8 ранкових помилок, які псують робочий день

2 серпня 2021
Vitaliy DeFranko

Перші 10 хвилин робочого дня впливають на нашу ефективність протягом наступних 8 годин. Розбираємося, чого не треба робити вранці, щоб бути продуктивним протягом усього дня.

Якщо ми ледь не запізнилися і, з'явившись нарешті на робочому місці, тут же безсистемно зависли в переповненій поштовій скриньці, сфокусуватися на чому-небудь корисному буде непросто. Чого не варто робити, щоб робочий день не пішов нанівець?

1. ПРИХОДИТИ НА РОБОТУ ТРОХИ ПІЗНІШЕ ПОЧАТКУ РОБОЧОГО ДНЯ

Ви можете зіпсувати свій робочий день ще до того, як він почався. Згідно з дослідженнями, керівництво надає перевагу жайворонкам, а працівники, що запізнюються, можуть потрапити під гарячу руку начальства.

А ті, хто приходить на роботу раніше автоматично вважаються більш свідомими співробітниками і вище цінуються, незалежно від результатів їхньої праці. 

І так, це несправедливо, але така реальність, тому постарайтеся приходити в офіс трохи раніше, ніж від вас вимагають.

2. ЗБЕРІГАТИ МОВЧАННЯ

Похапцем хапатися за роботу, ігноруючи присутніх, — погана стратегія, яка не дасть вам ніяких бонусів. Набагато продуктивніше витратити дорогоцінний час, щоб привітати колег. Окрім дотримання правил етикету, це допоможе налаштуватися з ними на одну хвилю, особливо якщо ви прийшли в офіс пізніше за інших.

Зовсім неприпустимо пропускати вітання, якщо ви керівник. Буркнути собі під ніс «всім привіт» — теж не найкращий варіант, навіть якщо ви геть соціопат.

Ваші співробітники — ваша команда, і ви повинні хоча б робити вигляд, що вам не все одно, в іншому випадку ви ризикуєте втратити їхню лояльність і навіть повагу, які не замінить ніяка компетентність і ніякі навички з управління складними системами.

3. ПИТИ КАВУ до 9:30

Ранкова кава — справа свята, і в цій офісній звичці немає нічого поганого, якщо ваш робочий день починається о 10 ранку. Останні дослідження щодо впливу кави на людський організм вказують на те, що найкращий час для попити кави настає після 9:30. Але не раніше.

Це пов'язано з рівнем кортизолу — гормону стресу, що регулює в тому числі рівень нашої енергії. У більшості людей рівень кортизолу в крові досягає піку з 8 до 9 години ранку.

Це означає, що в цей час наш організм не потребує додаткового кофеїнового допінгу. Ба більше, зловживання кавою в цей період сприяє розвитку кофеїнової залежності.

Тому, якщо ви починаєте працювати в 9 ранку або раніше, перенесіть свою першу перерву на каву на більш пізній час, коли ваш організм дійсно потребуватиме дозаправки енергією.

4. ВІДПОВІДАТИ НА КОЖНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

Не встигли сісти в крісло і увімкнути комп'ютер, як тут же одержимо кидаєтеся розбирати все, що звалилося на «Вхідні» за ніч? А ось і даремно.

Буде набагато краще, якщо ви витратите перші 10 хвилин свого робочого дня на швидке «сканування» і оцінку вхідної кореспонденції на предмет її важливості.

Такий підхід допоможе вам визначити пріоритети і зрозуміти, чи є в пошті що-небудь термінове. Крім того, ви складете план, як і коли відповідати на інші листи.

5. ХАПАТИСЯ ЗА РОБОТУ БЕЗ ЧІТКОГО ПЛАНУ ДІЙ

Не плануйте скрупульозно свою щоденну роботу, бо вам здається, що там нічого планувати або тому, що впевнені в своєму відчутті часу?

Найімовірніше, ви втрачаєте час даремно, перестрибуючи з однієї справи на іншу, і в результаті не встигаєте вирішити найбільш пріоритетні завдання.

Складіть список найбільш пріоритетних справ та оцініть час, який ви витратите на кожну.

Перед тим як взятися за роботу, переконайтеся, що у вас є чітке розуміння того, що потрібно зробити насамперед.

Немає нічого поганого в тому, щоб скласти список найбільш пріоритетних справ і тверезо оцінити час, який ви витратите на кожну з них. Крім того, не забудьте подивитися в календар.

В іншому випадку ви ризикуєте зненацька отримати повідомлення про давно заплановану нараду, до якої ви забули підготуватися, тому що героїчно боролися з квартальним звітом.

6. БАГАТОЗАДАЧНІСТЬ

Жахлива новина для всіх, хто вірить, що може робити кілька справ одночасно: кілька справ одночасно без шкоди для власного розуму і якості виконуваної роботи можуть робити тільки 2 % населення планети.

Бажання почати робити якомога більше справ, поки є сили, виникає досить часто. Придушіть це бажання і в перші хвилини вашого робочого дня. Після того як ви склали чіткий план дій на сьогодні, почніть робити щось одне.

7. НЕГАТИВНІ ДУМКИ

Можливо, вам наступили на ногу в метро, або ви в нестямі від злості після двох годин стояння в автозастої по дорозі на роботу, або ви посварилися з батьками, або панічно боїтеся скорочення — викиньте це з голови на деякий час.

Дотримання щоденної рутини допомагає нашому мозку використовувати «автоматичний режим».

Не давайте негативним переживанням псувати вам ще й кар'єру. Фахівці вважають більш продуктивним відкласти свої негативні думки і образи в окрему «коробочку» і повернутися до них, якщо це необхідно, пізніше.

8. ВІДМОВА ВІД РУТИНИ

Людські ресурси обмежені, тому витрачати їх потрібно економно. Якщо ви витратите весь початок дня на спроби вирішити, за що ж все-таки взятися найперше: розібрати пошту або попити каву, або, може, відразу почати з квартального звіту, до моменту, коли ви нарешті цим займетеся, ви геть втомитися.

Рутина сприймається нами швидше в негативному контексті, як щось нудне і одноманітне. Почасти це дійсно так. Але проходження щоденної рутини допомагає нашому мозку використовувати «автоматичний режим» там, де немає необхідності в прийнятті складних рішень, і заощадити енергію, яка стане в нагоді там, де ці рішення потрібні.

Тому складіть собі розклад, уникаючи перерахованих тут помилок, і дотримуйтесь його, економлячи свою енергію і підвищуючи продуктивність.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com