Як і багатьом кінематографічним історіям про кохання, "Гірким жнивам" – історичній кіноповісті, створеній зусиллями і коштом української діаспори у Канаді – не бракує пристрасних поцілунків, обітниць вірності й болісних сцен розлуки. І все це на тлі сум’яття, що поглинуло вітчизну головних героїв.
uapost.us
Події розгортаються під час
Голодомору 1930-х років, спогади про який ще й досі нависають тінню над відносинами між Україною та офіційною Москвою. У той час, як ці відносини дедалі сильніше загострюються, фільм виходить на екрани кінотеатрів США та Великобританії, йдеться у статті Радіо Свобода.
Головні ролі у стрічці виконали голівудські та британські актори Теренс Стемп (Зоряні війни), Макс Айронс (Доріан Грей), Саманта Баркс (Дракула. Невідома історія) та Баррі Пеппер (Врятувати рядового Раяна), Тамер Гассан (Гра престолів). Також у картині грають українські актори Остап Ступка та Олександр Печериця. Бюджет кінострічки 20 мільйонів.
Фільм зображує катастрофу, спричинену політикою радянського лідера Йосипа Сталіна, який мав на меті зміцнити комуністичну владу й знищити найменші прояви незалежності України. Але цей фільм – це передовсім історія кохання, наголошує його канадський режисер українського походження Джордж Менделюк, відомий, зокрема, трилером 1980 року "Викрадення президента". Він також додає, що його стрічка не лише про минуле.
"І хоч у фільмі ми й говоримо про Сталіна, показуємо Сталіна і те, як він організував цей штучний голод, але насправді очевидне зараз те, що з окупацією Криму і сходу України та ж сама історія повторюється", – каже Менделюк.
Зйомки фільму почалися влітку 2013 року після затвердження остаточної версії сценарію, яких усього було 12. Багато ключових пасторальних сцен знімали на території етнографічного музею просто неба у селі Пирогові, що поблизу Києва. Види Московського кремля знімали в Лондоні.Заключний етап зйомок відбувався якраз тоді, коли на
Майдані вирували протести. Актори їх підтримували, розповідає Менделюк і згадує, що тоді з їхньою появою на знімальному майданчику часто пахло паленою гумою.
І хоч усі, хто долучився до створення фільму, кажуть, що час його виходу на великий екран був зумовлений не більше ніж збігом низки обставин, доволі складно не зауважити паралелей: вкрай напружені відносини України та Росії слугують фоном як для історії, про яку йдеться у фільмі, так і для часу, коли його побачить глядач.
uapost.us
Фахівець з історії Східної Європи, професор Єльського університету Тімоті Снайдер переконаний, що ці історії не завадить знати ані росіянам, ані українцям. Він наголошує, що "якою б не була сучасна політика, понад три мільйони людей померли від голоду за жахливих умов у радянській Україні", тож називати їх вигадкою "дещо не по-людськи".
В український та американський кінопрокат "Гіркі жнива" вийдуть 23-24 лютого, далі планується прокат в кінотеатрах усього світу.
За матеріалами: gazeta.lviv.ua, lovelylife.in.ua
UaPost
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.