9 речей, які змушують хороших працівників звільнитись

13 квітня 2016
Vitaliy DeFranko
Просто неймовірно, як багато менеджерів скаржаться, що їхні найкращі працівники звільняються, і їм дійсно можна поспівчувати - всього кілька речей є настільки ж важливими і руйнівними, як звільнення хорошо підлеглого.
Менеджери схильні звинувачувати у своїх проблемах з плинністю кадрів все, що знаходиться під сонцем, ігноруючи при цьому суть проблеми: люди не покидають робочі місця; вони покидають менеджерів.
 
Сумно те, що цього легко можна уникнути. Все, що потрібно, це нова перспектива і деякі додаткові зусилля з боку керівника.
 
Для початку, ми повинні зрозуміти дев'ять найгірших речей, які роблять менеджери і які змушують хороших працівників пакувати свої речі.
 
huffingtonpost.com
 

1. Вони перевантажують людей, виснажуючи їх

Ніщо так не виснажує хороших працівників, як надмірне навантаження. Бажання доручити більшість завдань найкращому працівнику настільки заманливе, що керівники дуже часто потрапляють в цю пастку. А таке ставлення спантеличує працівника; йому починає здаватись, що його карають за хорошу продуктивність.

Надмірне навантаження також призводить до зворотних результатів. Нове стенфордське дослідження показує, що продуктивність на годину різко знижується, коли робочий тиждень перевищує 50 годин, а після 55 годин вона падає настільки, що ви не отримаєте від цієї роботи нічогісінько.
 
Якщо вам необхідно збільшити обсяг роботи ваших талановитих працівників, краще підвищити також і їхній статус. Тоді вони будуть брати на себе більший обсяг роботи, але їх нічого не втримає, якщо робота не даватиме їм дихнути. Підвищення по кар'єрній драбині та збільшення заробітної платні - прийнятні способи збільшення навантаження. Якщо ви збільшите обсяг роботи просто так, тому що люди талановиті, не змінюючи нічого більше, вони будуть шукати іншу роботу, яка дає їм те, чого вони заслуговують.

2. Вони не бачать винагород і хороших відгуків про свою роботу

Легко недооцінювати силу поплескування по спині, особливо якщо мова йде про топ-виконавців, які вмотивовані завжди без додаткових зусиль.

Кожен любить визнання, особливо ті, хто наполегливо працює і віддає роботі всі свої сили. Менеджери повинні спілкуватися зі своїми людьми, щоб з'ясувати, що змушує їх відчувати себе добре (для декого - це підвищення, для інших - це суспільне визнання), та винагородити їх за добре виконану роботу. З хорошими працівниками це буде відбуватися часто, якщо ви зробите все правильно.

3. Менеджери не піклуються про своїх працівників

Більше половини людей, які залишають свої робочі місця, йдуть на такий крок через стосунки з босом. Розумні компанії переконуються в тому, що їхні менеджери знають, як балансувати між професіоналізмом і людяністю. Це керівники, котрі щиро радіють через успіх свого підлеглого, співпереживають тим, у кого настали важкі часи, і кидають виклик людям, навіть якщо це заподіює біль.

Менеджер, який не дуже піклується про своїх підлеглих, завжди матиме високий рівень плинності кадрів. Неможливо працювати на когось вісім з гаком годин в день, коли ця людина зовсім не бере участі у процесі особисто і не піклується ні про що, окрім результату вашої праці.

4. Вони не дотримуються своїх зобов'язань

Якщо ви даєте людям обіцянки, це ставить вас на тонку межу між задоволеним працівником і тим, котрий збирає речі. Якщо ви дотримуєтеся своїх обіцянок, ви ростете в очах співробітників, тому що виглядаєте надійним і чесним (а це дуже цінні якості для керівника). 

Але якщо ви ігноруєте свої обов'язки, вас сприйматимуть як "слизьку", неуважну людину, не варту найменшої поваги. Зрештою, якщо керівник не виконує свої зобов'язання, то чому це повинні робити інші?

5. Менеджери наймають і підвищують не тих людей

Хороші, наполегливі працівники хочуть мати справу з однодумцями-професіоналами. Якщо менеджери не виконують свою роботу - не наймають відповідних людей - це стає значним демотиватором для цінних робітників.

Просування неправильних людей ще гірше. Якщо ви викладаєтесь на повну заради підвищення, яке дають співробітнику, котрий досяг свого лестощами чи іншими несправедливими методами, це неприпустимо. Не дивно, що хороші люди йдуть з такої роботи.

6. Вони не дозволяють працівникам займатися тим, що їм подобається

Талановиті працівники дуже часто захоплюються чимось. Якщо ви даєте їм можливість займатися тим, що приносить їм радість, це підвищить їхню продуктивність і задоволення роботою. 

Але більшість менеджерів хочуть, щоб їхні підлеглі працювали в "маленькій коробці". Вони побоюються, що продуктивність буде знижуватися, якщо вони дозволять людям відволікатися. Цей страх є необґрунтованим. Дослідження показують, що у людей, які мають змогу займатися улюбленими справами на робочому місці, ейфоричний стан розуму в п'ять разів збільшує продуктивність.

7. Вони не допомагають людям розвивати свої навички

Коли менеджера питають про його неуважне ставлення до своїх працівників, він намагається виправдати себе, використовуючи такі слова, як "довіра", "автономія" і "розширення прав і можливостей." Це повна нісенітниця. Хороші менеджери все контролюють, незалежно від того, наскільки працівник талановитий. Вони уважні до своїх підлеглих, постійно прислухаються до них і дають зворотній зв'язок.
 
Якщо у вас є талановитий працівник, ваше завдання постійно знаходити сфери, в яких він може поліпшити свої навички. Найталановитіші підлеглі хочуть зворотного зв'язку більше, ніж менш талановиті, тому ваша робота забезпечити цей зв'язок. Якщо ви не робитиме цього, вашому працівнику скоро стане нудно.

8. Менеджери не використовують креативність своїх працівників

Найталановитіші працівники прагнуть поліпшити все, до чого торкаються. Якщо ви заберете в них можливість змінювати і покращувати речі, тому що відчуваєте себе комфортно тільки зі статус-кво, це змушує їх ненавидіти свою роботу. Якщо ви обмежуєте бажання працівників до творчості, ви обмежуєте не тільки їх, але й себе.

9. Вони не в змозі кинути інтелектуальний виклик своїм працівникам

Хороші керівники кидають виклик своїм працівникам - виконати те, що здається неможливим на перший погляд. Замість того, щоби встановлювати звичайнісінькі наростаючі цілі, вони пропонують грандіозну мету, яка виштовхує людей з їхньої зони комфорту. Тоді, хороші менеджери роблять все, що в їхніх силах, щоби допомогти підлеглим досягти успіху. Коли талановиті та розумні працівники вважають, що роблять занадто легкі чи нудні речі, вони починають шукати іншу роботу, котра даватиме їм ці необхідні виклики.

Підсумки

Якщо ви хочете, щоб ваші найкращі працівники залишилися з вами, вам потрібно подумати про те, як ви до них ставитеся. Ви повинні змусити їх хотіти працювати на вас.
 
Які, на вашу думку, інші помилки змушують хороших працівників звільнятися? Будь ласка, діліться своїми думками в коментарях нижче.

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше