Читати більше
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 6
Антиутопія
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 6
Антиутопія
* * *
- Стасе.., - хтось легенько поклав руку мені на плече, - Стасе, що з тобою?, Це Таня. Я підняв голову: темно, аж чорно, і тихий напівшепіт Тані:
- Ти так закричав... Щось недобре приснилося?
- Так. Пробач, я, мабуть, тебе розбудив...
- Ні, я ще не встигла заснути.
Боліла голова, дуже. Я відчував у собі розпач, він мав запах зеленої росяної лісової трави, забризканої Ритиною кров'ю.
Сів на лавці, з усіх сил спробував струсити з себе рештки сну, разом з розпачем і болем. Таня увімкнула бічний світильник, уважно подивилася на мене:
- Погано виглядаєш. Маєш нервові проблеми? Тебе мучать жахи?
- Якщо це можна назвати жахами.., - в роті було сухо, язик був шорстким, мов терпуг.
- А що ж тоді це було? Ти спросоння назвав мене Ритою.
- Давай зробимо каву, все одно ніч пішла на пси. Хоча замість кави я випив би горілки, і з задоволенням, - я піднявся і почалапав до плитки.
Таня не відставала:
- Стасе, розкажи мені трохи...
- Навіщо?
- У мене є певний досвід у цих справах.
- А, забув про твій фах...
- Послухай, я справді хочу допомогти тобі. Будь-яка нервова проблема без відповідного вчасного втручання має тенденцію поглиблюватися. А ти як фахман мусиш при своїй роботі мати врівноважену психіку.
Я подивився на неї: «Знає, чим дістати!» - і після недовгого вагання вирішив розповісти їй усе. Не задля бажання стати піддослідним кроликом, а просто - «вилити душу».
Ми знову всілися при виході, у темряві. Десь далеко пащекували собаки. Від Видубецького монастиря почулося кілька пострілів, злетіли одна за одною декілька різнокольорових освітлювальних ракет, потім знову все втихло.
Я не бачив виразу її обличчя, коли вона слухала про мої дивні сни-спогади, які, наснившись колись уперше, почали приходити щораз частіше й частіше; про важкі хвилини пробудження, коли просиналось немов би двоє різних людей; про деякі моменти в моєму житті, коли руки самі собою робили складні вояцькі речі, яких мене ніхто ніколи не вчив, але я знаю, що я вмів це завжди, може, навіть у глибокому дитинстві!..
Вона слухала дуже уважно, це було видно з її питань, хоча їх напрям був мені не завжди зрозумілим.
- ...А де це відбувається з тобою?
- У Польщі. У Варшаві, на Мазовше, поблизу Лодзі, ще десь...
- Ти бував там колись реально? - вона глибоко затягнулася димом, світлячок цигарки розжеврівся і на мить висвітив замислене гостре обличчя.
- Жодного разу.
- Якою мовою ти розмовляєш з тими своїми товаришами?
- Польською, звичайно...
- Ти знаєш польську?
Так, це теж загадка: у дитинстві мені до рук випадково потрапила польська газета, я розгорнув її і побачив літери й слова, що були мені мов рідні. Я вільно розмовляю чистісінькою польською мовою, один знайомий поляк казав — на правдивому лодзінському діалекті.
- А та війна - проти кого ти воюєш у снах, на чиєму боці?
- Це взагалі якась мара! Я воюю проти німців у сорок якомусь році, членом диверсійної групи польської Армії Крайової! Та ж я народився сорок років по тому! Але звідки у мене в пам'яті номер «парабелума» [37] з тих часів: чотириста шістнадцять двадцять вісім, клеймо тридцять восьмого року заводу «Оберндорф», на руків'ї тріснута ліва щічка; Боже, це ж я його на краківському вокзалі за водокачкою біля вбитого есесівця підібрав, о Господи!..
- У тому й справа...
- Що? Ти про що?
- Я багато чула про такі речі, коли вчилась, але ще жодного разу не стикалася з цим... Схоже, ти маєш до справи з явищем реінкарнації - знаєш, що це таке?
- Чув... А ти сама в це віриш - у перевтілення душі?
- е важко трактувати однозначно. Людський мозок і самосвідомість завжди залишатимуться вічною таємницею. І ніхто ніколи не ствердить, що він збагнув цю таємницю до кінця.
Розпочинався приємний сірий світанок з легенькою вологістю, Таня зіщулилася у дверях кунга, охопивши плечі тонкими долонями.
- Ще кави? - запитав я і після ствердної відповіді піднявся. Але пішов не до плитки: узяв свою куртку і накинув Тані ззаду на плечі. Вона підняла теплі очі. Не можу збагнути, що я відчув до неї: вдячність, невизначену близькість? Просто приязнь? Будь як, мені таки добре з нею.
- Стасе, давай, поснідаємо і все ж відпочинемо, треба поспати.
- Згода.
Після раннього сніданку я влігся, а Таня ще якийсь час палила цигарку. Противно дзижчали під стелею мухи. Не спалося. Можливо, діяла міцна кава, а може, підсвідомо боявся, що зараз перед очима знову з'явиться тіло Рити у закривавленому зеленому светрі серед високої трави, і застиглі очі, що бездумно й мертво дивляться у пронизливу блакить неба.
- Стасе, а давай спробуємо от що...
Я розплющив очі. У неяскравому світлі бічної лампочки Таня дивилася на мене із зацікавленістю і трохи дитячим запалом - як до нової гри.
- ...Якщо ти погодишся, звичайно. Щоб зняти твою напругу у сприйнятті цих явищ, треба чітко розібратись, що то є насправді. У будь-якому разі можна спробувати це дослідити. Для цього треба впровадити тебе у стан регресії. Правда, я ще ніколи цього не робила...
Я зіграв переляк:
- А це що - боляче?
- Ні, зовсім... Стасе, я ж без жартів. Вирішуй сам, це твоя проблема. А мені як психологові надзвичайно цікаво.
Все ще дуркуючи, я відповів:
- Ну, якщо після цих експериментів я буду продовжувати ходити своїми ногами, і ти загарантуєш, що фізіономія залишиться цілою, то я згоден. Але тільки під наркозом!
- Вгадав, до речі: у нас в аптечці є транквілізатори? Це повинно допомогти.
- Я не наркоман, але з твоїх рук прийму цю гидоту з радістю.
- Стасе, ти нестерпний тип.
- ...і саме за це мене люблять жінки.
- Добре, Казанова, давай, що там у тебе є.
Я знайшов у нарукавній бойовій аптечці одноразовий пластиковий шприц із промедолом [38] і хвацько штрикнув собі дозу в стегно прямо через штани, згідно з інструкцією застосування. Таня уважно простежила за процедурою і, коли я викинув порожній шприц у відчинені двері, сказала:
- Еге, а уколовся, як справжнісінький «нарком»! Може, ще одну дозу? Як на твою вагу...
- Еге ж, і коли налетять Левові башибузуки, ти будеш відбиватися від них сама, а я, щасливий, буду кайфувати.
- От і замкни про всяк випадок двері.
Нарешті я влігся на лежаку вже з відчуттям легкої втоми у всьому тілі. Таня трохи посиділа поруч, а по якомусь часі сказала:
- Порахуй вголос.
- Що порахувати?
- Що хочеш. Слонів. Просто прикрий очі й рахуй, від одного й далі.
- Один, два, три, чотири... - в голові ледь чутно шуміло. Власний голос, що рахував абстрактні цифри, здавався чужим, лунав наче трохи збоку й згори; ця ситуація була знайомою, це вже колись зі мною було...
...я лежав тоді у підвалі на двох приставлених докупи письмових столах, обабіч стояли люди у масках із марлі; хтось поклав мені на носа смердючу ефіром вогку ганчірку, порахував до п 'яти і наказав продовжувати. Зараз витягатимуть кулю. З-під ключиці. І зашиватимуть рану від уламка гранати - на стегні (розпанахало, мов бритвою, а чомусь не болить)...
- А що було до цього, коли ти почав воювати, скільки тобі було років?
- Шістнадцятий...
...Я повертався додому після занять у підпільному ліцеї. На розі Квяткарськєй і Ягєллоньськєй озирнувся довкола - нікого! - і нишком проколов дірку в колесі вермахтівського вантажного «опеля». Зашипіло з пробитої шини, а я, телепень, замість тікати, почав малювати крейдою на борті якорець [39]. А коли з-за рогу вимаршував патруль, чиясь сильна рука заволокла мене за комір до підворіття - високий літній чоловік у брунатному дощовику вивів темними дворами до парку і там, серед пожовклого шелесту бабиного літа, заглянув у вічі: «Хочеш по-справжньому боротися, то залишай дитячий саботаж малим харцерам. Ти вже можеш тримати у руці пістоль...»
І знову різкий голос Тані:
- А де ти виріс?
... Звичайно ж, у дворі, у глухому цегляному дворі - кількаповерховому колодязі, де ми жили аж до вересня тридцять дев'ятого, бо то вже опісля опинилися у Варшаві, у Гражини. А у тому, першому дворі, посередині стояв давно сухий фонтанчик, повен торішнього листя і дрібного сміття, і сусіда-одноліток, вухатий Давід, полюбляв до нього мочитися, коли йому ліньки було піти десь у закуток. А я дражнив його: «Жидзє пшеклєнте, сюсяйон як бидлєнта!» [40] І летів мені у потилицю дзвінкий «лящ» - моя сестра, сімнадцятирічна руда Ігзька, лупцювала мене, бо женихалася з Давідовим старшим братом, я сам бачив, як вони цілувалися у під"їзді...
...А ще пам'ятаю перший вивчений напам'ять віршик:
- Кто ти єстешь? - Поляк мали!
- Які знак твуй? - Ожел бяли! [41]
... Жіночий голос аж неприємно вривається у трепетне мариво і питає, й домагається відповіді...
... Ні, шановна пані, справа виглядала ось як: з полковником Ніколаї [42] я познайомився, коли служив у драгунах, у Сьомому Тюрінгському полку, це було в дев'ятсот восьмому році (а полковник приїхав тоді інспектувати наш ескадрон); а потім, коли Кайзер доручив йому очолити всю нашу розвідку, то полковник забрав мене до себе, призначив до диверсійного відділу. Разом і війну починали, але з вересня шістнадцятого року ми вже не бачилися, бо мене забрали в полон російські козаки. І до грудня сімнадцятого року я пробув у таборі в Тобольську. Потім вступив до більшовицького «Інтернаціонального полку» імені Спартака, а здезерував від червоних під Києвом, це у Малоросії. Ми перли там усією масою, попереду йшла всяка босота - китайці, корейці, австрійці - а тут біля залізничної станції (чи Крути, чи Кроти, не пам’ятаю) нас зустрів вогнем якийсь батальйон київського ополчення. Уявіть собі: дітлашня, у гімназичних шинельках, сопливі зовсім; мали на кожних двох по одній гвинтівці, а до неї кілька обойм патронів, ото було і все їхнє озброєння. Не мали навіть чим пострілятися, тож ми багатьох взяли живцем, єм би всипати шомполів та по домівках розігнати до батьків, але наш командуючий - краском Муравйов - наказав порубати їх шаблями, всіх до єдиного. Але я, прошу пані, солдат, а не катюга-різник; окрім того, вдома, у Потсдамі, на мене чекав такий же хлопчак-гімназист - мій син Віллі. Отож я і втік від більшовиків тієї ж ночі, і одразу ж мене перехопив кінний авангард якогось «народного командира» Махна. Всі звали його Батьком, хоча він був зовсім не старий; так ото він вислухав мої пригоди, потім дав мені грошей, хліба, величезний кусень шпеку і з провожатим відправив до Єлисаветграду, а звідти я вже й добрався додому залізницями...
... Еге, Сіркові розбишаки були твердими хлопами, я двічі зустрічався з ними в Європі! Одного разу в Австрії ми оточили такий невеличкий козацький загін, наших кнехтів було вчетверо більше, а вони, люципери (прости, Єзусе!) поставили вози в коло і, заки сонце сіло, вистріляли наших з половину; вони вміли воювати, а грабували не згірше за наших, хіба що живого лупу не брали... На шаблях їм не було в Європі рівних, і знаєш - чому? То дивне, але не було у них певної школи фехтування, чуєш, не було! Вони не фехтували, а сікли на капусту, і то був Страшний Суд... А як пиячили хвацько!.. Якось ми таки взяли живцем одного козацюру та й вирішили для сміху споїти перед смертю - капітан у нас жартівник був! Наливаємо тому хлопові повні жбани, ну й самі потроху хлищемо... Ну, споіли, упав, зачинили його у стайні та й полягали самі. А він опівночі виліз через стріху, передавив голими руками вартових і втік. З капітаном на спині... Потім, курва, мусіли всім загоном за капітана Сіркові викуп сплатити... От, бачиш, оцей шрам? - це у мене від козацького списа, о...
... Хто це так дратуюче розпитує, так принаглює? Для чого їй потрібно знати все достеменно?..
... Заткни пельку, не шкварчи, я ж кажу, що не був присутнім на суді, я тільки-но дав свідчення секретареві суду, якомусь пузатому єзуїтові з бритим тім'ям. Він задавав питання, то я й відповідав: а як же, спробуй-но приховати щось від Інквізиції!. Я розповів йому докладно, як ми з тим сучим сином Бертом вступили до охорони Людовіка Сьомого, як потім я втік звідти в 1181-му чи в 1182-му... я втік до «брігандс» [43], а він залишився; потім, поки я рубався в лаві з такими ж, як сам, задрипаними сіроманцями, Берт став уже на той час командиром «синьо-білих лучників», і не тому, що мав командирські здібності; підставою для того підвищення стали потужні цицьки лахудри-Женев'єви, котру він приголублював по черзі з начальником особистої охорони Його ексцеленції. Уяви собі: поки я ночував під возами і заробляв собі сьогоднішні болячки у спині, він - на білосніжних перинах - заробляв (важким потом, мабуть, ге-ге!) білі пера на шолом! Правильно катюга йому потім відрубав при всьому народі прутня, перш ніж стяти зарозумілу голову... Слухай, бабо, чого ти дереш горло, мов кішка у березні?!
... Коли вже лава рушила до бою, то найголовніше - відчувати зліва й справа лікті таких, як сам, закутих у залізо. Кожному страшно, це правда... Але боїться кожен наодинці сам із собою, а коли нас багато, то це вже не страх. Це вже гарячка якась бойова, все вирує у тебі всередині, і мечем об щит бряцаєш разом з іншими: крок-хрясь! крок-хрясь!.. І кричати хочеться, на всі груди, ревіти - від запалу й збудження. Ті, що назустріч, теж бояться - нашої лави, бо ми сталевою армадою сунемо безжалісно і так страшно!.. А вгорі, аж під сонцем, орли зависли, вичікують на падло, вони завжди знають. скільки свіжо нарубаного м'яса буває опісля такої різанини. Скількох орлів нагодували ми V клятій лівійській пустелі!..
... А ще - треба завжди дивитись йому в очі, як уже зійшлися в зударі впритул, як уже вбиваєш - тоді не буде страшно в той момент, коли й тобі хтось вирячиться в очі і застромить меча під панцир у кишки!
Прошу, не треба більше!.. Мені дуже боляче згадувати все це!..
Щось штрикнуло в руку вище ліктя. Рука була моя. але відчувалася віддалено, наче існувала сама собою на відстані кількох метрів. Голка пройшла через шкіру, мов через складену в кілька разів ковдру. Це Таня ще раз впорснула мені промедол, але про це я дізнався вже наступного дня. А поки що темний простір, у якому я м'яко плавав, збільшився до розмірів Усесвіту і я повільно почав падати в його бездонну глибину...
* * *
... Просинатися дуже не хотілось. Повіки були важкими, як і вся голова - лежала на подушці, як чавунне ядро, думки всередині ледь рухались. А поза черепом десь чувся шум води. Поборовши нехіть, розплющив очі. Шум стих. У напівтемряві з'явився жіночий силует - Таня витирала мокре волосся рушником.
- Котра година? - спитав я глухим чужим голосом.
- Привіт! Пів на десяту, - її голос був дзвінким і свіжим. Запахло милом і вологим рушником.
- Ранку чи вечора?
- Ранку. Ти проспав цілу добу.
«Некисло тобі, хлопче, давити щоки протягом доби? Так і схуднути можна... І до чого тобі були ці ідіотські експерименти?.. Ти що - спеціально сюди за цим приперся?»
Таня взяла зі столу чашку, простягнула:
Ваша кава до ліжка, сер. Попий, проснешся. І раджу викупатись - легше буде прочуняти.
Човгаючи босими ногами, я поплентався до душової, пустив воду, ополоснувся, потім намилився і ще раз крутнув кран. Жалюгідна цівочка ляпнула на плече і урвалася. Еге ж, це повинно було колись статися, адже я жодного разу не поповнював запас води. Стиха матюкнувся і почав витирати рештки мильної піни рушником.
- Що трапилося, Стасе?
- Що, що.., - пробурчав я, - вода скінчилася!
Вона розсміялася дзвінким сміхом:
- І що тепер?
- Що тепер... Не треба буде милитись, як надумаю колись викупатися, - мені вже й самому було смішно.
На столі шкварчала яєшня і спокусливо рожевіло сало. Сідаючи снідати, запитав:
- То що, лікарю, який діагноз? Пора «на дурку»?
Її очі споважніли, вона відповіла не одразу:
- Схоже, це дійсно реінкарнація, навіть самій дивно. У будь-якому разі я хотіла би зустрітися з тобою по війні, аби дослідити твою психіку глибше. Це виглядає на феномен.
- А що мені робити з цим зараз?
- Нічого. Сприймай усі ці погади як свої - вони, зрештою, і є твоїми. У всіх людей є спогади, добрі й погані. Просто ти трохи більше пам'ятаєш, скажімо так. Тобі можна навіть позаздрити, бо маєш можливість заглянути в минуле. Я би радила просто зацікавитися, зробити собі з того маленьку приємність. Або шукай у цих снах про минуле якісь корисні для себе речі, для сьогоднішньої дійсності. От і все, що я можу поки тобі порадити, але це повинно полегшити життя, якщо ти прислухаєшся.
- Дякую...
Вона відклала виделку, сперлася підборіддям на підставлену руку і подивилася на мене якимсь іншим, новим поглядом:
- Тепер я розумію, чому ти такий.., - і відвела рукою пасмо волосся з лоба вбік.
- Який?
- Ну, незвичайний, чи що... У порівнянні зі своїми ровесниками ти виглядаєш, як з іншого світу. Це в тобі поєдналася психологія кількох поколінь - але яких! Ти завжди був воїном, у всіх своїх попередніх життях. Слухай, у тебе сьогоднішнього, у Стаса, коли-небудь бували невдачі, особисті помилки, прорахунки? Я маю на увазі - ти схибив коли-небудь як фахман?
- Не знаю, досі воно якось мені везло...
- Ото ж бо й воно... Тобою керує солдатський досвід кількох поколінь. Ти несхибний воюючий автомат, бо дієш не сам, усе підказують вони - твої попередники: диверсанти, найманці, конкістадори, ландскнехти... Такого наслухалася цієї ночі - не приведи Господи, утікти хотілося... Ти страшна людина, Стасе. І добре, що ти - на боці Добра.., - вона вистукала нігтем цигарку з пачки і без поспіху запалила.
- Таню, ти такого наговорила зараз про мене, що не знаю, як далі себе поводити.
- Хай усе буде так, як є. Ті, що живуть у тобі, не дозволять, щоб ти пішов неправедним шляхом. Тільки так, і не інакше...
Після сніданку я увімкнув приймач на хвилю «Свободи», слухав новини і подумки матюкав себе: поки ми тут експериментували, Лев уже повернувся з Праги, його витурила звідти Консультаційна рада - на вимогу Президента Чеченської Ічке- рії (його виступ збудив цілу бурю емоцій обережних європейчиків, але тут елегантно втрутився Президент США, молоденький Генрі Брауелл [44], і всі одразу слухняно проголосували за те, щоб «спустити Лева зі сходів»).
А наші «державники» тимчасом розпочали спробу відновлення статус-кво - підняли повстання у Чернігові, Харкові й Сумах. Лев кинув на придушення усі свої сили. Рада Безпеки ООН вже обговорювала становище, а у бункері Лева безперервно йшли наради з емісарами сусідів: судячи з двосторонньої активності - готувалося введення військ «на прохання» і так далі, за старим обкатаним варіантом...
- Таню, завтра - до Лева. Зволікати не можна.
- Так, пора...
Вона прибирала посуд зі столу, після моїх слів її рухи стали повільнішими. Механічно складаючи харчі й начиння, замислилась. Я поглядав на неї і намагався не думати про те, що їй, певно, важче, ніж мені. Адже, якщо завтра я схиблю, то Лева зліквідує вона, Таня, а це - крок назустріч смерті, як камікадзе, бо її застрелять одразу ж, на місці...
Я зовсім нічого не знав про неї: що спонукало її до цього рішення, що за цим крилося? Коли йдуть на такі завдання, зазвичай не говорять про це. Мені легше - бахну із засідки, звук пострілу загубиться, напрям навряд чи хто визначить; виконаю свою справу і почалапаю собі геть. А вона - якщо вже доведеться діяти їй - загине разом із Левом...
Чи боїться вона смерті? А я - боюся? Скоріше, мені байдуже не до самої смерті, а до того, як вона прийде. І так - не тільки я, а й переважна більшість тих, поруч із ким мені довелося воювати весь цей час. Кожному, хто пройшов через пару кругів пекла, стає просто «по барабану». Але боятися перестають. А от того, хто починає панічно боятися смерті, вона знаходить одразу, це стара прикмета війни. Це знали солдати на всіх війнах, завжди.
Я відчував, що Тані важко. Хотів сказати щось тепле, ласкаве чи просто підбадьорююче, але я майже не знаю таких слів. Принаймні, забув, коли їх вживав.
Весь день ми слухали радіо. Таня здебільшого лежала на лавці, дивилася в стелю, шмалила свої цигарки, читала якусь товсту книжку (по-моєму, більше робила вигляд, що читає - так буває, коли намагаєшся не нервувати і прагнеш якось вбити час).
Я поголився, потім копирсався у двигуні «вагена», перевіряючи його стан; справдив обидва акумулятори, долив у баки солярки з двох запасних каністр.
У перервах між радіоновинами знову мусолив подумки всі деталі нашої завтрішньої акції. Все начебто передбачено, а однак інтуїція підказує: щось не так. Що?
Ближче до вечора я запропонував прогулятися свіжим повітрям. Пішли до огорожі Ботанічного саду - всього кілька хвилин дороги - і пробралися до нього крізь дірку, котрою я лазив ще хлопцем (через центральний вхід не пішли, бо там одразу за ворітьми рябіли маскувальні сітки, натягнуті над кількома військовими автомобілями, і стирчали ЗАСівські антени45, а біля чавунної хвіртки тинявся озброєний вартовий).
Перше враження було гнітючим: захаращені доріжки позаростали, багато дерев спиляно на дрова, мертвотна тиша і зів'яла краса довкола навіювала смуток. Але далі вглиб стало менше бруду, і в цій покинутості навіть відчулося щось від дикого лісу - первісне й заспокоююче. Ми повільно ходили стежками мовчки, вдихаючи зелені пахощі квітів і трав.
З кручі було видно синьо-свинцеву дзеркальну поверхню річки, а на ній по темній стрічці понтонної переправи повільно рухалися світлячки автомобільних підфарників. Трохи нижче по течії нерухомо-чорно стирчали з води поодинокі опори двох мостів. Отой, автомобільний, підірвала місцева боївка ОУН (я маю в ній знайомих), а залізничний роздовбала львівська штурмова ескадрилья «Орли Карпат» (голосна була історія: з Мукачева вилетіло два десятки МіГ-2946, до Міста через заслони протиповітряної оборони прорвалися десять, а до «човникової» бази в Полтаві дотягнули лише три...)
Ми постояли ще трохи у кущах над кручею, покуштували кислого дикого винограду і пішли далі.
Зрідка на алеях з'являлися здичавілі коти, що полювали тут, вочевидь, на пташину. Великий обідраний сірий котяра, крадучись, завмер, потім стрибнув, як раптово звільнена пружина, сполохнув із трави великого птаха. Таня сахнулась від несподіванки, схопилася за мою руку і так ми йшли далі - я тримав її вузеньку теплу долоню, а вона не забирала її.
По якомусь часі я подивився на годинник і на небо, що почало наливатися темно-сірою гущею:
- Пора повертатися, Таню. Мені ще треба приготуватись, я вирушатиму, як стемніє.
Ми йшли до свого дому, увесь цей час я тримав її тендітну суху руку у своїй, а коли підійшли до гаража, то випустив її, щоб відімкнути двері і, хоч відбулось то цілком природно, я помітив, що ми обоє звернули на це увагу: я - жалкуючи невідомо за чим, а Таня... Не знаю, з виразу її обличчя, як завжди, було важко здогадатися.
Я почав збиратися. Темний светр, довгий плащ-вітровик, до сумки - малий термос, перекуску, дві гумові надувні подушки, «узі», патрони у запасних автоматних магазинах; на спині приладнав ременями футляр із розібраною гвинтівкою. Таня спостерігала за мною, сидячи з ногами на лавці і охопивши руками коліна у вузьких обтислих джинсах.
Нарешті я був готовий. Став перед нею, пильно подивився у вічі й запитав:
- Що тебе тривожить? Що не так? - і відчув, як теплота сповнює мене всередині, це було все разом: ніжність і тривога, жаль і щирість, для мене самого ці емоції були несподіванкою. Вона підвелась, якусь мить постояла непорушно, дивлячись мені в очі, потім охопила рукою мою голову, нахилила до себе і слабко поцілувала в губи. Ще раз глянула в очі і зовсім тихо сказала:
- Все, іди. Бережи себе.
- І тобі - щасливо. Все буде гаразд, повір мені...
* * *
PS
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 1. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh/
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 2. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-2/
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 3. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-3-antyutopiya/
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 4. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-4-antyutopiya/
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 5. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-5-antyutopiya/
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 6. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-6-antyutopiya/
Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 7. Антиутопія
https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-7-antyutopiya/
***
Скачати електронну книгу «Сафарі для двох»:
https://drive.google.com/file/d/1aGtvHFfd6wQFQidShMsrViMBtWL47fn4/view?usp=share_link
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше