший негативний вплив на наші вуха мають саме гучні звуки, а також зачепили трохи статистичних даних з України та США. Зупинилися ми на коментарі компетентного лікаря… 

Мізинець Олег Миколайович, лікар-сурдолог вищої категорії:

"Лікар-сурдолог кожного дня приймає велику кількість пацієнтів. Деякі приходять з власної волі, а деякі - тому що їх приводять близькі та друзі. Саме для них часто проблема втрати слуху близької людини стає особливо гострою.

Чому ж в нашій країні з'явилося так багато людей, які страждають через цю проблему? Тривожних дзвіночків може бути багато. Наприклад, у всіх без винятку пацієнтів, які перехворіли на гострий отит, спостерігається невелике зниження слуху. У деяких випадках від цього захворювання пацієнт навіть може оглухнути. Також дуже погано на наше вухо впливають гучні звуки: вони знищують слуховий нерв у високих частотах, а саме ці частоти відповідають за розбірливість мови.

Давайте, для прикладу, згадаємо діджеїв, які грають сети всю ніч безперервно. Якщо він крутить гучну музику в клубі впродовж семи років, він обов'язково повинен пройти діагностику слуху у сурдолога. Крім того, для представників цієї професії, так само, як і для музикантів, які виступають на концертах, існують спеціальні затички у вуха. Вони захищають людину від негативного впливу гучних звуків.
  Також потрібно відзначити, що зниження слуху провокує старечі маразми і хворобу Альцгеймера. В старшому віці людина менше чує, а отже до неї доходить мала кількість інформації. Саме в цих випадках потрібно обов'язково носити слуховий апарат. В Європі таке пристосування надягають не для того, щоб добре чути, а щоб вести активний спосіб життя.

Причини погіршення слуху:

- аденовірусні інфекції;
- шумові навантаження, в тому числі гучна музика на різних концертах і в клубах, шум вулиць у великих містах, цифрові плеєри, якими ми так часто користуємося, адже прослуховування музики в навушниках негативно впливає на наш слух;
- вживання антибіотиків, які "з'їдають" слух. Буває так, що деякі люди для лікування отиту купують антибіотики без вказівок лікаря, тобто займаються самолікуванням. Вони і не замислюються, що наступний антибіотик повинен бути на порядок сильнішим, ніж попередній. До того ж, деякі препарати можуть завдавати шкоди здоров'ю;
- прийом ототоксичних препаратів.Трохи закордонної статистики: у 2025 році кожна 8 людина після 25 років буде користуватися слуховим апаратом. Не зовсім вже й позитивна новина, правда ж?

Українські реалії: 60% пенсіонерів в нашій країні потребують слухових апаратів. І тільки 5% людей, які доживають до 80 років, мають гострий слух. Я їх називаю "золотими вухами".

Якщо ж людина помічає, що відбувається стійке зниження слуху, або у неї болить вухо - не можна зволікати, краще відразу звернутися до лікаря. У тому випадку, коли лікування препаратами не допомагатиме, сурдолог радить придбати слуховий апарат. Таке пристосування стимулює мозок. Постійне носіння цього апарату не знижує слух, а, навпаки, веде до поліпшення розбірливості мови. Адже коли у людини поганий зір - вона купує окуляри. Чому ж, якщо вона має поганий слух - не хоче купувати апарат?
  Слід не забувати основний принцип медицини: краще попередити хворобу, ніж її лікувати. Так своєчасне звернення до лікаря-сурдолога, призначення фахівцем слухового апарату в разі потреби, дасть можливість людині повноцінно радіти життю".

5 способів захистити вухо від зовнішніх факторів:

1. Визначте свій рівень шуму

Для цього завантажте додаток Sound Meter або Noise Hunter, щоб відстежувати рівень децибел навколо себе - на концертах або в ресторанах.

2. Зменшіть гучність

Ви будете почувати себе чудово, якщо у вашому житті з'явиться правило 60:60. Це означає слухати не більше 60% ліміту гучності гаджета, не більше ніж 60 хвилин в день. На меншій гучності можете слухати музику довше.

3. Відмовтеся від звукового шуму

Якщо ви весь час підкручуєте гучність "на повну котушку", ваші вуха від цього сильно страждають. А робите ви це тому, що від прослуховування улюбленої музики, подкастів, або аудіо-книг вас відволікає шум ззовні. У моделях трохи дорожчих навушників є спеціальна функція - зменшення шуму. Наприклад, коли хтось поруч розмовляє, розумна система аналізує, на якій частоті він спілкується. Мікрофон видає звуки вашої музики на тій же частоті, а шум, який йде від сусіда - блокується.

4. Використовуйте затички у вуха

Ні, це не жарт. Найкраща "техніка" на фестах - не Айфон і не Go Pro, а ... Затички. Так-так, ви правильно прочитали. Придбайте цей недорогий «гаджет» і дотримуйтесь інструкцій на упаковці, щоб використовувати їх безпечно. Тоді ви і концерт в нормальних децибелах послухаєте, і слух свій побережете.

5. Повертайтеся з нічної гулянки в тиші

Повернулися пізно вночі з клубу або вечірки? Постарайтеся в машині не вмикати музику. Але ось з таксистами буде складніше. Деякі люблять увімкнути на повну "три акорди", "щоб за душу брало", і їм глибоко наплювати, що твій, розніжений Стінгом, слух не сприймає таку музичну погань. Та ще й після нічної гулянки! Лікарі також радять не слухати гучних звуків протягом наступних шістнадцяти годин. Хоча це може бути складніше, ніж здається. Адж о сьомій ранку вас, наприклад, розбудить, голодний улюбленець і почне нявкати або гавкати на все горло - тут хочеш-не хочеш, а слухати треба. І годувати, бажано, теж, бо ж затички будуть безсилими ;-)
  Будьте пильні, тому що слух - це ще одне диво, дане людському організму від природи. І не кожному пощастило його мати, тому бережіть свої дорогоцінні вушка і, звичайно, уникайте таксистів, які слухають неякісну музику! :)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com