8 музеїв Києва, які обов’язково варто відвідати

2 серпня 2016
Редакція
Збираючись цікаво провести вихідні або готуючи культурну програму для приїжджих друзів і родичів, пам'ятайте - Київ набагато різноманітніший і загадковіший, ніж вам здаєтсья. Наша столиця аж ніяк не обмежується Національним музеєм історії України, Лаврою або ПінчукАртЦентром.

1. Музей сновидінь


Один з найновіших і найцікавіших музеїв Києва знаходиться на вул. Чигоріна, 55. Він не має експозиції як такої, зате тут багато ніш і таємничих скринь, в одну з яких ви можете покласти записку про ваш сон, а наступного разу, відвідавши музей, ви знайдете відповідь-тлумачення. Фактично, ви і глядач, і експонат одночасно, а ще дослідник свого підсвідомого.

До речі, будь-яка скринька може поділитися з вами й чужими сновидіннями. Тут ви зустрінете людей, з якими зможете поговорити про тлумачення снів, а також обговорити феномени, що відбуваються уві сні, ваші денні фантазії і процес творчого мислення. А якщо хочете більше дізнатися про психоаналіз і сновидіння, можете відвідати тутешні майстер-класи, семінари, вистави та кінопокази.

Адреса: вул. Чигоріна, 55

2. Музей Ханенків


Навіть якщо ви не є великим шанувальником образотворчого мистецтва, відвідати музей Богдана та Варвари Ханенків все ж варто. Хоча б тому, що велична краса гарантує велике душевне потрясіння не лише творчим натурам, а й здатна змінити хід думки будь-якого обивателя. Основу багатої колекції становить приватне зібрання творів мистецтва, зібраних меценатами Ханенко в XIX і на початку XX ст. На думку критиків, за унікальністю та наявністю шедеврів дану колекцію можна з легкістю порівняти з приватними колекціями графа Шереметьєва і княгині Шувалової.

Адреса: вул. Терещенківська, 15-17

3. Музей пошти


За місцем розташування це, мабуть, найбільш центральний музей столиці, оскільки знаходиться він за адресою Хрещатик, 22, при головпоштамті на Майдані Незалежності. В експозиції музею представлені поштові раритети останніх двох століть, що ілюструють всі зміни поштової служби, її атрибути та саму організацію поштової справи. Тут є старі телеграфні журнали XIX ст., письмове приладдя, мундирні ґудзики, сумка листоноші 1947 року і багато іншого. Також представлена велика галерея фотографій, що відображають всі види поштового транспорту: від волових упряжок, до мотоциклів часів Другої світової війни.

Адреса: вул.Хрещатик, 22

4. Музей історії туалету


Цінителям високого та духовного шукати "музику сфер" в цьому музеї не варто, зате простежити стрімке сходження людства по сходинках цивілізації цілком реально. Історія почалася, коли в 1995 році Миколі Богданенку, власнику магазину предметів першої необхідності, друзі жартома подарували сувенірний унітаз. За 15 років жарт розрісся до найбільшої в Європі колекції сувенірних туалетів, що увійшла в Національний реєстр рекордів України.

Не секрет, що історія затишного "кріселка" зі складною системою змиву стартувала ще 2500 років до н.е., а перші туалети були доступні лише китайським імператорам та царівнам з острову Крит. Потрапивши в цей музей, ви зрозумієте походження картини "Нічні вази" і по-новому усвідомите сенс давньоіудейської приказки "Гроші не пахнуть".

Адреса: вул. Рибальська, 22

5. Музей іграшки


Хоча колекція іграшок почала поповнюватися з 1936 р, а музей планували відкрити в 40-х рр. минулого сторіччя, через війни та інші труднощі подію довелося відкласти. Таким чином, Музей іграшки в Києві на Кловському узвозі, з'явився лише в 2005 році. Увазі відвідувачів пропонуються більше 10 тис. експонатів, зібраних в 30-80 рр. минулого сторіччя, а також народні вироби та іграшки, створені в наш час.

Тут можна зустріти старовинні праски, ляльку-кукурудзу, "залізницю", конструктор "Кремль", солом'яних бичків, величезну кількість бешкетних пупсів і, звичайно, легендарну ляльку з родини академіка Богомольця. Юні відвідувачки так любили розчісувати волосся останньої, що перука трохи зіпсувалась і сім'я академіка "подарувала" їй свої локони, втім, мереживо на сукні все ще французьке. Крім того, особливої уваги зслуговують унікальні сирні ляльки з Західної України, з нанесеними на них натуральними барвниками. На жаль, не до всіх іграшок можна торкатися, що не завжди позитивно впливає на дитячу психіку.

Адреса: узвіз Кловський, 8

6. Музей води


Один з найцікавіших музеїв Києва, що знаходиться в самому центрі на Грушевського, 18, в будівлі першої міської водонапірної вежі, побудованої в 1872-1876 рр. Цікава манера, в якій представлена експозиція, дозволяє дізнатися все про всеосяжну сутність води - під землею, на поверхні, в різних станах. Але найголовніше, експозиція повністю передає кругообіг води в природі.

Тут також створені умови для своєрідної подорожі континентами: ви стаєте свідками того, як тануть льодовики, йде дощ, вивергається гейзер. Що стосується відвідувачів меншого віку, вони, зі своїм бажанням бешкетувати і капостити, можуть "змінити русло річки", надувати бульбашки з мила і спробувати погладити живу рибку, яка мешкає в тутешніх аквасистемах. Крім того, в Музеї води постійно проводяться всілякі заходи і святкування, що робить його ще більш привабливим для гостей столиці.

Адреса: вул. Грушевського, 18

7. Музей медицини


Музей був заснований в 1973 році на вул. Б. Хмельницького, 37, в будівлі колишнього Анатомічного театру, побудованого за проектом знаменитого архітектора Беретті в 1853 році. Експозиція музею, насамперед, приверне увагу тих, кому цікаві всі етапи розвитку медицини в Україні з давніх часів до наших днів.

Крім стендів, музей вражає своїми оригінальними інтер'єрами і відтвореними фігурами видатних вчених і лікарів, які беруть участь в сценах, що інтерпретують найбільш значущі події в українській медицині. Відвідувачі можуть побачити тут об'ємний комплекс "Медична допомога захисникам Києва (серпень 1941)", а також багатоплановий діорамний комплекс "В полковому медичному пункті". У другому залі представлені медичне обладнання та комплект військово-польових хірургічних інструментів XIX ст., інтер'єри кабінетів професора В.П. Образцова і академіка Д.К. Заболотного.

Адреса: вул. Б. Хмельницького, 37


Мандрівників також можуть зацікавити:
Де відпочити в Карпатах влітку
Літо 2015: найбільш очікувані українські фестивалі цього року
Кам'яні велети України

 

8. Аптека-музей


Візит в будівлю першої приватної аптеки Києва, створеної в 1730 році на вул. Притисько-Микільській на Подолі, що належала німцю Йоганну Гейтеру, принесе задоволення не тільки людям, які цікавляться медициною, але й просто небайдужим до різного роду старовини. Зали музею відтворюють інтер'єр аптек XVIII-XIX ст., а представлені експонати збиралися по всій Україні.

Тут є старовинні меблі, привезені з західних регіонів, а оскільки аптекар в ті часи був і фармацевтом, і лікарем, то приймальня, магазин і лабораторія представлені в найдрібніших деталях. Є інсталяції, представлені в підвальних приміщеннях: хата знахарки, підвал алхіміка і чернеча келія Києво-Печерської Лаври X ст.

Адреса: вул. Притисько-Микільська, 7

(via)

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Олена Олена 13 лютого 2015
В музей води збираюся давно, треба запланувати.
Обираємо готель для відпочинку в Єгипті: на що звернути увагу
Обираючи тур, потрібно знати деякі нюанси: тільки в цьому разі відпочинок повністю відповідатиме вашим очікуванням. Який сервіс пропонують туристам на курортах Червоного моря та на що звернути увагу, бронюючи готель, ми вам зараз розкажемо.
Читати більше
11 трендових відтінків для вашого гардеробу (весна–літо 2021)
Сьогодні мова піде про кольорові тренди весна/літо 2021. Це перший сезон, коли колекції розроблялися ізольовано, і відповіддю на умови карантину стала суміш ескапізму, комфорту і повернення до природи.
Читати більше