Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 4
Антиутопія 

Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 4

Антиутопія 

* * *

Прокинувся від задухи. Надворі сіріло - прозорий прямо­кутник віконця в задніх дверях кунгу вже виокремлювався в темряві світлою плямою. Я піднявся і сів. Таня нечутно спала, я майже не бачив її, скоріше - відчував. Хоч би цей психолог пояснив мені, до чого ці сни - до безглуздого реальні, з про­довженнями і з подробицями, що зазвичай не сняться.

«Психолог» ворухнувся, почувся звук, схожий на здавле­ний стогін. Мені захотілося погладити її по голові. Навіщо все це їй, суто мирній людині, невідпорній до зла?..

Намагаючись рухатися беззвучно, приготував навпомацки каву і при відблисках палаючого газу налив її до термоса та мало не спік при тому пальці.

Починався світанок. У дрімотній ранковій тиші несміливо зацвірінчав одинокий пташиний щебет і збудив цілу зливу го­робиного вереску і свисту, галас був зовсім як у приамазонських джунглях (я там не бував, але гадаю, що це виглядає саме так).

Таня заворушилася, я відсунув далі шторку на віконці.

- Доброго ранку, Таню.

- Доброго ранку, - майнула сонна посмішка на її змучено­му обличчі.

Я вирішив з місця взяти її «в оборот»:

- Маєш тут у термосі каву, раджу прийняти душ, нам тре­ба бути сьогодні в гарній формі. Зараз я все перевірю, приго­тую, і ми рушимо. На в'їзді до Міста треба пройти всі проце­дури без пригод.

- Добре, я все зроблю, як треба. Як скажеш.

«Вона молодець, - думав я, зачиняючи за собою двері, - Вона тримається, мабуть, розуміє, що не час розклеюватися. Бог їх зна, психологів, може, то якийсь аутотренінг? Еге ж, ці­лих триста грамів міцного аутотренінгу, а на закуску цигарка».

Розстелив брезент на мокрій від роси траві біля кабіни, виклав усю зброю, окрім гвинтівки, і заходився ховати «залі­зяччя» в найнесподіваніші скритки по всій машині. Одну гра­нату лишив під сидінням: тепер рідко хто їздить зовсім «без нічого», і ця граната в разі прискіпливого обшуку стане ціл­ком натуральним приводом для скандальної сцени, режисером якої буду я сам (відпрацьований трюк).

Вже закінчував усі приготування, коли увагу привернуло далеке, низьке гудіння авіаційного двигуна, що наростало з неба. Стало трохи тривожно, бо на мозок досі давила і муляла вчорашня пригода - такі зникнення «охоронців», та ще й ра­зом із гелікоптером, безслідно не проходять. Я звів очі догори: ми ж зовсім не замасковані від погляду з неба, «ваген» не прикрила жодна гіллячка, соснячок був іще зовсім моло­деньким. Одна надія на те, що дах чорний і не дуже кинеться в очі з висоти.

А все ж, якщо це шукають двох наших учорашніх, то...

Покликала Таня:

- Стасе, йди снідати!

- Зачекай, у нас, здається, зараз будуть гості...

- Що трапилось? - вона висунула з буди стривожене обличчя і озирнулася на всі боки.

- Гелікоптер... І не один, принаймні два. Кидай все, давай, за мною, бігом! - я вже підбігав до кабіни по свою гвинтівку.

За мить вона стрибнула на землю із сумкою в руках, наві­щось вихопила з неї свого «пітона». «Чи збирається мочити з нього по гелікоптерах?» - майнула мені думка, коли я біг, від­биваючи рукою колючі гілки. Подалі звідси, і швидше!

Коли вже трохи відбігли, я, спльовуючи з губи павутиння, озирнувся: чи не відстає? Таня була поруч, стурбовано огляда­ла спідничку, що темніла од низу мокрими від роси плямами. Я нервово засміявся:

- Це у тебе від страху там мокро?

- Не смішно.., - похмуро блимнула у відповідь.

- Зате тобі не жарко...

Побігли далі, пробираючись через густе віття. Через якісь дві сотні кроків між деревами заяснів край лісу. Обережно вийшли і зупинилися в дряпучих кущах дикої акації.

Перед нами за якихось чотириста-п'ятсот метрів серед поля у вилоговині лежало мале село, хутірець; над ним заходи­ли вниз по спіралі два Мі-24 [20]. А, таки поки що не наші гості... Я підняв гвинтівку і приставив окуляр прицілу до очей, клац­нув перемикачем на максимальне, дванадцятикратне збільшен­ня. Гелікоптери вмить стали близькими, чітко завиднілися чер­воні зірки на фюзеляжах, засліпив на мить сонячний зайчик, що блиснув на броньованому склі пілотської кабіни.

Зненацька від крайніх лівих хат, знизу, із темно-зеленої ку­пи садків до гелікоптерів потягнулася світляста тонесенька ниточка, а під шелестінням гвинтів - голосним «шух-шух- шух» - прорізався ледве чутний сухий тріск кулеметної черги. І ще, і ще раз - коротко, по п'ять чи шість набоїв.

Я опустив приціл нижче: стріляли саме із садка.

Не міняючи швидкості, обидві машини плавно і синхрон­но перехилилися вбік, і почали заточувати більше коло, вод­ночас задираючи акулячі носи і набираючи висоту. Віддали­лися приблизно на кілометр, хижо розвернулися і розділи­лися: один ліг на бойовий курс, стрімко пішов униз, а другий полетів із тією самою швидкістю над напарником, контро­люючи всю картину з висоти. А назустріч уже тягнулися дві нитки трасуючих куль, із двох стволів!

З-під атакуючої машини вирвалися вниз дві гострі смуги з пухнастими хвостами - «пш-шак!», і ще раз: «пш-шак!»: одна з них, передня, здійняла брудно-сірий фонтан десь поміж хат, і по секунді докотився короткий грім; задній НУРС [21] мовчки встромився в крайню хатину, через мить увесь дах трохи під­нявся і наче припух, потім різко осів, обвалився всередину, здійнявши хмару пилюки, і трохи згодом звідти потягнулися слабенькі димки.

У прицілі мені було видно, як забігала на вірьовці коза, припнута біля крайнього двору - єдине живе створіння, що виднілося в селі з цієї відстані; вона рвалася, намагалася дре­менути, натягуючи мотузок по колу, ставала дибки і, вочевидь, уже божеволіла від стрілянини, вибухів, ревища і перед­чуття близької загибелі.

«Бух!» - це знизу, із садка, стрімко потягнувся навздогін «двадцятьчетвірці» біло-пінявий слід. Траса була рівне­сенькою і стрімкою - гранатомет. Обігнавши гелікоптер, гра­ната поступово знизилася і зникла десь на горизонті, а обидва Мі-24 знову почали набирати висоту.

Хто ж це там так відчайдушно огризається із села? Мені стало чомусь аж боляче: ось і смерть ваша прийшла, хлопці, тепер вони вас не відпустять... І я нічим не допоможу: з «двадцятьп'яткою» на «горбатих» полювати нема сенсу - вони броньовані, тут потрібен «макміллан» з його дебелою броне­бійною кулею товщиною в палець...

Гелікоптери повільно і велично видерлися на півтори-дві тисячі метрів і зменшили швидкість. Я не встиг зауважити, коли один із них скинув свій вантаж: парашутик розкрився трохи нижче, а під ним зависла темна цятка, аж чорна на фоні прозорого вранішнього неба. І вже біля землі беззвучно пих­нула сріблясто-сірою хмаринкою, що вмить почала стрімко рости і ширитися на всі боки, накриваючи хати і садки перла­мутровим туманцем аерозолю. «Крапелька», бомба об'ємного вибуху...

Я глянув на Таню: її обличчя скам'яніло, права рука з ре­вольвером висіла вздовж тіла безпорадно і безпомічно, ліва міцно стискала ремінь сумки.

- Таню, ходімо назад, до машини...

Вона мовчки повернулася і пішла поперед мене, відгорта­ючи лівою рукою гілки.

А на тлі голосно-дзвінкого «шух-шух-шух» звук двигунів позад нас різко посилився аж до пронизливого гарчання. Ми зупинилися разом і оглянулися, тієї самої миті там, за дерева­ми, блиснуло, потім гахнуло так, що в мене аж наче кишки в животі обірвалися - Таня різко здригнулась і ніби присіла - а по кількох секундах у верховітті над нами прошелестіла різка коротка повітряна хвиля. Я нервово і чомусь винувато перех­рестився («Упокой, Господи, їхні душі!»), підняв голову і ле­генько підштовхнув Таню:

- Все, пішли... Треба зачекати, поки ці... приберуться. Якраз маємо час на сніданок.

Ми повернулися до «вагена». Я запхав гвинтівку назад до сховку, швиденько показав Тані усі схованки і ми взялися до сніданку, що чекав на столі.

Вона мовчки сиділа навпроти, свіжа й гарненька, про вчо­рашнє нагадували хіба що темні кола під очима.

- Що?.. - спитала вона на мій погляд.

- Гарно виглядаєш сьогодні...

- Дякую. їж...

Я з апетитом взявся до яєшні, смаженої на смальці. Таня лише випила каву, а до самого сніданку, власноруч приготова­ного, не доторкнулася.

Ми їхали вже переважно повз ліси, що часом наближалися до шосе або тягнулися вздовж поля на горизонті.

За невеличким селом вздовж дороги потягнувся яблуневий сад, поміж деревами в глибині було видно маленькі дитячі постаті - Таня теж звернула на них увагу. Одразу за садом, не­далеко від шосе у високих будяках лежав на попелищі обгорі­лий гелікоптер Ка-50 [22] вигнулася знаком питання логіасть гвинта, чорне від сажі броньоване тіло було звалене на бік, на обламане крильце. Натрапивши на нього очима, Таня трохи змінилася на обличчі, потім рішуче вмостилася спиною в кут кабіни біля дверцят: розвернулася до мене, наче приготува­лась до довгої важливої промови:

- Стасе...

-  Що?

Слухай... Я дуже нікчемно вела себе вчора?

- Це ти про що?

- Ну... про все. Розумієш, ти професіонал, тобі таке не вперше, а я... Тепер якось аж соромно...

- Добре, я нікому не розповім... що ти курила за школою на перерві. За мовчання з тебе - пиріжок і два компоти.

Відповіді не було. По хвилі я відірвав погляд від дороги і зиркнув на неї: лишенько! - губенята надулися, брівки зсуну­лися - ще битиметься, нівроку! Я примирливо посміхнувся:

- Ну-ну, не злись. Все нормально, Таню, - і трохи згодом додав: - То в мене таке тупе почуття гумору.

- Та ну тебе!..

- Таню, знаєш, якщо чесно, то все це - твої особисті проб­леми. Це війна: або воюй, або сиди вдома. А твої емоції нікого не хвилюють. Мене, пробач, теж.

Відповіді знову не було. Мені аж надокучило:

- Слухай, не роби з мухи слона, га? Вчора була нештатна ситуація з тими придурками, ти дуже добре спрацювала, мож­на сказати - врятувала всю операцію. І нас обох. Що було по­тім - нікого не цікавить, це несуттєво. Я взагалі не хочу про це говорити.

Наступні її слова я ледь розчув за дирчанням двигуна - так тихо вона сказала:

- Так-так. Все правильно, це нікому не цікаво.., - і зітхну­ла, глибоко і якось... згорьовано.

Певний час обоє думали про своє, потім вона знову заго­ворила першою:

- Ось що... Ми з тобою будь-яку розмову чомусь неодмін­но закінчуємо конфліктом. Давай спробуємо уникати цього?

- Давай. Мир! - я подав їй випростованого мізинця, як заз­вичай миряться малі діти. Вона засміялася:

- Ну - дитсадок!

Вона засміялася - як сонечко з-за хмарки... І правда - «дитсадок».

- Таню, а в тебе є діти?

Довгий уважний погляд:

- А що?

- Так, нічого, просто цікаво.

- Нема, - вона відвернулася до вікна.

Праворуч недалеко від шосе виднівся польовий стан трак­торної бригади, там стояв старий танк-«шістдесятдвійка», якісь люди копирсалися у двигуні, ніхто навіть не повернув голови в наш бік.

Таня уважно роздивлялася танк, наче бачила вперше.

Мабуть, даремно я задав те питання, про дітей.

«Ваген» без напруги вип'явся на високий пагорб і перева­лив через нього. Далеко в долині перед нами стало видно ву­зеньку річечку і місток через неї. Я газонув, відтиснув зчеп­лення, вимкнув двигун, і машина весело покотилася «на ней- тралці» вниз; аж шкода було зупиняти перед річкою (як же­ребчика осадив) - місток був зруйнований.

Я відчинив дверцята, Таня теж потягнулася до клямки.

- Сиди, не виходь, я тільки гляну, де можна об'їхати.

- Я теж хочу розім'ятися, вже замліло все.

Вийшли удвох на місток, до обламаного вибухом краю по­мосту. Залізобетонне полотно було розшматоване по обидва боки середньої опори; рвана арматура стирчала від неї майже правильними радіусами. Заклали добрі люди два добрячі фу­гаси і рвонули. Значить, так треба було...

Внизу противно квакали жаби. Я бездумно підняв уламок бетону і кинув: шльопнуло, заляскотіли дрібні бризки по хви­лястих кругах.

- Ну, ви, рибу мені розлякаєте!

- Я заглянув глибше вниз, під край помосту.

Білявий хлопчак років десяти у драній білій майці і синіх спортивних штанях «за руб-двадцять» войовничо виглядав знизу із затінку і мружив очі проти сонця; поруч стирчала вуд­ка, на землі позаду лежав велосипед.

- Пробач, мужчино, я тебе не бачив, - виправдався я.

- Не бачив він.., - сердито пробурчав той, відвернувся і присів до своєї вудки. На його правій руці бракувало двох чи трьох пальців (запалами рибу глушив?).

- Чуєш, мужчино, а як об'їхати можна?

- Вбрід. Хоч справа, а хоч зліва - там накатано, сліди по­бачиш! - вже не так сердито відповів пацан.

Я озирнувся назад: вправо від шосе стелилася набита ко­лесами по траві колія, вона заходила у воду, а навпроти неї серед річки стояв БРДМ [23], вода майже закривала колеса. Косо так стояв, похилився на правий бік, люки були відчинені.

- Хлопче, а чого то там ота залізяка застрягла?

- На міні підірвався. На тому тижні міст висадили, так солдати бродом почали їздити, а це позавчора і брід замінував хтось, от броньовик і підірвався...

- А як іще можна об'їхати?

-  Кажу ж вам - онде зліва брід, учора вже їздили, - тиць­нув хлопець безпалою рукою.

Ну, тепер все ясно. Досить старий саперський фокус - з мостом і бродом; хтось із наших вирішив погратися в «котика-мишку».

Так... Ну, а ще де-небудь поблизу міст є?

- У Боківці, це вам треба вернутися до перехрестя, а там повернете наліво, проїдете Христинівку, і через тридцять кі­лометрів буде Боківка.

Еге ж, рукою подати - раз плюнути. У Боківці базується полк «їхньої» винищувальної авіації, що прикриває підступи до Міста; там перевіряють на кожному кроці - не те що авто­машини шмонають, а й кишені вивертають.

Я подивився вліво: колія, що тягнулася до лівого броду, була ледь помітною. Ну і що з того, що вчора вже їздили; а якщо той «хтось» вже встиг замінувати брід цієї ночі?

Таня стояла поруч, відсутньо кусала суху жовту травину, жмурила очі від сонячного блиску на поверхні води.

- Сідай, поїхали..

Я скерував «вагена» до лівого броду, позаду знялася суха сіра курява. Загальмував біля самої води.

 - Ти плавати вмієш?

Вона подивилася на мене із щирим здивуванням:

 - Що ти маєш на увазі?

- Зараз я переїду бродом, а потім ти перейдеш пішака че­рез річку, слідом за машиною.

Вона обурено кліпнула:

 - Ти що - на сонці перегрівся? Я поїду разом із тобою!

 - Я не жартую. Вилазь.

 - І не подумаю! Я поїду в кабіні!

Я подивився вбік: хлопчак, високо піднявши вудку, швид­ко йшов за бетонований відкіс під мостом, за кожним кроком озирався назад, у наш бік. Метикує пацан! - якщо довбане під машиною міна, то осколки долетять до мосту запросто.

У дзвінкому від спеки повітрі заливалися вгорі жайворо­ни.

Ну, і що мені робити з цією павою? Посадити на дах буд­ки? В разі вибуху особливо не постраждає, а от у воду зва­литься - це точно, причому, і без вибуху.

- Таню, я тебе прошу, роби так, як я кажу. Тут неглибоко, перейдеш пішки. Це цілком безпечно, протипіхотними ніякий дурень броди не мінує. Давай, вилазь...

Мовчанка і впертий погляд, встромлений у лобове скло.

- Ану вилазь, відьмо вперта, поки я тебе за задницю не ви­кинув!

Вона грюкнула дверцятами так, що аж кабіна хитнулася, аж скло у дверцятах заскавчало. От і добре, можна їхати, впе­ред!

Уткнув «понижену» і спроквола повів машину по воді. Попереду розбігалися рябчиком навбоки хвильки, далі стало трохи глибше; скосив око і завважив, як попід дверцята скрадливо дзюркають на підлогу темні тонесенькі струмочки-слізки. Берег уже наближався, я додав трохи «газу», обабіч маши­ни заляскотіло, зашуміло... Ще раз вдавив акселератор, і «ваген» енергійно вискочив на сухе. Я вимкнув двигун і полегше­но відкинувся назад, на спинку сидіння. Пронесло...

Так, ну, а де те «чмо» [24]? Глянув у бічне люстерко: вона вже зняла босоніжки і спідничку (нижче блузки виднілося щось вузесенько-біле, різко контрастувало з шоколадно-засмаглим тілом) і, тримаючи згорток у піднятій руці, повільно заходила до води. Обережно намацувала ногами дно і легенько відгрі­бала хвильки правою рукою.

Посеред річки, по пояс у воді, вона раптом зупинилася. Ну, що там знов? Стурбовано нахилила голову і помацала ру­кою по животі - а, вода блузку намочила... Вигнула спину і почала однією рукою задирати край блузки, щоб зняти.

Від мосту долинув свист, я перегнувся до правих дверцят: хлопчак-рибалка заливався сміхом, як циган сироваткою. Але ж дурненький же ще!

Царице небесна! - від розкішного видовища у люстерку мені аж дух забило: та на ній же нічого немає під блузкою! Оце так еротика! Якби ж люстерко ще й збільшувало... Ото дівка... І не така вже й худа!

Таня вже підходила до берега і я перебрався між сидін­нями до буди - подати їй рушник. Знайшов, відчинив із середини двері.

Вона стояла внизу перед кунгом, затуляла голі груди спід­ничкою, і помітно було, що трохи змерзла.

- Тримай, Афродіто...

Не сказала нічого, тільки глипнула на мене, як завжди, сво­їм серйозно-сумним поглядом. Я відвернувся і пішов на водійське місце. По підлозі кунгу зачалапали босі ноги, і я крадько­ма зиркнув у горішнє люстерко: а дзуськи! - обхитрувала, бо пішла перевдягатися-витиратися до душової загородки.

- …І на якому ж це нудистському пляжі ти так козирно засмажилася? - запитав я зі штучно-надмірною цікавістю, ко­ли «ваген» загицав по старому пожованому асфальті.

- Таки підглядав! - з відвертою зневагою ствердила вона.

- Аякже! Це ж найперше мужське діло!

 - Я так і думала. Ну, і як?..

 - Найвища кляса! Очей не відведеш! - я сказав це вже ціл­ком серйозно, але далі знову зійшов на теревені:

 Коли я всю операцію планував, то так і наказав: «На роль дружини підберіть мені дівку-супер, а не якийсь там се­реднячок! Інакше я у ваші ігри не граю!»

 - Ну ти й тріпло...

 - Зате не палю, не пиячу і по чужих молодицях не бігаю!

- Ой, ну прямо святий, хоч до рани прикладай, - зітхнула Таня і дістала цигарку.

Ближче до Міста назустріч почали частіше траплятися ци­вільні та військові автомобілі, узбіччям проходили якісь піші невеличкі підрозділи, часом із придорожних кущів на краю лі­су стирчали стволи та антени «Тунгусок» [25]. Двічі над трасою низенько пронеслася з шурхотливим свистом пара гелікопте­рів Мі-24. То там, то тут кидалися в очі обвуглені рештки найрізніших автомашин у канавах обабіч, інколи серед них виднлися підбиті танки та бронетранспортери.

Майже перед самим Містом несподіванкою для мене ви­явилася оборонна лінія, котру вже закінчували будувати. Пос­та перед лінією не було, його роль виконував мобільний мілі­цейський патруль на МТЛБ [26] - там, де перед війною був пост автоінспекції.

Похмурий «начальник» у старій міліцейській формі з но­вими відзнаками, яких я ще не бачив, перевірив наші доку­менти і мовчки поліз до кунгу, почав заглядати у скрині.

 - Що везете незаконного? Оружія єсть? - стоячи серед кунгу, дивився чомусь по стінах. Потім відкрив шафку і вся його кремезна постать трохи напружилася - там стояла пляш­ка без наліпки.

 - Це шо?

 - Ліки. Це від язви, тещі везу...

Незграбними волохатими пальцями він відкоркував пляш­ку й понюхав:

- Конфіскуєтьця, - заткнув капроновий корок і запхав пляшку прямо до кишені кітеля. - Ще які... медикаменти єсть?

- З вами довезеш, - невдоволено буркнув під носа я.

- Побалакай мені тут, розумний дуже!

Він пострахав нас ще трохи і відпустив.

Рушили далі. Обабіч дороги тягнулися свіжовикопані око­пи, лежали сіро-білі бетонні блоки, стирчали високі сталеві надовби, темніли амбразурами доти; все було густо затягнуто колючим дротом. Цікаво, чийого наступу вони бояться? «Дер- жавників»? - теж мені знайшли грізних полководців: мають танкові полки й бомбардувальники, але не знають, що з ними робити, хуторяни задрипані...

О, а це вже щось цікаве: трактор волоком затягував до ве­ликого окопу підбитий бронетранспортер з обгорілою гумою на колесах. Що ж, дотепно - якщо поворотний механізм баш­ти крутити вручну, то з крупнокаліберним кулеметом КПВТ [27] цю сталеву труну цілком ефектно можна використати як дот.

Назустріч прочовгала колона цивільних з лопатами на плечах. З понурих облич було видно - «добровольці». Точні­сінько, як у Миколи Островського, от дають!

Вдалині завиднівся наступний пост. Я зупинив машину на узбіччі, дістав зі схованки ще одну пляшку і поставив її до «демонстраційної» шафки, потім подумав, дістав ще одну, відкоркував і перейшов з нею до кабіни:

- Таню, зараз будеш похмелятися.

Вона дивилась на мене, нічого не розуміючи:

- Що це ти ще надумав?

- Тобі треба випити, для запаху, зовсім трішки, дуже тебе прошу.

- Знову відьмою обзиватимеш?..

- Таню...

«Для запаху» я налив їй грамів сто п'ятдесят. Вона трохи потримала кружку в руці і зі страждальницьким виразом на обличчі за два рази випила. Я простягнув кружку з водою - їй дрібненько тикнулося, і вона з мовчазним докором подиви­лася на мене знизу вгору.

- Пробач, жінко, але огірочка нема. І креветки скінчилися.

- Знущаєшся? - питання прозвучало по-дитячому жалібно й кумедно, - Алкоголіка з мене зробиш, третій день не проси­хаю!

- Склав би тобі компанію, але треба рулювати, ти вже зви- няй. Як «забалдєєш», то можеш співати, тільки не хором.

- Хоч би сухарика дав...

Почату пляшку я поставив назад до шафки.

* * *

Під'їхали до наступного поста, уже на в'їзді до Міста. Тут було людно і гамірно. Постовики зчепилися з циганами, які їхали великим табором на кінних бричках-таратайках і двох автобусах-«пазиках». Грізно лютував старий циган у зас­мальцьованому чорному капелюсі, кучеряво-сивий, здоровен­ний, як ведмідь, він розмахув батогом, відганяв пужалном бруднючих циганчат - ті шастали під ногами в дорослих і смикали постовиків за автомати. Солдат-кухар біля киплячого казана відбивався від трьох галасливих чорнявих молодиць, а з-за вагончика-КП на все це сумно споглядала і ремиґала при­в'язана до мотоцикла корова (теж конфіскована?); на люльці мотоцикла стирчав ручний кулемет, малий циганчук років п'яти з цікавістю лапав ствол і нишком оглядався - чи не вкрасти?

Начальник поста, молодий гарний хлопець з лейтенантсь­кими зірочками на погонах, підперезаний купою ременів, сам відкрив дверцята нашої кабіни і кумедно скривився:

- А перегаром тут у вас пре! Де це люди гроші на випивку беруть? - і кинув погляд на Таню. єї очі були хмільними й «за­гальмованими».

Я зіскочив на землю, відтіснив лейтенанта грудьми від ка­біни і почав занудно пояснювати, що від усіх переживань дру­жина почала пити, «щоб не здуріти», і ліпше її не чіпати, бо, побачивши зброю, вона впадає в істерику... Не дослухавши, лейтенант клепнув мене долонею у груди:

- Все, кінчай травить про свою відьму! Випить є?

Я змовк і втупив у нього погляд, він пришпорив:

 - Сам даси чи шукати? Скоріше, бо вже «колосники горять»!

Я поліз до кунгу, лейтенант хвацько застрибнув за мною. Загородивши шафку собою, я взявся за пляшку, над моїм пле­чем швидко просунулася ззаду рука і вхопила ще й другу, почату. Виходячи з кунгу, він потягнув із кухонної полички тор­бинку кави.

 - Гей, командире, а перепустка?

- Зараз пришлю, винесуть тобі.., - кинув він через плече, поспішаючи до свого «командного пункту» - зеленого вагон­чика на спущених колесах. По хвилі з віконця висунулася стрижена голова солдата-писарчука; ворушачи губами, він відчитав здаля передній номер «вагена», потім зник і з явився знову, щоб королівським жестом покликати мене за перепус­ткою.

 - Ну, що там? - нетерпляче запитала Таня, коли я повер­нувся.

 - Все гаразд, їдемо, - кинув я, заводячи двигун.

От і всі діла, так просто. Хлопці з якого-небудь «Моссаду», мабуть, посивіли б від такої примітивної розробки опера­ції: їдуть двоє, везуть із собою через усі пости і перевірки зброю для акції, дублюючого снайпера немає, про прикриття ніхто навіть не згадав, запасних явок не передбачено, опера­тивного зв'язку теж... А що вдієш, коли всю операцію плану­вали непрофесіонали. Що ж до моєї згоди на таку аферу, то я сприймаю всі ці «дрібні» негаразди абсолютно спокійно: по-перше, надіюся на наш одвічний бардак, а по-друге, - маю свою інтуїцію, яка мені поки-що шепоче: «все буде о'кей».

* * *

PS

Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 1. Антиутопія

https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh/

Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 2. Антиутопія

https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-2/

Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 3. Антиутопія

https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-3-antyutopiya/

Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 4. Антиутопія

https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-4-antyutopiya/

Андрій Куліш. Сафарі для двох. Розділ 5. Антиутопія

https://uamodna.com/articles/andriy-kulish-safari-dlya-dvoh-rozdil-5-antyutopiya/

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше
Чи можна займатися спортом під час місячних і як це впливає на організм
Останнім часом ставлення до особливостей жіночого організму змінилося на більш помірковане. Водночас оновились рекомендації щодо занять спортом під час місячних. Сьогодні ми розповімо про них.
Читати більше