Економічний 2018, що ти нам принесеш?

9 січня 2018
IntoNation.Kyiv

Як ми вже знаємо, з 1 січня мінімальна заробітна плата підвищилася з 3200 гривень до 3723, а якщо все у наших чиновників вдасться, то наприкінці року її планують підвищити до 4100 грн. На перший погляд це виглядає добре, але чи є так насправді - цікаве питання.​
 


За минулий рік ми можемо "похвалитися" 13%-им рівнем інфляції, зростанням ВВП на жахливі 1,8%. Що це означає?

У 2017, після того, як наше керівництво прийняло доволі вигідне для себе іміджеве рішення про підняття мінімалки, стало очевидним, що це підвищить інфляційні процеси в Україні. Щодо зросту ВВП, то кабмін у проекті на 2017 рік закладав позначку 3%, а вийшли ледь не на у двічі гірший показник. ВВП зріс в Україні лише на 1,8%. Для того, щоб економіка могла піднятись з колін, у світовій практиці вважається, що ВВП має зростати приблизно на 5% за рік.

Розумієте наскільки недосяжною є ця цифра?

Якщо брати до уваги, що 2019 буде роком виборів, то можна з впевненістю прогнозувати зріст мінімалки до кінця року до 4100 грн. і це неодмінно позначиться на зростанні інфляції. Дуже цікавою виглядає й інформація про зріст ЗП у військових - у 4,5 рази. Гройсман впевнено починає робити все, щоб його за щось можна було полюбити, а також створює гарні умови для потенційних нових очільників держави, підштовхуючи нашу економіку до поняття "попередники дров наламали". Влада обере більш комфортне рішення на користь потенційно корисного. Швидшке за все, уряд Порошенка буде намагатись піти на другий термін і зробить все, щоб виникло враження, що видимих причин для невдачі у нього немає.Точно зростуть ціни на комунальні послуги, алкоголь, сигарети, їжу. Уряд обіцяє, що тарифи на газ не зміняться. Втім, однією з умов надання траншу від Міжнародного валютного фонду є доведення ціни на газ для населення до ринкового рівня. Тож економічні аналітики зазначають, що по закінченню опалювального сезону уряд повернеться до цього питання і ціну на газ для побутових споживачів буде збільшено на 18%.

Для того, щоб змінити ситуацію з ВВП, потрібно розпочати, врешті-решт, продавати свою продукцію за кордон і менше ввозити імпорту на свій ринок. Це є основною проблемою, у нас спостерігається значна перевага імпорту за останні кілька років. Підняття зарплат повинне мати економічний характер, а не популістський, щоб не створювати зайвих проблем. 

Автор - Ярослав Куліш
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Готуй попкорн: новинки кінематографа 2019 року!
2019 рік презентує нам чимало новинок у сфері кіно: нова робота Квентіна Тарантіно, історичні блокбастери, фільми кіновсесвіту Marvel, захоплюючі трилери, кіноадаптації культових мультфільмів від Disney. UA Modna розповість тобі про 10 найочікуваніших фільмів 2019 року.
Читати більше
Другий Святвечір: готуйте Голодну кутю, не їжте до вечері і не підслуховуйте розмови тварин
Завершальним акордом різдвяно-новорічних свят є Голодна кутя, голодний Святвечір, надвечір’я Богоявлення або хрещенський святвечір, що відзначається 18 січня.
Читати більше