8 помилок, які позбавляють нас впевненості в собі

6 липня 2015
Annie
Впевненість означає очікування позитивного результату. Це не особливість особистості, це певна оцінка ситуації і відповідна мотивація. Є у вас впевненість - є і мотивація, ви вкладаєте час, сили, ресурси, наполегливо йдете до мети. Впевненість сама по собі не гарантує успіху, потрібні вкладення і зусилля. Але якщо немає впевненості, людина або зовсім не береться до справи, або надто рано здається. Безнадія та відчай не підштовхують до активних позитивних дій.
 
Потрібно уникати восьми пасток, в яких втрачається така необхідна для роботи впевненість.

Страх поразки

Хто думає, що не може, той і не може. Британська чемпіонка з бігу на останній Олімпіаді допустила помилку і так засмутилася, що до наступних змагань вже не готувалась. Керівники компанії вирішили, що відомий міжнародний діяч не захоче виступити на їхньому щорічному заході, і тому не надіслали йому запрошення.
 
Талановиті співробітниці "йдуть заздалегідь", каже Шеріл Сандберг: вони вважають, що підвищення їм не світить (або що інтенсивна робота несумісна з роллю матері), а тому задовго до того, як дійсно настане час іти, вже ведуть себе як перед звільненням, закриваючи для себе всі кар'єрні можливості. Одна справа - реалістично оцінювати ситуацію, зовсім інша - визнати поразку, навіть не вступивши в гру.

Занадто далекі або занадто амбітні цілі

Керівники часто вихваляються тим, наскільки серйозні, навіть великі цілі вони ставлять перед своєю командою. Але коли всі цілі важкодосяжні, впевненість у собі падає. Розрив між далеким прекрасним майбутнім і сьогоднішнім днем ​​пригнічує і демотивує. Впевненість підживлюється маленькими, але частими перемогами, невеликими, але помітними кроками до мети. Кожен такий крок слід відзначати, він теж повинен бути позначений як ціль. Переможцю потрібно мислити не тільки крупно, але і "дрібно".

Квапливий тріумф

Нещастя тих, хто худне: скинувши перші кілограми, бідолаха відзначає перемогу шоколадним тортиком, знову набирає вагу і з горя пригощається ще тортиком. Університетська футбольна команда: після дев'яти років (дев'яти років!) програшів, вони вперше виграли серйозний матч, і тут же один з гравців замахнувся на золоту медаль. Взагалі-то спочатку не завадило б виграти наступну гру, а потім ще одну - втім, наступний матч вони програли. Дисципліна, рівномірне, крок за кроком просування - вельми корисні.

Звичка робити все самостійно

Звичка робити все без допомоги інших (і відмовляючи в ній іншим) теж шкідлива. І в командах, що постійно програють, є супергравці, але вони зосереджені на власних результатах, а не на завданнях команди в цілому. Нерівність між гравцями і взаємні докори провокують конфлікт, в який всі так чи інакше виявляються втягнутими. Ваша впевненість у собі зміцниться, якщо вам вдасться підняти впевненість співробітників, створити атмосферу, в якій усім легше буде досягти успіху. Цьому сприяє наставництво і похвала всюди, де є, за що похвалити. Даючи щось іншим, людина відчуває себе щасливішою, починає себе поважати - це підтверджено безліччю досліджень. До того ж у відповідь вам гарантована підтримка ваших колег.

Перекладання провини

Впевнено почуває себе лише той, хто бере на себе відповідальність. Навіть у важких обставинах у нас завжди є альтернативні варіанти реакцій і дій. Можна нескінченно нити, але, зосередившись на минулих невдачах, навряд чи ми зміцнимо впевненість у майбутньому. Коли в корпорації провину починають перекладати з хворої голови на здорову, впевненості позбавляються всі, у тому числі акціонери та партнери. Впевненість - локомотив, який рухає нас вперед.

Поспішний самозахист

Одна справа - вислухати зауваження і, якщо потрібно, заперечити, зовсім інша - відбивати звинувачення ще до того, як вони прозвучали. Не поспішайте захищатися, поки на вас ніхто не напав. Якщо допустили помилку, попросіть вибачення, але не вибачайтеся за те, що ви влаштовані так, а не інакше. Пишайтеся собою, своїм минулим і сьогоденням, опирайтеся на свої сильні сторони.

Невміння передбачати проблеми

Впевненість у собі не повинна поривати зв'язок з реальністю. Нічого спільного зі сліпим оптимізмом, мантрою "все буде добре і крапка". Впевненість виникає з ясного усвідомлення неминучості помилок, проблем, втрат на шляху до заповітної вершини. Навіть команди-чемпіони часом програють якщо не весь матч, то хоча би перший тайм. Передбачте ймовірні проблеми, продумайте способи вирішення, будьте готові до всього - і ви відчуєте впевненість.

Надлишкова впевненість

"Правильна" впевненість - золота середина між відчаєм і самовпевненістю. Не допускайте, щоб ваша впевненість небезпечно зашкалювала. Самовпевненість згубна для економіки (згадайте надмірні витрати, які передували світовій фінансовій кризі), вона розбещує керівників (і ось вони вже вважають себе незамінними, а нецільові витрати - жалюгідною компенсацією своїх заслуг), звичайних людей, які роздуваються від самовдоволення і чекають успіху на блюдечку, нічого для цьго не зробивши.

Самовпевненість, самовдоволення спонукають забувати елементарні правила, критика не проникає в глухі вуха: зміни, що відбуваються навколо, вислизають з вашої уваги. Це найгірша з пасток і для людини, і для організації. Старовинне прислів'я говорить: "Гординя - початок падіння". Ланцюжок удач може обернутися затяжним польотом в безодню. Крапелька смиренності творить дива: вберігає від самовпевненості, допомагає знайти саме стільки впевненості, скільки людині потрібно для її ж користі.
 
І пам'ятайте: недостатньо відчувати впевненість. Потрібно ще й багато працювати. Але передчуття успіху спонукає нас експериментувати, шукати нових партнерів, вносити свою частку в спільну справу і святкувати маленькі перемоги на шляху до великої мети.

(via)

Якщо ця стаття була для вас корисною, радимо вам також почитати:
19 "треба", які приведуть вас до успіху
Інгредієнти впевненої поведінки
7 причин, чому ви ніколи не зробите нічого вражаючого
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

3 найкращі способи позбутися болю у спині
Поєднання таких способів лікування запобігає проведенню оперативного методу, допомагає зменшити зайве застосування таблеток, надає тривалий вплив, що запобігає виникненню та рецидиву захворювання. 
Читати більше