8 тверджень, чому варто пити достатньо води

8 жовтня 2023
Редакція

Усе своє життя ми чуємо про те, наскільки корисно пити воду, що вона потрібна в достатній кількості для нашого організму тощо.

Ми радимо пити якісну воду, а також готувати на ній їжу для максимальної користі для вашого організму. Якщо не знаєте, де таку взяти, радимо звернути увагу, що є доставка води у Києві.

А далі ловіть від нас 8 фактів, які переконають вас, наскільки важливо пити воду.

1. Чиста шкіра

Якщо вживати достатньо води, це добре впливатиме на чистоту шкіри та її здоров’я. Зневоднення провокує появу зморшок, а також може призвести до сухості шкіри та висипань. Однак достатнє споживання води допомагає підтримувати шкіру наповненою, зволоженою та чистою.

2. Контроль ваги

Питна вода добре сприяє схудненню та підтримці здорової ваги тіла. В основному газовані напої містять багато калорій і цукру. Останні швидко призводять до набору ваги, а надмірне споживання цукру може призвести до потягу до їжі, що призведе до набору ваги. Вода не містить калорій і може допомогти тілу відчути ситість і позбутися тяги.
 

3. Регуляція температури тіла

Середні шари шкіри зазвичай зберігають воду в організмі. Коли ви тренуєтеся або коли тіло перегрівається, ця вода підіймається на поверхню шкіри у вигляді поту та допомагає охолодити тіло через випаровування.

Деякі дані свідчать, коли тіло зневоднюється, накопичення тепла в шкірі збільшується, оскільки не вистачає води, щоб тіло могло охолоджуватися через потовиділення. Це накопичення тепла може знизити ефективність організму у відповідь на напругу, яка виникає під час фізичного навантаження. Але вживання достатньої кількості води може допомогти зменшити навантаження на тіло під час тренувань.

4. Підвищення енергії

Якщо протягом дня ви будете вживати потрібну кількість води, це допоможе підвищити рівень енергії та уникнути періодів сонливості та втоми. Багато людей п’ють каву, щоб залишатися бадьорими вранці та протягом дня. 

Вода допомагає бути у фокусі без споживання кофеїну. Зневоднення негативно впливає на настрій і рівень енергії, але питна вода допомагає боротися з цими наслідками, а тіло і розум залишатимуться бадьорими.

Не забувайте також пити воду під час занять спортом. Замовити її можна на сайті Skandinavia.

5. Функція нирок

Вода є частиною функціонування належної роботи нирок. Вона важлива в допомозі ниркам підтримувати гомеостаз організму шляхом фільтрації рідин, регулювання рівня рідини та підтримки електролітного балансу в організмі.

Промивання занадто малої кількості води через нирки може призвести до таких проблем, як камені в нирках. чому Вода допомагає розчиняти мінерали та поживні речовини та видаляти відходи. Якщо води недостатньо, мінерали та поживні речовини накопичуються в нирках і утворюють камені. Коли продукти життєдіяльності накопичуються в нирках, це змушує ці життєво важливі органи працювати набагато інтенсивніше, ніж їм довелося б. Ці проблеми потенційно призводять до хронічної хвороби нирок і ниркової недостатності. Але споживання належної кількості води допомагає підтримувати здоров’я та ефективне функціонування нирок.

6. Травлення

Пийте воду, щоб покращити травну систему. Вода сприяє утворенню слину, що необхідна для розщеплення їжі під час споживання. А також для правильної роботи кишківника. Без достатнього постачання водою шлунок відчуває підвищену концентрацію кислоти, і кишківник не може розщеплювати їжу або ефективно транспортувати харчові відходи через організм. Ці проблеми можуть призвести до симптомів шлункового дистресу, як-от печія, запор і виразка шлунка. Але вода розріджує шлункову кислоту і допомагає накопичувати харчові відходи та легше переміщувати їх по організму.

7. Здоров'я суглобів

Вода бере участь в утворенні необхідного мастила для суглобів, аби запобігати тертю та болю під час руху тіла, адже хрящі, які оточують суглоби та диски хребта, приблизно на 80 % складаються з води. Хронічне зневоднення знижує здатність хряща діяти як природний амортизатор, і це зниження амортизації може призвести до болю в суглобах. Але пити достатньо води допомагає тілу підтримувати легку рухливість без болю.

8. Функція мозку

Вода необхідна для життєдіяльності мозку зокрема. Вона забезпечує рідину, необхідну для амортизації головного та спинного мозків та захищає їх від травм. 

Існують дослідження про те, що зневоднення може призвести до порушення роботи гормонів і нейромедіаторів, необхідних для нормальної роботи мозку, особливо функцій, пов’язаних із міркуваннями, фокусуванням і короткочасною пам’яттю. Проте достатня гідратація може сприяти здоровій роботі мозку та чіткому, розміреному мисленню.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com