аМЕТИСТ

20 серпня 2017
Марина Чиянова
Аметист
 
SiO2 (Фіолетовий різновид кварцу)
 
Аметист - це кристалічний мінерал, кристали якого мають тригональну сингонію, а за формою утворюють шестикутні призми, що закінчуються шестикутною пірамідою. Його легко впізнати по фіолетовому кольору з відтінками від світло-рожевого до темно-фіолетового. Колір зазвичай міняється в залежності від міста видобування аметисту. Але варто зазначити, що аметист легко втрачає колір під впливом тривалого і сильного освітлення, опромінення і сонячних променів. Під впливом цих факторів аметист змінює свій колір і втрачає його, стаючи все світлішим. При прожарюванні до 400-500°С кристали аметисту жовтіють, стаючи схожими за кольором на жовтий різновид кварцу, цитрин. Насправді найбільша доля цитрину що знаходиться у продажу є прожареним аметистом. Зазвичай прокалюють аметист поганої якості, що іншим способом не вдається збути на ринку.
Забарвлення кристала найбільш інтенсивне на кінцях через наявність домішок заліза. Аметисти найкрасивіших забарвлень обробляються і використовуються для виготовлення різного роду коштовностей. Менш цікаві екземпляри шліфуються і йдуть на виготовлення прикрас, бус і браслетів.
 
Кристали аметисту можуть досягати в довжину 35 сантиметрів. Найчастіше аметисти зустрічаються в жеодах базальтових порід. Жеоди - це природні порожнечі в гірських породах, що мають, як правило, кулясту або продовгувату форму. На їх внутрішніх стінках утворюються кристали. Жеоди аметисту за величиною можуть досягати кількох метрів. На сьогодні найбільшим експортером аметисту є Бразилія.
Цільні кристали та жеоди з гарним кольором є популярними серед колекціонерів.
 
Колір фіолетовий, темно-бузковий
 
Блиск скловидний, глянцевий
 
Густина  2,65, але може змінюватись в залежності від включеннь.
 
Твердість 7, але може бути меншою в залежності від включеннь.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса та практичність: які матеріали використовують для оббивки м’яких меблів
Від того, наскільки вона буде практичною та міцною, залежатиме тривалість її «життя» та привабливого вигляду меблів, тож це варто враховувати, вибираючи диван чи крісло.
Читати більше