Американське громадянство без здачі тесту з англійської мови

8 квітня 2015
Оксана Сахнюк
Однією із вимог для отримання громадянства США є успішна здача двох тестів: (1) тест на знання англійської мови і (2) тест на знання основ теорії держави і права США. Загалом, заявник, який бажає отримати громадянство США, повинен продемонструвати розуміння англійської мови на рівні, достатньому для буденного користування, включаючи здатність читати, писати і говорити. Кандидати також повинні продемонструвати знання і розуміння основ історії та принципів і форм правління Сполучених Штатів (тест із державознавства).  

Тим не менше, деякі заявники можуть претендувати на звільнення від здачі тесту на знання англійської мови, тесту на знання теорії держави і права США, або обох тестів. 

1. Особи віком від 50 до 55 років

Заявник звільняється від здачі тесту з англійської мови, якщо:  
 
  • на момент подання клопотання про надання громадянства він досяг 50 річного віку і проживав в Сполучених Штатах як мінімум 20 років.
    АБО
  • на момент подання клопотання про надання громадянства він досяг 55 річного віку і проживав в Сполучених Штатах як мінімум 15 років. 
     
Проте, звільнення від тесту з англійської мови не звільняє вас від тесту з державознавства. Здача цього тесту є обов'язковою для осіб зазначеної вікової категорії. Однак, заявник може пройти тест з державознавства своєю рідною мовою, використовуючи послуги перекладача.

2. Особи віком від 65 років

​Заявник, який досяг 65 річного віку і проживав в Сполучених Штатах як мінімум 20 років в статусі держателя грін карти на момент подання клопотання про надання громадянства, не звільняється від здачі тесту з державознавства. Але при цьому імміграційний офіцер використовуватиме спеціально розроблені спрощені тестові форми. Більше того, заявник може пройти тест з державознавства своєю рідною мовою, використовуючи послуги перекладача.

3. Особи, звільнені від здачі тесту за медичними показниками

​Заявник будь-якого віку, який не може здати тест з англійської мови та державознавства за медичними показниками, може бути звільнений від тесту з англійської мови, тесту з державознавства, або обох.

У 1994 році Конгрес прийняв закон, що передбачає звільнення від здачі тестів з англійської мови та/або державознавства осіб, які не можуть задовольнити освітню вимогу через фізіологічні розлади, розумову відсталість або порушення функціонування психічної системи.
 
Заявник повинен довести, що фізіологічні розлади або розумові вади настільки негативно впливають на нього, що навіть при створенні сприятливих умов для здачі тесту, він не зможе з ними справитися. Безграмотність сама по собі не є вагомою причиною для звільнення від здачі тестів. Крім того, похилий вік також не розглядається медичним показником для діагностування розумової відсталості або порушення функціонування психічної системи.
 
​Заявник, який претендує на звільнення від здачі тестів, повинен надати медичне підтвердження того, що стан його здоров'я перешкоджає йому успішно скласти тест з англійської мови, або тест з державознавства, або обидва тести.

Медичні документи про хворобливий стан здоров'я заявника рекомендується подавати одночасно разом із клопотанням про надання громадянства. Проте USCIS дозволяє подавати медичні підтвердження на будь-якому етапі процесу натуралізації, в тому числі після подачі клопотання про отримання громадянства, до здачі тесту, під час здачі першого тесту, під час повторного слухання справи, в якій заявнику було відмовлено в отриманні громадянства.  

USCIS визначає закритий перелік медичних працівників, які уповноважені встановити діагноз, що передбачає звільнення від здачі тестів: лікарі; лікар-остеопат; клінічні психологи.

Лікар зобов’язаний:​

  • провести медичне обстеження заявника;  
  • пояснити, як стан здоров'я унеможливлює здачу заявником тесту з англійської мови і державознавства;  
  • підтвердити, що заявник буде знаходитися в такому медичному стані не менше 12 місяців;  
  • підтвердити, що причина медичного стану заявника не пов'язана із незаконним вживанням наркотиків.  

Лікар, встановивши хворобливий стан заявника, має надати підтверджуючі документи такого діагнозу (медичні записи, нотатки лікаря, результати аналізів і т.д.).

Як бачите, імміграційне законодавство США створює сприятливі умови для осіб похилого віку та осіб із медичними показниками набути громадянство без здачі тесту з англійської мови та/або державознавства.
Тому, якщо ви до цього часу не отримали американське громадяснство через свій рівень англійської мови, вам варто скористатися цією можливістю. У вас є легальний спосіб обійти цю вимогу.

Читайте також: Возз'єднання громадянина США зі своїми батьками

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com