Читати більше
Ароматні кімнатні рослини, які подарують гарний настрій вдома
Майже у всіх вдома є кімнатні рослини. Вважається, що вони добре впливають на атмосферу приміщення, зокрема очищають повітря. Ми вибираємо рослини за привабливістю листя, пагонів і цвітіння, по витривалості і невибагливості, перевіряючи, чи підходять вони для умов в нашому домі.
А ось про те, що багато кімнатних рослин можуть здивувати приємним або не дуже ароматом, часто забуваємо, але ж це дуже важливо. Тонкий, вишуканий або, навпаки, важкий і гнітючий, а іноді і дуже неприємний, аромат рослин здатний кардинально змінити атмосферу в домі!
Сьогодні розповімо, які кімнатні рослини варто поселити в будинку, якщо хочеться отримати чудовий аромат на додачу. Кожен з них має свій неповторний запах!
Кава
Так, так, вам не почулося саме кава. І мова тут піде точно не про напій! Домашня кава завдяки виведенню все нових компактних сортів із рясним цвітінням знову в моді. Аромат квітучого кавового дерева проганяє сонливість, усуває втому, підвищує творчі здібності і дозволяє налаштуватися на роботу, активізує пам'ять і мислення.
Це один з найкращих «ранкових» ароматів. У спальні або вітальні ці рослини не надто доречні, але ось на кухні або в робочому куточку маленький кущик на підвіконні здатний творити чудеса не гірше горнятка улюбленого запашного напою!
Герань
Цитрусові
Лимон, апельсин, помело, мандарин часто вирощують в домашніх умовах. Приємним ароматом володіють всі частини рослин: як листя і квітки, так і самі пагони. Особливою солодкістю і казковістю може похвалитися квітучий мандарин, а й інші представники цитрусового сімейства підкорюють поєднанням насиченості, життєрадісності і дивного, благотворного впливу аромату.
Єдиний мінус — домогтися цвітіння від таких рослин досить складно. Мешканці субтропіків люблять сонце, тепло і не переносять тіні і протягів.
Мирт
Мирт виділяє в повітря ефірні масла, які володіють потужною бактерицидою і заспокійливою дією. Як і олеандр, мирт — володар одного з найкращих седативних ароматів. Але на відміну від більш агресивного колеги впливає він м'яко і підійде практично всім.
Ця рослина сприяє профілактиці застудних захворювань, нормалізує роботу серцево-судинної системи, а також призводить до розслаблення, досягнення внутрішньої гармонії, попереджає наростання втоми і усуває наслідки стресу.
Троянди
Чудовий аромат троянд у кімнатних різновидів відчувається аж ніяк не менше, а часто проявляється куди яскравіше, завдяки великій кількості квіток, компактному розміру куща і обмеженій кількості повітря в приміщенні, в якому сильніше відчуваються ефірні масла.
Запах квітучої троянди знімає напругу і втому, усуває нервозність, дарує впевненість у власних силах, при постійному впливі сприяє нормалізації обміну речовин, знижує апетит, допомагає впоратися з різними захворюваннями дихальної системи.
Жасмин
Чарівний жасмин можна вирощувати як в саду, так і в кімнатних умовах. У різних видів аромати відрізняються: від легких квіткових до сильних пряних. Є сорти, які пахнуть дуже нав'язливо, такі варто вирощувати на свіжому повітрі або в квіткової галереї.
Найкраще для будинку вибирати жасмин великоквітковий. Дорослі рослини цвітуть з весни до осені великими білими квітками з приємним ароматом. Саме ці квітки додають в зелений чай при промисловому вирощуванні цього сорту жасмину.
Муррайя
Муррайя поки рідко зустрічається в будинках. Цей невеликий чагарник легко можна сформувати як маленьке деревце. Квіти дуже ароматні, вони білого кольору і ніби покриті воском. Цвітіння може тривати цілий рік.
Виділяє муррая ніжний, але сильний аромат жасмину. Запах стійкий, цікавий. Але, якщо квітів багато, краще тримати горщики з ними в кімнатах, де ніхто не спить і довго не проводить час.
Здійснено переклад.
Зображення — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше