8 фактів про 3D-принтери, які має знати кожен в 2014

30 травня 2014
Редакція

Розвиток технології 3D друку набирає стрімких обертів і, скоріш за все, 3D принтер стане однією з невід’ємних частин  майбутнього суспільства, захоплюючи при цьому все нові галузі.

Багато людей думають, що на 3D принтері можна надрукувати космічний корабель та відправитися на ньому у міжгалактичну подорож з надрукованою піцою. Насправді, технологія знаходиться на стадії становлення і її можливості дуже обмежені. Для тих, хто щось чув про технологію, але що з нею роблять і де застосовують не знає, нагадаю: 3D принтер, винайдений Чаком Холом в 1983 році, є однією з форм адитивного виробництва, де 3D об'єкт створюється шляхом накладання послідовних шарів різнотипних матеріалів. 3D-принтери є найбільш швидкою та доступною формою адитивного виробництва на даний момент. За допомогою 3D принтера розробники мають можливість друкувати деталі і механізми з декількох матеріалів з різними механічними і фізичними властивостями за один процес накладання. Друк відбувається по заздалегідь спроектованій у CAD моделі. Хоча тривимірний друк часто називають магічною технологією, насправді цей процес вимагає величезної кількості попередньої підготовки і подальшої обробки, необхідної для якісно надрукованих деталей.

Незважаючи на складнощі, які постають перед процесом масового виводу технології на ринок, 3D принтери вже заставили людство переосмислити виробництво повсякденних речей. Тому, ми підготували для вас кілька дивовижних фактів про цей технологічний прорив.
 

1. 3D друк стане однією з ключових галузей в 2014 році

3D-друк на споживчих та корпоративних ринках росте невпинно, за даними дослідження від Gartner, попит на принтери, які коштують менше $100,000 мав вирости майже на 50% у 2013 році, і, очікується, що він виросте на 75% у 2014. Зараз підприємства використовують принтери для створення прототипів об'єктів потрібних на виробництві.

2. Нове життя для малого підприємництва

Кріс Андерсон, колишній головний редактор ресурсу Wired, пише в своїй книзі, що open-source дизайн та 3D друк принесуть за собою нову промислову революцію, адже багато невеличких підприємців вже використовують мікро-виробництва для створення невеликих партій продукції під замовлення. І за допомогою краудфандингових сайтів, вони більше не повинні покладатися на венчурних капіталістів для фінансування своїх проектів.
 

3. Кастомізування - наступний крок в технології 3D друку

Незабаром, питання про те, як ми будемо друкувати речі перестане бути актуальним. Основним питанням буде: "Що ми будемо друкувати?" Кастомізування (індивідуальне замовлення) стане наступним модним слівцем в індустрії. Посилаючись на Піта Базільєра, головного аналітика з тривимірного друку у компанії Gartner, запасні частини, іграшки та будь-які інші конструкції можна буде знайти та замовити в Інтернеті, враховуючі ваші особливі потреби та побажання. Оскільки машини можуть друкувати одну деталь за один раз, цей процес може бути реалізований досить легко. Наприклад, на сайті Shapeways клієнти можуть зв’язатися з дизайнерами та замовити такі кастомізовані продукти, як ювелірні вироби та елементи домашнього декору.
 

4. Технології 3D-друку

На сучасному ринку доступна велика кількість конкуруючих технологій, що дозволяють надрукувати 3D модель. Їхні основні відмінності стосуються етапу нашарування при створенні деталі. Деякі технології використовують плавлення або розм'якшення робочого матеріалу для виробництва шарів, інші — рідкі матеріали, які твердіють за різними технологіями. Двома основними технологіями є: лазерна та струменева.

Лазерна

Лазерний друк — ультрафіолетовий лазер попіксельно засвічує рідкі фотополімери, при цьому вони тверднуть і перетворюються на досить міцний пластик.

Лазерне спікання — у цьому випадку лазер пошарово випалює в порошку з легкосплавного пластику контур майбутньої деталі.

Ламінування — деталь створюється з великої кількості шарів матеріалу, які поступово накладаються один на одного, склеюючись при цьому.

Струменева

Застигання матеріалу при охолодженні — роздавальна голівка апарату видавлює на охолоджувальну платформу краплі розігрітого термопластика або іншого робочого матеріалу. Краплі моментально застигають, формуючи при цьому шари майбутнього об'єкту.

Полімеризація фотополімерного пластику під дією ультрафіолетового випромінювання — спосіб схожий на попередній, але у даному випадку пластик твердне під дією ультрафіолетової лампи.

●  Склеювання або спікання порошкоподібного матеріалу — те ж саме, що і лазерне спікання, але порошок склеюється клеєм, якиий надходить зі спеціальної струменевої голівки. У цьому випадку можна відтворити забарвлення деталі, використовуючи сполучні речовини різних кольорів.
 

5. Все, що побажаєте

Зниження цін на ринку тривимірного друку дало доступ до технології практично усім бажаючим. Тому продукти тривимірного друку можна зустріти в найнеочікуваніших місцях повсякденного життя. Останні моделі 3D принтерів дозволяють користувачам друкувати найрізноманітніші речі, від взуття та автомобілів до ягід та живих людських органів. Більше шукайте у нашій наступній статті про надзвичайні речі, які можна надрукувати на 3D принтері.
 

6. Зниження цін стимулюватиме попит

Дрібні компанії вже почали виходити на ринок 3D друку з своїми продуктами, стимулюючи стрімке падіння цін. Наприклад, ціни на принтери компанії Crowdfund продовжують падати - такий маленький принтер, як Makerbot, поставки якого вже почалися цієї весни, вже можна купити за $ 1375. Вони все ще залишаються досить дорогими іграшками для більшості з нас, але враховуючи реалії 2014, це дуже низька ціна.

7. HP збирається вступити в велику гру

Поки лідери  на ринку 3D друку виборюють  свою аудиторію, такі гіганти, як HP мають в планах удосконалення технології та вихід з нею на масовий ринок. Компанія вже розробила свій прототип, висотою у п’ять фунтів, який поки що знаходиться в дослідницькій лабораторії в Пало-Альто. Проте, компанія заявляє, що планує офіційний реліз уже цього року. Скоріш за все, ціна на нього буде низькою, що може викинути з ринкових перегонів більшість дрібних компаній.

"3D друк знаходиться в зародковому стані", сказав генеральний директор Мег Вітман на техно-конференції в Бангкоку, в жовтні минулого року. "Це надзвичайна можливість для всіх нас, тому, ми багато працюємо над втіленням ідеї принтера для всіх вже до середини 2014 ".
 

8. 3D друк поставить більшість галузей виробництва з ніг на голову

Очевидно, що світ з доступним тривимірним друком стане зовсім іншим. Ми зможемо друкувати будь-які речі, кастомізовані під власні потреби, затрачаючи при цьому мінімум ресурсів. Художники, вчителі, працівники виробництв матимуть абсолютно нове середовище для роботи. Медики зможуть швидко створювати органи для трансплантації просто в операційній, батьки зможуть замінювати іграшки або зламані предмети домашнього вжитку впродовж декількох годин.

Такі зміни можуть поставити під питання необхідність багатьох виробничих професій, що, в свою чергу, може викликати соціальний бум. Велика кількість робітників просто стануть непотрібними суспільству.

Ще однією проблемою є зброя. У 2012 році чоловік створив 3D креслення пістолету для друку і поділився ним на своєму сайті (файл було завантажено понад 100 000 разів за два дні до того, як Держдепартамент США його видалив). Тому, цей процес має суворо контролюватися владою.
 


Тому ми повинні бути готовими до життя у новому світі, де речі стануть доступнішими та будуть поступово втрачати свою цінність.


Матеріал підготовано для Редколегії UA Modna
Автор - Володимир Король

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Краса чи практичність: на що звертати увагу при виборі столового посуду?
За обіднім столом збирається вся родина — це місце, де ми ділимося своєю радістю, розповідаємо історії та смакуємо домашню їжу. І саме тут дрібниці набувають особливого значення.
Читати більше