Американський тур Скрябіна: доконцертна рефлексія

17 серпня 2014
Svitlana Ivanyshyn-Ugryna

З настанням серпня календар все густіше заповнюєтсья зарезервованими під відпочинок вікендами. Переважно це - парафіальні фестивалі, які мають сталу аудиторію. На ці заходи запрошують різних виконавців з України та Канади

Однак, найцікавішими для тутешніх молодих меломанів є концерти, влаштовані у клубній, більш камерній атмосфері

23 серпня, у Чикаго, в рамках американського туру виступить гурт "Скрябін". Подорож Америкою присвячена 25-річчю гурту та святкуванню Дня Незалежності України. Це один з найочікуваніших заходів, бо після минулорічної вечірки, влаштованої Кузьмою, навіть реклами особливої не потрібно. Ті, хто був, придбав квитки цього разу найпершими.

Ті, хто не зміг тоді, помилки цього разу не повторять :)

На цьому можна було б і закінчити, якби цей концерт відбувався за колишніх, спокійніших часів. А тепер, коли на Батьківщині йде війна, все бачиться в інакшому світлі. Емоції зашкалюють і деколи примушують мовчати здоровий глузд.

Наприклад, кілька останніх місяців відзначилися низкою бойкотів, влаштованих російським діячам культури, що підтримали анексію Криму. Про це ми розмовляли з гостем однієї з програм - Романом Торговіцьким. Тут все зрозуміло і додаткових пояснень не потрібно. Відомі особи повинні таки бути  якимось взірцем для суспільства і думати перед тим, як підтримувати світового агресора. Однак, нещодавно одна із користувачок Фейсбука кинула заклик бойкотувати концерт гурту "Скрябін" за виступ на концерті, проплаченому провладною перед Помаранчевою революцією партією. За це Кузьма вже не в одному інтерв’ю глибоко розкаювався. Артисти, як люди фінансово вразливі, деколи помиляються у своїх замовниках.

Додам дещо від себе. Можна, звичайно, сорочку на собі рвати і вимагати якоїсь тотальної люстрації публічних людей. Переважно це роблять ті, кому є чим священика на сповіді здивувати :) (моє особисте спостереження). Якщо ми хочемо щось змінити в своєму житті, то настав час керуватися не лише емоціями, а й розумом. Домовленості про тур в США з гуртом було досягнуто ще на початку весни, після перемоги Майдану. Згодом розпочалася війна. Але була якась, може й дитяча, надія на те, що ми переможемо швидко. Принаймні, до Дня Незалежності - точно. Те, як розгортался події на Сході України, дуже повпливало на підготовку туру. Однак, було остаточно вирішено здійснити заплановне.

Додам, що якщо закидаємо Кузьмі у виступах в США в той час, коли йде війна на Сході, то давайте тоді почнемо банити всіх українських виконавців, що приїхали на українські фестивалі виступати. Давайте піддамо остракізму "Океан Ельзи", котрих до Америки привозять російські промоутери і прибутки від концерту йдуть не на підтримку української армії, а відповідним організаторам. До речі, навіть виступи ОЕ в Шереметьєво минулого року ніхто не засудив. І правильно! Тому що, завдяки таким культурним амбасадорам, ми отримуємо чимало прихильників за межами нашої країни.

Подібна істерія нагадує мені епоху макартизму, коли шукали симпатиків комунізму в США (в тому числі, і Голівуді). Це відбувалося в часи холодної війни, і тоді, внаслідок "полювання на відьом", постраждало чимало  абсолютно невинних людей. Тепер знову війна, але вже далеко не холодна. Однак, Скрябін не виступає на ворожій території, не отримує там нагород. Він виступає перед і для українців. А Україна там, де ми.

Якщо Андрій колись і помилився із замовником, то велика частина українського народу, перепрошую, колись сильно "помилилася" з Президентом.

Свою позицію Андрій Кузьменко щодо окупації, Путіна висловлював неодноразово.

А у патріотизмі артиста сумніватися взагалі не доводиться. Щоправда, любов до Батьківщини в нього ненав’язлива. Може він і не носить вишиванок за прикладом багатьох новітніх ньюсмейкерів, котрі українськими візерунками свої ватнікі позакривали. Але саме Андрій, за моєї пам’яті, був одним із небагатьох ведучих розважальних телешоу (програма "Шанс", наприклад), котрий послуговувався виключно українською мовою, що для нього було дуже природньо. Нехай це був часами суржик, але відображав ту говірку, яку вживає народ.

Кузьма взагалі є яскравим відбраженням свого покоління та оточення. Він ніколи не клався за якогось аристократа чи елітарного музиканта. Швидше, навпаки. Тролив музичний світ таким проектом як "Пающіє труси". Підтримав (і не помилився) проект Дзідзьо. Створив багато чудових пісень. Пригадайте лише "Старі фотографії", "Люди, як кораблі", "Місця щасливих людей", "Не думай про завтра", "Мам", "Лист до друга- прості розповіді про непрості речі.  

В міністри Кузьму не покличуть працювати, неформатний він. А от на ще один концерт - без сумніву. І невипадково, бо Андрій і добре шоу зробить, і пісні проспіває, котрі западають в душу. Його концерти завжди відбуваються успішно і запам’ятовуються. А почуття гумору, властиве вокалісту, знаходить відгук в серцях усіх меломанів - від гламурних попсовиків до панків.

Насамкінець ще скажу, що дізнавшись про виступи по Америці гурту "Скрябін", я зробила запит організаторам щодо благодійної складової туру. Інтуїтивно відчувала, за показовою поведінкою шоумена ховається абсолютно нормальна, правильна людина. І наскільки б артист не залежав від гонорарів, Андрій Кузьменко зі своїми товаришами розуміє, що сьогодні є вищі потреби. Організатором концерту в Чикаго, до слова, є Українське Незалежне Радіо в Чикаго (яке вже запрошувало Тараса Чубая, гурт "Патриція" та інших виконавців). Представники радіо мені й розповіли, що планується виступ у місті Клівленд. Всі 100% зібраних коштів підуть на допомогу родинам Небесної Сотні. Кузьма особисто відмовився від гонорару за цей виступ. 

Збір коштів та організацію виступу проводить громадська організація - Cleveland Maidan Association (www.clevelandmaidan.org). Частину прибутку з виступу в San Francisco, організованому спільно з громадською неприбутковою організацією Nova Ukraine, буде використано на благочинні проекти, які проводить ця організація. Зокрема, допомога постраждалим на Майдані та під час військових дій. Всі деталі на сайті організації - www.novaukraine.org . З концерту в Chicago частина прибутку буде передана організаторами в Фонд підтримки сімей загиблих на Майдані. В Chicago, який вже зібрав понад $100тис. для сімей Небесної Сотні та "Фонд захисту героїв в Чикаго"

Інформація на сайті www.Nebesna100.com. Під час концерту в Philadelphia, за згодою з організаторами, активісти громадської організації "Ukraine Abroad" будуть проводити збір коштів на благочинні програми цієї організації.

Те, що йдеться про тисячі доларів, нагадувати, мабуть, не треба. Сам Кузьма про це говорити не хоче, інформація носить інсайдерівський характер. Андрію очевидно подобається триматися обраного іміджу такого собі безтурботного тусовщика-циніка і змінювати його задля кон’юктури він не збирається.

А ті, хто бойкотуватимуть його концерт, позбавлять себе задоволення, а наших військових - додаткових коштів. Отак.

П.С. Концерт в Чикаго буде ще цікавим тим, що розігріватиме публіку наш юаомдний діджей Тіма Фей та місцеві рок-зірки з гурту "Ефіра".

За адресою:

Квитків вже мало, але ще можна придати за посиланням: http://moloko.ticketleap.com/

От тепер все:) До зустрічі 23 серпня.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше