Читати більше
Адвент-календар – історія та походження
Адвент-календар – історія та походження
Для більшості людей це така ж частина Різдва, як і різдвяна ялинка, але він існує не так давно: адвент-календар. Особливо поширений календарний варіант. Отже, відлік починається в першу неділю Адвенту і закінчується напередодні Різдва, календарі покликані скоротити час очікування до Святвечора.
Адвентовий вінок: історія чотирьох свічок на ялинці
Товстий вінок, зазвичай виготовлений із ялиці, із чотирма свічками: так виглядає класичний вінок Адвенту. Але його попередник, гамбурзький теолог Йоганн Гінріх Віхерн, показав значно більше свічок. Історія та значення звичаїв Адвенту.
Тож як насправді виник адвент-календар?
Історія Адвент-календаря починається в 1838 році. Йоганн Генріх Віхерн , голова протестантського центру «Rauhes Haus» поблизу Гамбурга, мав достатньо питання про те, коли нарешті настане Різдво. Він узяв старе колесо воза і дерев'яний вінок і поставив на них 20 маленьких червоних свічок і чотири великі білі свічки. Під час щоденних набоженств, під час яких усі разом співали адвентових пісень, дітям дозволялося запалювати червону свічку, а в неділю Адвенту – також білу свічку.
У той час як католицька церква проводила щоденні богослужіння в церкві, протестанти більше зосереджувалися на сімейних зборах. Вони разом читали уривки з Біблії, молилися та співали пісень.
Перші форми адвент-календаря
Так було розроблено багато методів. Сім’ї часто поступово вішали 24 малюнки з різдвяними мотивами на стіні або намалювали крейдою лінії на дверях , одну довгу лінію на кожну неділю, і дітям дозволялося витирати одну щодня. Також дуже поширеними були « ялинки », а іноді й саморобні дерев’яні рами . День за днем діти встановлювали прапорець чи зірку з біблійними віршами, а деякі родини також запалювали свічки. Зростаюче світло символізувало неминучий прихід світла світу, Ісуса Христа.
Але діти в католицьких родинах теж нетерпляче чекали Різдва. Тому й тут батьки придумали своєрідний адвент-календар. Якщо вони поводилися добре, нащадкам дозволяли щодня до Святвечора класти соломинку в ясла, щоб немовля Ісус лежав м’яко. Традиція досі існує в деяких монастирських школах.
Однак у скандинавському регіоні переважала адвентна свічка. Ця свічка була поділена на 24 секції , кожен день сім’ї дозволяли свічці горіти до наступної відмітки.
Перший друкований адвент-календар
Лише в 1902 році протестантська книгарня Фрідріха Трюмплера в Гамбурзі видала перший друкований адвент-календар. Вони вирішили створити різдвяний годинник для дітей з освітленою ялинкою в центрі циферблата та оленем і кроликом на передньому плані, та з цифрами від 13 до 24, і з 1922 року ці годинники мали 24 поля. Тоді він коштував 50 пфенігів.
«Різдвяний годинник для дітей» 1902 року.
Ним також можна помилуватися на виставці в Німецькому музеї Hopfenmuseum
Через рік з'явився мюнхенський видавець Герхард Ланг. Календар «На землі немовляти Христа» містив аркуш із 24 малюнками для вирізання та один із 24 полями для вирізання. Кожного дня Адвенту дітям дозволялося вирізати картинку та приклеїти її у призначене віконце. Напередодні Різдва було зображення немовляти Христа в білому одягу. Літографічна компанія Reinhold & Lang опублікувала численні художні роботи до 1930-х років, і збільшення кількості творів призвело до широкого розмаїття варіацій.
Герхард Ланг працював із великою пристрастю та постійно розробляв нові ідеї. Далі були «Маленький різдвяний будиночок, який можна наповнити шоколадом», адвент-календарі з начинкою, яку можна було розбити, календарі, де діти могли відкривати дверцята та багато іншого. Його мотивація нібито походила від матері. Його мати намалювала на картонній коробці 24 коробки – на кожній було пришито «Wibele», тип швабського тіста безе, яке йому дозволялося їсти щодня.
Висока якість і увага до деталей Герхарда Ланга швидко призвели до збільшення тиражу. У результаті на ринок вийшло більше видавництв, і адвент-календар поширився. Особливої популярності набув варіант з вікнами, що відкриваються, за якими видніються картинки. Однак Ланг не витримав зростання цін і припинив виробництво в 1940 році. до цього часу він опублікував близько 30 різних мотивів. Але без нього історія адвент-календаря не була б такою великою, як сьогодні.
Адвент-календар в націонал-соціалізмі
За часів націонал-соціалізму уряд хотів витіснити християнські різдвяні традиції з суспільного життя. З початком війни папір у Німеччині був обмежений; церковна преса була заборонена, а друк календарів із зображеннями було припинено як неважливе для військових дій.
Передріздвяний націонал-соціалістичний адвент-календар
Але оскільки адвент-календарі все ще були дуже популярні, Головне управління культури Управління пропаганди Рейху NSDAP випустило календар «Перед Різдвом». Це був буклет із добіркою націонал-соціалістичних різдвяних колядок, рецептами печива та інструкціями для виготовлення дерев’яних ялинкових прикрас у формі рун і сонячних коліс. У ній містилися також інструкції щодо «Різдвяного саду», який замінив вертеп під ялинками. Журнал також торкався генеалогії та родових досліджень.
Сезон Адвенту має бути переосмислений, а суспільство має бути ще більше віддалено від усіх християнських релігійних елементів. Багато змісту та термінів, пов’язаних із нібито германським корінням, отримали нові назви. Наприклад, вінок Адвенту став вінком сонцестояння, Дитятко Христос стало дитям світла, а Адвент став передріздвяним. Зі зміною ситуації на фронті в календарі з 1942 року все більше переважав військовий зміст. Зображення були адаптовані до відповідної військової ситуації на фронті.
Від повоєнного часу і до сьогодні
Лише в післявоєнний період адвент-календар знову зміг набути популярності.
З кінцем націонал-соціалізму повернулася тяга до християнських цінностей і старих традицій. Підприємства, які не були знищені і мали в наявності папір, почали друкувати адвент-календарі ще на Різдво 1945 року - зі «старими» мотивами.
У 1945 році Річард Селлмер заснував видавничу компанію і випустив перший після Другої світової війни адвент-календар. Це був адвент-календар «Містечко», який можна купити й сьогодні.
Це також ознаменувало світовий прорив календаря Адвенту. Річард Селлмер почав випускати адвент-календарі в Штутгарті в 1946 році. Завдяки великому попиту в Німеччині календар швидко став відомим у Великій Британії та США. Зараз у Німеччині друкують мільйони адвент-календарів, більше половини з яких відправляють за кордон.
Репринт адвент-календаря 1955 року «Містечко в місячному сяйві»
Адвент-календар стає масовим продуктом
У 1950-х роках адвент-календар користувався широкою популярністю. Придбати адвент-календарі можна було майже скрізь – вони стали товаром масового виробництва і тому були дешевими. Мотивами були переважно романтичні засніжені міста, за 24 дверима – вертеп. Але розписані вручну адвент-календарі різних художників також набували все більшого значення.
Адвент-календарі, які ми знаємо сьогодні
Час настав добрих 60 років тому. Перший шоколадний адвент-календар з'явився в 1958 році. Сьогодні, поряд з іграшковими або ілюстрованими адвент-календарями, він є одним із календарів, які найчастіше купують. Але фотоадвент-календарі також стають все більш популярними.
Останніми роками також спостерігається тенденція виготовлення саморобних адвент-календарів, які можна заповнити самостійно . Скандинавська ідея розвішування джутових мішків на мотузці дуже популярна. Індивідуальні адвент-календарі розроблені з великою пристрастю, оскільки наші власні ідеї розробляються та втілюються в життя.
Адвент-календар більше не призначений лише для того, щоб дорослі дарували один одному подарунки. Останніми роками також розвиваються календарі з новими медіа. Таким чином, початкова функція підрахунку днів пов’язана з сімейною оповіддю. Це означає, що створюється все більше аудіокниг із 24 історіями чи піснями. Є також багато Інтернет-календарів Адвенту у формі програм, щоденних електронних листів і конкурсів .
Віртуальні адвент-календарі
Ще одна сучасна форма адвент-календаря, про яку слід згадати, це «віртуальний адвент-календар». Це можна використовувати лише в інтерактивному режимі в Інтернеті. У відповідний грудневий день користувач активує відповідний номер і отримує онлайн, наприклад. Наприклад, відео, короткі музичні твори, розіграші чи ваучери.
.
Незважаючи на те, що форма, тип і зовнішній вигляд адвент-календаря значно змінилися з часом, меседж завжди залишається незмінним: приносити радість і ілюструвати особливу та унікальну природу сезону Адвент. І, звісно, збільшити очікування Святвечора для малих і великих
А так виглядають сучасні адвент-календарі.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше