Айна. Проект можливого майбутнього Землі

Айна. Проект можливого майбутнього Землі

Контактер Архітектор

Вища Сила – Айна, контактер – Архітектор.

Ведуча Айна (Вища Сила):

Привіт, моя люба!

Щоб ти не сумувала, і не надто занурювалася у буденність, пропоную тобі обговорити зі мною уявний експеримент. (посміхається)

Відразу скажу, ця ідея реально запропонована і розглядається, але все ж таки, здається Вищим Керуючим дуже радикальною, тому шанси на її реальне втілення не надто великі, але й не нульові.

Отже, припустимо, що фізичні властивості вашого простору трохи змінилися, і матеріальні речі втратили здатність довго зберігати свою форму. Щільна речовина, з якої виготовлено все, що вас оточує в повсякденності, перестало тримати задану форму, почало обсипатися або текти, одним словом, деформуватися. І ця обставина призводить до того, що матеріальне накопичення стає недоцільним, оскільки фізичні предмети швидко втрачають свої властивості, функціональність, а відповідно і цінність, мінову вартість. Це буде перший крок, який серйозно похитне інститут власності на Землі.

Другий крок полягає в тому, що людині нададуть доступні джерела живлення для її тіла. Цього можна досягти багатьма способами, наприклад, прискорити період вегетації їстівних рослин, пом'якшити клімат, підвищити родючість ґрунтів, зменшити кількість шкідників тощо. Також досить перспективною і простою у реалізації мені здається ідея підвищення поживної цінності їстівних рослин, щоб людина з'їдала невеликий обсяг їжі, але при цьому отримувала все необхідне для підтримки себе в хорошому тонусі.

Третій крок - знизити залежність людини від дорогого для купівлі та експлуатації житла. Оскільки фізичні властивості матеріалів стануть трохи іншими, будинок вже не простоїть 50 або 100 років, як раніше, але людині все ще буде необхідний захист від несприятливих погодних умов. І тут йому допоможе знання про силові поля. Ці технології стануть широко доступними.

Контактер (архітектор):

Ти маєш на увазі такі поля, як описуються у фантастиці, наприклад, силові щити, що захищають людину від куль та вибухів?

Айна:

Так, хоча реальніші властивості цих полів дещо інші, але такі ідеї витають у повітрі та надихають ваших фантастів не випадково.

Контактер:

  Наші вчені так і не вигадали, як можна створити ці поля. Начебто фізичні властивості простору просто не дозволяють існувати подібним технологіям.

Айна:

В тому числі, тому властивості простору необхідно змінити. При цьому одні фізичні сили будуть ослаблені, інші виявляться яскравішими (сильнішими). Технології полів будуть застосовуватися у повсякденному побуті. Це дозволить людям створити альтернативні варіанти захисту від несприятливого довкілля.

Також буде доступний спектр полів, які зможуть стабілізувати щільні властивості об'єктів, що створюються, наприклад, будівель. Але умови життя, що змінилися в цілому в земному просторі, поставлять під питання доцільність нагромадження коробок для житла. Так само як люди зараз встановлюють намети для захисту від негоди, можна буде легко активувати захисні бані більш потужні, стаціонарні або менш потужні, що переносяться. Захисні поля можливі і для самого тіла як альтернатива одягу.

Задавай питання. Я бачу, що вони в тебе є. (посміхається)

Контактер:

Намет ставиться на голу землю, він може бути холодним або сирим, там можуть жити шкідливі комахи і так далі.

Айна:

Ти ґрунтовно підійшла до питання. (посміхається)

Силові поля захищають і від усього перерахованого тобою

Контактер:

Висотні будинки почали будувати, коли людей стало дуже багато, і їм уже не вистачало місця. Розміщення наметів і наметів вимагатиме дуже багато площі.

Айна:

Тобі вже розповідали, що поточний середній обсяг людської Душі визнаний надто маленьким. Він не дозволяє тримати людям потрібний рівень усвідомленості і прокидатися від земних мрій навіть тоді, коли це вже зовсім необхідно. Тому обсяг Душі збільшиться, але населення людей значно зменшиться.

Великий об'єм Душі дасть землянину почуватися інакше. Як ми вважаємо, із цього нового відчуття він і жити буде інакше, повніше, радісніше. Але я не кажу, що будинки зникнуть повністю, їх можна буде зводити, утримуючи за допомогою полів, що підтримують стабільні властивості конструкційних матеріалів. Просто гостра потреба у традиційному для людини житлі відпаде.

Контактер:

Іноді людям необхідне окреме приміщення, щоб усамітнитися з іншими.

Айна:

Поля здатні ізолювати звуки та створювати візуальний шум, щоб людину не було видно та чути. Насправді поля при достатньому освоєнні – це більш гнучкі та більш просунуті матеріали, ніж ті, з яких створюють ваші будинки та одяг.

Контактер:

Будинки та одяг виконують естетичну функцію. Чимало людей отримують задоволення від гарного одягу та квартири, обставленої на їх смак. Також є перелік творчих професій, архітектори та дизайнери. Що буде із ними?

Айна:

Це важливе питання. Ми до нього повернемося згодом.

Контактер:

У такому разі людям, які володіють 99% світового багатства, і уявили себе володарями світу, настав час тікати пити заспокійливе.

Айна:

Адже ми поки що просто розмірковуємо (посміхається). Але владу, що тримається зараз на  володінні матеріальними ресурсами, утримати буде справді майже неможливо. Це не означає, що серйозну владу неможливо збудувати на інших принципах. Але утримувати владу, сидячи на скринях золота, вже не вийде.

Додаткову економію ресурсів можна отримати, якщо проливати усвідомлення без накопичення не тільки через одну земну цивілізацію, а й через кілька подібних світів. Але це вестиме до зайвого перемішування властивостей Розумів.

З одного боку, Землі не звикати, адже тут розвиваються Душі, які прийшли з різних цивілізацій. З іншого боку, багато аналітиків називають це радикальне перемішування причиною провалу поточного земного циклу. Оскільки контролювати процеси розвитку за такого калейдоскопа різнопланових Розумів було вкрай важко.

Економія ресурсу життя через кілька цивілізацій була б настільки значною, що дозволила б зберегти майже увесь поточний витвір. Таким чином, можна було б обмежити стиснення деструктивних світів, що відбувається зараз, до незначних величин. Можна було б прибрати найнепотрібніші бур'яни, а інші цивілізаційні посіви залишити в цілісності та безпеці. Їх довелося б трохи оптимізувати, але в іншому вони могли б розвиватися далі, адже з часом могло б вийти щось цінне.

Але ця ідея поки здається більшості Керуючих розміщенням надто радикальною. Тому її впровадження мені здається ще менш ймовірним. Хоча якщо цього не зробити, і зберегти ізольованість енергообміну цивілізацій, стиснення триватиме ще довго, і руйнування від нього є неминучі.

Як бачиш, немає ідеальних рішень і необхідно звикати до того, що з підвищенням рівня відповідальності такі ситуації відбуватимуться з тобою часто. Виправляючи одне, руйнуєш інше. Зберігаючи більший контроль над процесом, йдеш на недозволені витрати і таке інше. Такий ось невеселий вибір у тих, хто ухвалює серйозні рішення.

Щоб ти не зробив, гарантовано знайдуться ті, чиї інтереси ти обмежуєш. І вони вважатимуть тебе головним шкідником (усміхається).

Контактер:

Я раптом зрозуміла, що людські тіла створені з тієї ж речовини, що й навколишній світ. Вони також не зможуть утримувати стабільну форму.

Айна:

Правильно. Населення землян всіх інших форм життя на планеті доведеться засіяти наново вже зі зміненими властивостями оболонок. Колишні тіла зберегти та трансформувати не вдасться.

Контактер:

То й раніше робили? Чи змінювали фізичні властивості простору, і тому життя Землі доводилося повністю видаляти?

Айна:

Ти сама знаєш відповідь на своє запитання. Іноді необхідно вносити такі корективи у життя цивілізації.

Контактер:

Тоді можна припустити, що після таких змін технології минулого переставали працювати.

Айна:

Все вірно. Це одна із причин технологічного відкату цивілізації тому. Зміни властивостей простору робили минулі технічні напрацювання не надто цінними чи зовсім непотрібними. Тож доводилося шукати нових рішень.

Так ось обговорюваний проект видається перспективним, оскільки передбачає важливу глибинну зміну на рівні енергообміну цивілізацій. Після того, як схеми циркуляції ресурсу життя стануть іншими, накопичення стане загалом утрудненим. Уяви, що дощ ллється з небес, ти закидаєш голову відкриваєш рота і повністю вгамовуєш спрагу. Вода ллється часто й у достатній кількості, але у будь-яких ємностях її накопичити проблематично, і не зовсім ясно навіщо. Проблематично тому, що ємності з будь-яких матеріалів швидко втрачають свої властивості, а нераціонально тому, що вода тече для всіх у достатній кількості. У чому перевага цього зберігання?

Такий простий приклад ілюструє сам принцип зміненої простором течії ресурсу життя за достатньої кількості через усі Душі при ускладненому накопиченні. Це дозволить усвідомленню текти швидко, безперешкодно та ефективно. Таким чином, можна зменшити кількість ресурсу життя, необхідного для існування цивілізації саме через те, що він не утримуватиметься в будь-яких засобах накопичення

   

Контактер:

Як цей принцип течії ресурсу життя вплине на світогляд людей?

Айна:

На ідейному рівні люди дійшли б висновку, що світ, бог, дарує благо в потрібній кількості, але ставить бар'єри для течії його потоків, тому накопичення є небажаною дією (метою життя). Це віддалено було б схоже на комунізм, у тому плані, що дари життя людині не належали б. При цьому людина мала б можливість їх брати, стільки, скільки здатна вмістити в собі, але не більше.

Контактер:

А як будуть справи зі здоров'ям людей при нових властивостях простору?

Айна:

Тіла стануть більш податливими до наміру людини вилікуватися. Тому ліки використовуватимуться у вкрай обмежених випадках, і їх не потрібно буде виробляти на заводах. Це не означає, що тіло взагалі не хворітиме, що його не треба буде лікувати. У розумів, що розвиваються, неминучі дисбаланси на рівні думок і відчування, і вони будуть відображатися на всій системі організму у вигляді будь-яких нездужань.

Однак, лікування, швидше за все, вимагатиме підвищеної уваги до себе, до свого способу життя та думок, а не прийому таблеток або хірургічних операцій. Тобто акцент лікування зміститься на глибинне психологічне зцілення.

Контактер:

Тобто хвороби та смерті залишаться?

Айна:

Так. При поточних рівнях розвитку розумів Землі продовжувати життя доки доцільно. Розуми ранніх етапах розвитку схильні завмирати у розвитку, вважаючи, що вони знають достатньо. І далі вони йдуть у нескінченне повторення життєвого досвіду, не цікавлячись будь-якими принципово новими речами. Поки що ця тенденція в людській популяції домінує.

Єдиний спосіб суттєвого оновлення для Душі полягає у зміні втілення. Завдання з народженням нових властивостей розуму допомагає Душі просунутися далі в розвитку, подолати бар'єри на кшталт: «я знаю достатньо і мені більше нічого не цікаво».

Контактер:

Виходить накопичувати люди будуть переважно знання, досвід та мудрість?

 Айна:

Володіти деякими матеріальними благами буде все ж таки можливо, але в значно меншому обсязі. Так, ти зрозуміла, інтенсивність потоку життя, що проходить крізь людину, буде залежати від сили її інтересу та прагнення до життя, до пізнання, до творчості. Ця підвищена насиченість окремих людей проявиться як харизма, як привабливість.

Якщо й вдасться збудувати іншу систему влади, то пропонуючи іншим учасникам суспільства щось цінне у собі, із себе.

Контактер:

Я думаю, такі зміни призведуть до того, що цілі галузі накопичених знань цивілізації стануть марними, адже більшість людини зараз пов'язані з власністю, - торгівлею, фінансами, майновим правом та іншими видами діяльності.

Айна:

Ти права. Люди накопичили дуже складні та деталізовані знання. Але ж ти бачиш сама, земляни занадто загрузли в усіх цих дрібницях. Ця громіздка громадська система просто задушила своїх простих учасників, обмежила можливості людей настільки, що більшість не живе повноцінним життям. По суті, ця система стала домінувати над Душами, але Душі – це головне, вірно? То як же сталося, що люди стали рабами майнових відносин, які спочатку створили собі на допомогу?

Контактер:

Так, систему треба міняти. Жити у ній неможливо. Просто мені здається, що людство втратить багато традиційних видів діяльності, зникне безліч професій, тобто треба активно шукати якісь нові заняття. Але які мені складно уявити. Чи дозволить нова реальність створювати такий самий різноманітний перелік корисної діяльності?

Айна:

Або створить ще більше (усміхається). Принаймні люди витрачатимуть менше часу на спроби вижити і зможуть приділити більше уваги один одному. Зараз у вашому світі створено великий масив економічних зв'язків, учасники яких шукають у цих відносинах лише зиск. Подібні зв'язки існують на певних етапах розвитку деструктивних цивілізацій, але в довгострокових періодах вони не є корисними.

Деструктивні цивілізації не люблять, коли порушують тему марності тих зв'язків між душами, які вони збудували у спробах збагатитися. Зв'язки є, ресурси через них циркулюють, але учасники цивілізації один одного зазвичай не люблять, а то й зовсім відчувають взаємну ворожість. Фальш, що лежить під цими зв'язками – потенційне джерело масових розривів за будь-яких форс-мажорних обставин. Тому зв'язку треба будувати насамперед на взаємній симпатії, повазі друг до друга, на привабливості учасників один для одного.

Контактер:

Наскільки швидко люди зуміли адаптуватися до нового життя?

Айна:

За одне, три покоління це можливо. Спершу сіється популяція, стартові умови проживання, інформаційні поля Землі. Все це насичується свіжими корисними ідеями. Такі періоди характеризуються великими відкриттями, що стрімко змінюють життя цивілізації. Далі треба просто дати кільком поколінням змінитись. За цей час люди, мешкаючи в іншому середовищі, освоять нові способи взаємодії з навколишнім світом, оформлять комфортний побут, побудують відносини, сформують систему цінностей.

Контактер:

Але хто народить це перше покоління?

Айна:

Точніше - нульове покоління, так його прийнято називати. Нульове покоління зазвичай набирається із перспективних учасників попереднього складу цивілізації. Але оскільки властивості тіл у нашому випадку будуть вже іншими, то з останнього покоління візьмуть лише розуми відібраних землян.

При цьому дорослі оболонки вирощуються і пропонуються Душам нові, але це вимушений крок, і до нього вдаються тільки для «нульового посіву». Зв'язка «тіло + розум» завжди є  гармонійною, коли людина її отримує з народження і розвиває в процесі природного дорослішання.

Контактер:

Тобто, нульове покоління зіткнеться з якимись побічними ефектами такого радикального перенесення?

Айна:

Так, з різними неминучими побічними ефектами. Те, що ви називаєте «ефектом Мандели», у різних езотеричних формах виявлятиметься у людей регулярно. Вони не пам'ятатимуть, але відчуватимуть, що все довкола надто незвичне, те, що світ став тепер зовсім іншим.

Але їхні нащадки вже будуть адаптовані набагато краще. Світ, у якому діти з першого покоління народяться та виростуть, буде для них уже рідним.

Контактер:

Які види корисної діяльності люди зможуть засвоїти замість тих, що відійдуть у минуле?

Айна:

Список професій у різних цивілізаціях відрізняється, тобто учасники кожної з цих цивілізацій самі вибирають, чим вони хочуть зайнятися, які галузі знань прагнуть вивчати поглиблено. При цьому важливо зрозуміти, що силові поля – це більш просунутий засіб для творців, архітекторів, конструкторів, дизайнерів. Поля зможуть одночасно виконувати функції та матеріалів та інструментів. У зв'язці із силовими полями зазвичай розвиваються й технології візуальних ефектів.

Контактер:

Як голограма у нашій фантастиці? Зайшов у голу кімнату та увімкнув під настрій якийсь голографічний образ від модного інтер'єру до виду заходу сонця біля моря…

Айна:

Ти все правильно зрозуміла (посміхається). Буде де розгулятися фантазії дизайнерів, адже можливий і дизайн пам'яті, спогадів. Земляни змогли б приділяти більше уваги враженням та нематеріальній творчості в тому числі, тому що в кишеню нічого не покладеш (посміхається).

Важливо усвідомити, що діяльність у новому світі не обов'язково має бути економічною. Потреба виживання ослабне, мотиви цивілізації зміняться, але що займуться люди, залежить від устремлінь їх Душ. Я вважаю, що у суспільстві збільшиться кількість ігрових, змагальних, спортивних, розважальних занять.

Крім того, стабільну форму триматимуть флора та фауна на планеті, поки вони живі. Люди зможуть вирощувати сади, оранжереї та живі куточки, як громадські, так і приватні. Бажаючі чимось володіти можуть реалізувати свої потреби, наприклад, тримаючи колекцію тварин або рідкісних екзотичних рослин (посміхається).

І все-таки ти почала ставити скептичні питання, на які справді потрібно відповісти для повноти картини. Щоб всебічно оцінити ризики та проекти з такими радикальними змінами, необхідно вибудувати і песимістичні прогнози.

Якщо у земному суспільстві існує торгівля, право, фінансова система та інші сфери діяльності, породжені матеріальністю вашого світу, якщо люди приділяють їм значну увагу, значить Душам це цікаво. Це призводить Керуючих розвитком вашого світу до глибоких роздумів. Якщо людина присвячує своє життя таким заняттям, то вони по-своєму цінні.

Що якщо люди всерйоз прив'язані до всього того, що мають зараз? Що якщо вищий Розум помиляється, очікуючи від землян швидкого переключення на альтернативні умови життя? Що якщо ми даремно розраховуємо на високу залученість людей до нових процесів творення реальності? Що якщо ми переоцінюємо інтерес землян до тих інструментів творіння, які їм буде надано?

Цивілізації дуже відрізняються одна від одної. Кожна з них є складною самобутньою системою взаємозв'язків, що користується величезною популярністю в одних рас, але прохолодно сприймається іншими расами. Тому потенційні ризики реалізації цього проекту є великими. Це спонукає Вищі Сили схилятися до більш консервативних ідей та пропозицій, вирішуючи майбутнє Землі.

Давай продовжимо ставити незручні питання. Чи не збіднює суспільство, якщо багато систем зв'язків сфер діяльності в ній одночасно перестануть існувати? Чи знайдуть місцеві Душі у колишньому чи більшому обсязі інші інтереси? Чи сформують новий значний масив корисних знань та навичок? Як розвиватиметься важливий для кожної цивілізації інститут спеціалізації? Чи вийде земне суспільство на стабільний приріст цінностей і смислів, втративши тверду речовинність (тобто матеріальні блага)?

Окреме питання: «Чи не є ця різка зміна способу існування свого роду насильством над Душами земної цивілізації? Якщо вони так захоплені своїми матеріальними іграшками, активно ними торгують, діляться чи навпаки – намагаються забрати один у одного, чи не буде передчасним відібрати у землян усе це?».

Усім батькам зрозуміло, що таке передчасність, коли дуже рано відлучити дитину від грудей, занадто рано відібрати в неї іграшки, занадто рано навчити її читати і писати і так далі. Все це може бути травмуючим і малоефективним досвідом саме через поспішність, через батьківські спроби швидше зробити дитину дорослішою.

І хоча деякі прогресивні розуми на Землі охоче б відкинули всю матеріальність, інші, судячи з усього, поки що потребують своїх іграшок. Потрібно розуміти, що повсякденні взаємодії з твердо матеріальним світом вважаються більш простими та доступними в опануванні для молодих розумів, що знаходяться на ранніх етапах еволюції. Це означає заповнити своє проживання якимись не особливо складними, простими і доступними заняттями у вашому фізичному світі, таким як прибирання, прання, кулінарія, вся інша рутина, яка може забирати у людини велику частину життя. Такий вид діяльності не зникне повністю, але її обсяг суттєво скоротиться.

Виходить, якщо новий проект і здійсниться, він припускатиме саме рівень розвитку розуму як творчий, свідомий, здатний вигадати оригінальні альтернативні способи існування при ослабленні матеріальності. Тому шлях, який ми обговорюємо, не дуже підходить для такої великої популяції, яка зараз проживає на Землі, оскільки в таких об'ємних спільнотах неминуче існування великої кількості ординарних індивідів, не здатних до регулярної творчості, до невпинного пізнання і пошуку нових можливостей, інтересів і смислів.

Виходить, частина людей не знайде себе у новому світі та не зможе раціонально заповнити час свого життя. Земна цивілізація не буде мати потрібних умов продовження регулярного розвитку для таких людей.

Контактер:

Я не фанат матеріального світу, але я бачу, що складні знання, які вдалося зібрати кільком поколінням землян, те саме право чи політика, в яких чорт ногу зламає, це виглядає як найскладніший конструктор. Саме через свою значну деталізацію він змушує людський інтелект напружуватися, будувати логічні зв'язки, і таким чином ускладнюватися. Адже це важливий показник для еволюції розуму, - складність його логічних зв'язків.

Айна:

У деталізації багатьох сфер земних знань є умовна цінність, але при найближчому розгляді вона взагалі втрачається. Уяви, що у людини є скарб – скриня дрібних деталей, якогось металобрухту та іншого на вигляд оригінального сміття. Можна кожну таку дрібницю дістати і вивчити - гвинтик, шайбу, гайку, хитрий транзистор, пробку від пляшки, строкатий фантик і так далі. Можна все життя провести за вивченням дивного змісту цієї скрині.

Складність є, на вивчення змісту скрині можна витратити багато часу. Розум теж якимось чином систематизуватиме і будуватиме нові логічні зв'язки. Можна створити каталоги з детальним описом та розмірами кожного елементу. Можна написати дисертацію про дивовижні відмінності між гайкою та фантиком (посміхається).

А тепер давай включимо здоровий глузд, і поставимо важливе питання: «А яка цінність цього нескінченного колупання в деталях для Душі, для її розвитку?». Виходить, постійне поглиблення деталізації на певному етапі може почати свідчити про явне виродження цінностей та сенсів у суспільстві. І тоді подібна деталізація вже перетворюється на задушливу дріб'язковість нагромаджень, що витісняє з життя людини повноцінну осмислену діяльність.

Хорошим прикладом виродження сенсу є бюрократія, що розростається на планеті. Спроби впорядкувати певні істотні соціальні явища у житті призводять до того, що дедалі менше часу витрачається ті самі істотні явища, і дедалі більше стомлюючі складні процеси упорядкування людського життя. Люди зараз уже дійшли до дрібниць.

Тому якщо видалити частину цих нагромаджених систем знань, це однозначно допоможе землянам дихати вільніше. Але давай знову поставимо незручне запитання: «Чому ця дріб'язковість взагалі виникла?». Це випадкова похибка в еволюції суспільства чи властива місцевим Душам характерна риса, що віддзеркалює їх глибинні потреби?

В останньому випадку, якщо направити землян у новий цикл за консервативним сценарієм, залишивши колишніми самі основи існування, люди знову створять цей зашморг і добровільно його одягнуть собі на шию. А якщо задіяти радикальний сценарій і відібрати у них саму можливість нагромадження дріб'язкових систем зв'язків, люди сумуватимуть про зниклу можливість, як діти, у яких забрали цікаві іграшки.

Контактер:

Я правильно розумію, цивілізація перейде на новий рівень, щоб жити при меншій матеріальності?

 Айна:

Рівень все ж таки відображає ступінь розвитку розумів, наскільки вони зрілі, наскільки гармонійно сформована у них складна система цінностей і переконань. Рівень цивілізації неможливо підняти лише зміною фізичних властивостей простору. Тому ми говоримо швидше про зниження щільності матеріальної речовини, про невелику зміну у співвідношенні фізичних сил.

Наприклад, духи природи у вашому розумінні нематеріальні, ви їх не бачите, але рівень розвитку у багатьох з них нижчий за середньо людський. Тобто щільність їх тіл низька, але розум все одно не надто складний. Так само з рівнем цивілізації тісно пов'язаний перелік доступних технологій, тобто деякі розробки просто заблоковані для цивілізації, доки вона не досягне певного етапу духовної зрілості. Але ці обмеження не завжди суворо дотримуються.

Одним словом, рівень не пов'язаний безпосередньо із щільністю матерії. Зрозуміло, є якесь поняття балансу, що склався, є вдале поєднання дисбалансів, значень рівня розвитку цивілізації і щільності. Але такі норми можна порушити, якщо добре продуманий проект розвитку цивілізації. Відповідно можна спробувати створити менш матеріальний світ за поточного рівня розвитку землян.

Контактер:

Я десь читала, що на нашій планеті були раніше менш щільні цивілізації, яких називали ефірними. Тобто на ранніх етапах розвитку земляни вже спробували тіла менш щільні та більш щільні, але успіхів щось не помітно.

Айна:

Ми не намагаємося повернутися до колишніх невдалих конфігурацій. Крім того, вхідні дані тепер інші, адже земна цивілізація вже зібрала великий масив логічних зв'язків. Звичайно, вони були накопичені завдяки поглибленому пізнанню матеріального світу, і в разі зниження платності тіл багато знань стануть не надто корисними для нового досвіду проживання. Але сам масив логічних зв'язків залишиться.

Ти не раз бачила приклади, коли розумні люди, зіткнувшись із невідомою ним областю знань, все одно досить швидко розбиралися. Їхня загальна розвиненість і потужність розуму, яку вони набули в процесі складної інтелектуальної діяльності, продовжуємо їм успішно служити при подальшому пізнанні. З масивом логічних зв'язків усієї цивілізації ситуація подібна.

Багато часу минуло з часів безтілесних видів, які жили на ранніх етапах розвитку планетарної свідомості. Колективний розум земної цивілізації зараз став набагато потужнішим, тому розвиток однозначно не стоїть на місці (посміхається).

Контактер:

Наша розмова просто для того, щоб поміркувати, чи такі зміни на Землі справді можуть статися?

 Айна:

Наразі досить складний, але цікавий час. Це час великої кількості роздумів, проектів та дискусій щодо майбутнього Землі. Час, коли важливі рішення мають бути ухвалені незважаючи на усі сумніви. Можна багато міркувати, як побудувати людське суспільство, але реальні вступні дані, стійкі тенденції і характерні властивості земної цивілізації часом дуже безжально підрізають крила мрійникам, які міркують про майбутнє людей у відриві від реальних обставин.

Вкрай складно врахувати всі існуючі чинники, але якщо їх не враховувати, запровадження амбітних проектів у цивілізації може призвести до катастрофи з великою кількістю жертв. Я просто навела тобі приклад реального проекту, щоб ти спробувала розглянути його всебічно, оцінити перспективи та ризики, усвідомити складність і суперечливість кожного реального рішення, коли воно не висить у вакуумі, як еталонний зразок, а намагається враховувати вкрай занедбані земні обставини.

Ми поставили з тобою багато питань, оскільки вірно поставлені питання - часом єдиний спосіб уникнути помилкових дій. Навчаючись мистецтву ставити питання і, можливо, вони допоможуть уникнути біди. Вміння ставити незручні питання, у тому числі самому собі, це важлива відмінність аналітика, який керує будь-яким проектом розвитку душ, від фантаста, що створює в розумі вигадані світи і персонажі, які безперечно слідуватимуть волі свого творця.

Реальні індивіди, на превеликий жаль мрійників, не бувають такі слухняні, і завжди мотивовані власними потребами. Ці потреби можуть нам подобатися, а можуть не подобатися, але враховувати їх необхідно.

На цьому ми прощаємось. Гарного дня (посміхається).

www.youtube.com

 Канал Лоры Шереметьевой

Фрілансер Валерій Зміївський

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com