Арт-Спаринг: Ван Гог проти Гогена

23 жовтня 2013
Редакція

Як добре, що ми з вами – різні! Світ такий різноманітний у глибині, зачатках і всіх вимірах, що завжди всі можуть знайти свою впадинку, нішу для реалізації закладених здібностей та набутих вмінь. Одне потрібно (воно – найважче!): встати і почати; струсити втому від робочої круговерті, неприємностей, особистих переживань... Навіщо? Що отримуєш навзаєм? Дикий шал творчості, шановні! Віру у свої сили за дружньої незлобивої підтримки, духовний і матеріальний продукт зусиль. Ось приклад.

Україно-американська творча агенція «UaModna» (керівник у Чикаго – Світлана Іванишин-Угрина) заснована зовсім недавно, проте об’єднала людей різного віку у бажанні та реалізації творчих струмин душі. Всі соцмережі вже знають нашу агенцію: активні по життю люди шукають себе у малярстві, письменстві, науці, рукоділлі, співі, віршуванні, кулінарії, дизайні одягу, меблів і т. д. Тут ти можеш на платформі агенції www.uamodna.com, що має величезний трафік, відкрити свій сайт, де і помістиш продукт власної творчості! 

У п’ятницю, 18 жовтня, у Chicago, вдруге на базі Ukrainian Institute of Modern Art, відбулася мистецька акція UAModna. Щоразу це – концептуально новий крок: цього разу арт-клас дав можливість спарингу, тобто, мав характер виклику, змагання. Пригадуєте перший наш вечір? У червні цього ж року UAModna провела подібну вечірку під назвою «Release your inner Picasso», умовно перехопивши ініціативу Art Institute of Chicago, де кілька місяців відбувалася велика виставка робіт легендарного іспанця. 
 


Цього разу було вирішено додати родзинку Арт-Спарингу до створення replica відомих полотен імпресіоністів, які були також знамениті своїми дружньо-ворожими стосунками. Змагання також було умовним, йшлося не про порівняння майстерності учасників, а про їхнє вміння отримувати радість від того, що відбувається. І якщо «Ван Гоги» були максимально зосереджені на роботі, працюючи у повній тиші, то «Гогени» ледве встигли виконати свої роботи через фестивальну атмосферу, яка панувала в їхньому залі (може цьому сприяв той факт, що бар був саме на території «Гогенів?!:) :)») Отже, дві зали, два інструктори – професійні художники, у двома мовами, два зразки для роботи – «Соняхи» відомих імпресіоністів позаминулого сторіччя, Гогена і Ван Гога. Решта – ваша творчість під пильним оком Ivanа Garcia (далі – просто Іван!) та Миколи Багана . Допомагав Миколі й учасницям при потребі теж художник Ярема Хрущ.

Сказати, що кожний отримав шалений викид адреналіну – це взагалі змовчати!!! Не бралися до уваги вміння, вік, стать, освіта, сімейний стан, інші речі, якими ми зв’язані зі соціумом... Був тільки ти і народжувана тобою мистецька річ... нехай, можливо, це слово поки що взяте в лапки. Тільки тут безверхі журналісти, які сприймають митців як диваків, можуть зрозуміти психологічну залежність художника, коли немає спину, коли сверблять руки працювати далі, коли ти мариш навіч своїм творінням!

Перепрошую, шановне товариство, та тільки виказую те, що дістала сама на цьому вечорі. І тільки повсякчасна цікавість на реакцію учасників дійства відволікала, примушувала фіксувати (фото і відео) моменти їхнього справжнього задоволення чи мук творчості. Народ зібрався явно не байдужий до самого себе: учні, студенти, бізнесмени і -леді, діджеї, дизайнери, журналісти, вчителі, медики... 

Ще на початку вечора, коли керівник цього проекту – Світлана – оголосила програму, стало зрозуміло: буде і цікаво, і весело!

Та, насамперед, організатор привітала з днем народження велику прихильницю UAModna, дивовижно товариську молоду жінку, активну пропагандистку творчих проектів, власницю салону «Chiсk» Олександру Чльоупек і вручила букет квітів, а подружки заготували торти зі свічками, які уродинниця, з подачі художника Івана, й загасила.

Фуршет, який зводить до спільного знаменника малознайомих людей та друзів, був спонсорований магазином «Ann’s Bakery», кафе «Folklore», «Shokolad», «Old Lviv». Було хмільно, солодко і смачно...

Позаяк Кредитна спілка «Самопоміч» (Selfreliance Ukrainian American Federal Credit Union) виступила одним із спонсорів заходу, був розіграний у лотерею сертифікат на $100 між тими, хто прималює її лоґо та подарує картину Кредитівці на знак «вікопомної» події! Таких було четверо. Виграш перепав Cesar Antonio Navarro. 

Насамкінець треба відзначити тих, кого мало видно, та без них не буває свят, хто завів мотор цього дивовижного творчого двигуна. Проект виник на базі Ukietech (президент – Vitaly de Franko). Він і зараз поставив все технічне обладнання зі своїми партнерами – Леонідом Каркучанським та Олександром Гальком. Розвиває ідею й організовує роботу агенції у соцмережах та тут, у Чикаго, Світлана Іванишин-Угрина. 

Енерджайзерами та душевними натхненницями нашого проекту є і, сподіваємося, будуть пані Олена Прийма та Мотря Мельник (низький уклін Вам!). Обидві пані безкоштовно виконали громаду роботи, щоби молоде українство творило і надалі у стінах UIMM (Ukrainian Institute of Modern Art). Працювати з такими подвижницями – реальний успіх!

Важливу роль відіграли ті, хто вподобав проекти UAModna і регулярно підтримує всі ініціативи, згадаймо лише Ольгу-Каріну Пушкарську, Тараса Скавінського, Олександру Чльоупек, Єлену Стекляннікову, Наталку Мусякевич, Інну Шевчук, Олександру Розенбаум, Ірину Табачнікову, Ігоря Когана. Дякуємо тим, хто зважився на імпресіонізм і – переміг! Подяка новим учасникам безумств:) від UA Modna : Інні Чернець, Мирославі Андрушків, Rosca Steluta, Ірині Беркеті, Іванні Романській, Ользі Кошик з чоловіком- отцем Ігорем, Соломії Паюк, Tima Fei, Карині Мнацканян Karina Mnatsakanian, a Милані Семенюк, Tuuli D.Gress, Сергію Михайлюку, Людмилі Краснюк, Маргариті Данилюк зі сестрою Мартусею – та іншим чудовим людям, яких не згадала поіменно, бо не встигла познайомитися))))).

Каса «Самопоміч» вирішила разом з нами бути у руслі творчих починань і багато зробила для цього, дякуємо їй; і особлива подяка – Володимирові Тюну. Відео знімав Петро Ковтун, а юеймодні умільці зроблять і потішать вас скоро фільмом, де кожний зможе побачити всю феєрію нашої творчості! Слідкуйте за розсилками агенції у соцмережах. 

Микола Баган став не тільки нашим учителем, а й щедрим спонсором: це його мольберти тепер служитимуть нам: правда у тому, що віра є у довге існування проекту.

Наталя Мусякевич теж має знати, як ми вдячні їй за те, що всі залишилися чистими, бо її фартушки – ой, як знадобилися!
Насамкінець додамо, що подібні вечора стали частиною піар-програми для Українського Інституту Модерного Мистецтва, розробленої креативною агенцією UAModna.

У планах на недалеке майбутнє – наступна цікава акція по... але ні, хай кортить, коли прийде час, буде реклама, і ми знову зберемося, бо то щось буде таке, що всім треба, та не всі здогадуються!

Більше фото тут.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше