Арт-вечірка: Приймаченко у Чикаго

2 квітня 2014
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

UaModna майже два роки займається пропагуванням українськості повсюдно. При чому, це стосуєтсья не лише української культури в усіх її проявах, але швидше духу вільного, креативного, модного:) Неодноразово, для виконання цієї місії, проводилися у Чикаґо різноформатні заходи. Одні з найпопулярніших - арт-вечірки. Одразу зауважу, що їх залюбки відвідують не лише етнічні українці, але й американці, латиноамериканці, росіяни, поляки. І не дивина, оскільки мова мистецтва та приємного проводження часу зрозуміла усім без винятку

Запланований арт-вечір на кінець березня знаходився під загрозою скасування доволі давно. Організатори вагалися до останнього моменту з огляду на стрічки новин. Однак, елементарний моніторинг настроїв в українській діаспорі показав, що малювання та спілкування - один з найефективніших способів об’єднатися у прагненні виходу зі стану тривоги та зневіри. Не згадуючи вже й того, наскільки корисно і приємно знайомитися з новими людьми. Та й тематикою стали не "попсові" :) імпресіоністи, а творчість неймовірної та унікальної української художниці Марії Примаченко. Доробок з категорії так званого наївного мистецтва було обрано невипадково. Цей жанр вирізняється "дитячою" манерою малюнку, однак є значно глибшим, аніж може видатися недосвідченому мистецтвоману. Саме примітивізм знаходить відгук у шанувальників через дію на підсвідоме, незамулене сприйняття барв, малюнку, форм. Звідси саме цей жанр мав би стати вдалим предметом для арт-терапії, якої потребують люди у нелегкі для них часи. Додамо, що легкість відтворення таких робіт лише додає радості від творчого процесу.

Отже, суботнього вечора, 29 березня, у галереї Українського  Інституту Модерного Мистецтва почали збиратися гості. Спочатку, як належить, невеличке частування та спілкування і, поза тим, - фотографування))) Після короткої вступної промови та представлення вчителя - Яреми Хруща робота закипіла. Ярему, до речі, обрали в якості інструктора невипадково. Він славний своїми химерними котами, рибами та іншими тваринами із хитрими, людськими посмішками

Для відтворення обрали "Котячого царя" - зображення дуже відоме, широко розтиражоване, але комплексне і цікаве. Ярема одразу зосередив увагу скептиків щодо примітивізму: звернув її на деталь, котру неодразу й було помічено: тулуб "звірика" дугою закручувала дивна пташка. Взялися до малювання охоче. Не зважаючи на побоювання гостей через невміння малювати, результати вийшли, як завжди, надзвичайні! Кожного разу організаторів вражає не тільки рівень виконання, репліки учасників (для багатьох з яких це дебютная робота), але й те, наскільки різне трактування можна побачити на полотнах. Багато художників взагалі оригінальним зображенням лише надихнулися, але створювали абсолютно унікальних фантастичних істот.

Кожен такі класи для себе бачить по-своєму. Одні приходять, щоби у буквальному розумінні пройти арт-терапію, забутися у творчому процесі і винирнути із цього забуття зі своїм повтореним - виплеканим образом на полотні, який можна розмістити у центрі житла, як солодке нагадування про оте "ментальне вимкнення"Інші приходять в пошуках чергової порції хороших емоцій, оскільки помічено і відзначено незмінно позитивну атмосферу на усіх заходах від UaMоdna, де немає місця силуваному формалізму та ґламуру

ЦІкаво з боку спостерігати, як хтось зосереджено працює, відволікаючись лише на інструкції вчителя, а хтось - весело спілкується з друзями, які переважно займали місця поблизу один від одного, із задоволенням пригощається смаколиками та не випускає одночасно з рук пензля і склянки з вином)))) Ну, просто експериментальне поле для вивчення відмінностей між інтравертами та екстравертами!!! 

Веселій атмосфері також сприяло те, що цього разу було дуже багато молодих людей. Приємно здивували також абсолютно нові обличчя учасників!

За встановленою традицією, цей захід також мав просвітницько-благочинну складову. Були виставлені на продаж квитки, частина вартості яких йшла до Фонду медичної допомоги постраждалим на Майдані. Про цей Фонд було розказано на початку вечора, кожен гість отримав картку з детальнішою інформацією.

Все, що сприяє успіхові, робиться залюбки. Однак, це не означає, що праці вкладається небагато. Цей вечір також вдався завдяки роботі UaModnій команді та кураторам Інституту Модерного Мистецтва. Ідея мистецьких вечірок себе вчергове виправдала і надихнула організаторів на подальшу роботу в цьому напрямку.

Особлива подяка тим, хто долучився до організації: п.Мотря Мельник, п.Олена Прийма, Ярема Хрущ та Анастасія Коваленко, подружжя Леонід та Елена Коркучанські, Віталій Іванишин.
 


Фотографії Анастасії Коваленко та Галини Угриної

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

5 порад, як вибрати чоловічу білизну
Білизна має значення і є невіддільною частиною чоловічого гардероба. Вона давно не лише про красу для вас та вашого партнера, а насамперед про комфорт та гігієну. Розберімо сьогодні у статті основні поради, на що звернути увагу при виборі.
Читати більше