Читати більше
8 цікавих наукових фактів, дивовижних винаходів і технологій
Дуже часто у світі науки і технологій відбуваються речі, які дивують своєю неординарністю. Такі речі часто потрапляють в новини, але їх часто дуже важко пояснити і для багатьох людей вони відправляються в розділ дивних або смішних фактів. Останнім часом ми були свідками багатьох новин і винаходів, ми навіть назбирали достатньо фактів, щоб створити свій рейтинг дивацтв зі світу науки, кіно і сучасних технологій, пише Clout.com.ua.
8 цікавих наукових фактів, дивовижних винаходів і технологій
Список цікавих фактів зі світу науки та технологій
1. Великий галактичний упир – цікавий факт!
Складність виконання місій з дослідження Марса призвела до численних невдач в цьому напрямку. Деякі забобонні вчені вже придумали причину провалу марсіанських місій – вони вважають, що Марс охороняє “Великий галактичний упир” (The Great Galactic Ghoul), який живиться настирливими космічними зондами. В науковому товаристві інколи вважають: якщо без видимої причини втрачається контакт з космічним кораблем, призначеним для дослідження Марсу, то він став ще однією жертвою упиря. Незважаючи на те, що це просто забавні космічні фантазії, в них деколи хочеться повірити, оскільки тільки 1/3 апаратів, в різний час відправлених вченими США і Японії до червоної планеті, хоча б частково виконали свої завдання, – цікавий факт.
2. Способи ідентифікації
Цікавий факт: вчені знайшли багато способів ідентифікації людей і тварин. Останні дослідження показують, що жирафи володіють унікальним малюнком і розміщенням плям, так само, як і смуги на тілі тигра. А на тілі людини унікальними є відбитки пальців і, згідно з останніми даними, навіть відбиток язика, – цікавий факт!
3. Сніг в пустелі
18 лютого 1979 року вперше в історії в пустелі Сахара був зафіксований снігопад. Але така аномальна погода всерйоз змусила вчених задуматися над глобальними змінами клімату, коли сніг випав у пустелі знову, через 30+ років, в 2012 році.
4. Цікавий факт: фізіологія страуса
Мозок страуса поступається своїми розмірами оку страуса!
5. Емоції тварин
Багато тварин, зокрема коні й слони, розуміють емоції людей і навіть частково копіюють їх. Коли загинув спаситель багатьох тварин Ентоні Ловренс, стадо слонів прибуло до його дому, щоб оплакати Ентоні.
6. Цікавий факт: розміри китів
За своїми розмірами серце синього кита може бути більше, ніж середньостатистичний автомобіль.
7. Збій біологічного годинника
Денне світло, спрямований не тільки на очі, але і на шкіру, допомагає нашим внутрішнім годинником визначати точний час. Збій біологічного годинника, розлади сну і добового біоритму у зв’язку з далеким перельотом є частими проблемами, які обов’язково треба вирішувати. Вчені визначили, що вирішувати ці проблеми можна за допомогою світла. Спочатку декільком пацієнтам з вираженою зимовою депресією направляли концентровані світлові промені на шкіру обличчя, рук, ніг, після чого їм ставало набагато краще, – цікавий факт.
Через підколінну ямку, як і через око людини, проходить безліч кровоносних судин, тому направляти світло спробували саме в цю зону. В 1998 році почали розробляти прилад, який буде направляти світло на підколінну ямку і допомагати розбудовувати біологічний годинник точно так само, як і світло, спрямоване в очі. Використовувати такий прилад (схожий на колінний бандаж з джерелом світла) можна, наприклад, під час тривалого перельоту, щоб перебудувати біологічний годинник під час сну, – цікавий факт!
8. Вдала місія
Дивовижний факт: після приземлення в баках корабля Аполлон 11 залишалося палива всього на 20 секунд польоту.
9. Технології майбутнього
У Перу створили технологію, яка може змінити світ. Це рекламний щит, який перетворює дуже вологе повітря в питну воду для місцевих жителів.
10. Золото в тілі людини
У тілі середньостатистичного людини знаходиться ~0,2 мг золота. Більшість цього дорогоцінного металу містить кров людини, – цікавий факт!
11. Сервіс на Евересті
На шляху до вершини гори Еверест для екстремальних туристів надається дуже сучасна послуга – високошвидкісний доступ до мережі Інтернет.
12. Дощ з розплавленого скла
Неймовірний факт: на відстані 63 світлових років від Землі астрономи знайшли планету яскраво-блакитного кольору (вперше технології, а точніше орбітальний телескоп Hubble, дозволили визначити колір екзопланети). Планета отримала астрономічне позначення HD189733b і представляє собой газовий гігант, денна температура якого становить близько 1090°. В результаті такого температурного режиму в її атмосфері ймовірно йдуть дощі з розплавленого скла, а вітри досягають швидкості 7200 км/год.
13. Зимова сплячка
Деревна жаба (Lithobates sylvaticus) є однією з небагатьох тварин, які мають здатність вижити після повної заморозки взимку (тільки якщо замерзає не більше 65 % загального об’єму води в тілі тварини), а навесні, під час відлиги, вона прокидається абсолютно здоровою. Щоб пережити сувору зиму, тварина перестає дихати: у неї зупиняється серце і кровообіг, – цікавий факт.
14. Життя після Титаніка
Японців, які пережили катастрофу Титаніка і вижили, вдома зустріли дуже погано. Їх звинуватили в тому, що ті почали рятувати себе в першу чергу.
15. Штучні алмази
Вчені відтворили умови нижній мантії Землі (температура ~2200 З° й тиск в близько 1,3 мільйона разів вище атмосферного) і змогли створити штучний алмаз із звичайного арахісового масла, – цікавий науковий факт!
16. Незвичайні готелі
Багато готелів та ресторанів намагаються здивувати своїм унікальним інтер’єром. Ось, наприклад, у Болівії є готель, що майже цілком побудований з солі, а його інтер’єр доповнюється соляними ліжками і стільцями.
17. Стародавня косметика
Цікавий науковий факт: у Стародавньому Римі піт гладіаторів і жир тварин, які боролися на арені, вважали косметичним засобом і продавали в сувенірних горщиках. Такі засоби, ймовірно, поліпшували колір обличчя і робили жінок більш красивими.
18. Годинник інків
Існує наукова теорія, згідно з якою у стародавніх інків одиницею часу служив період, затрачуваний на варіння картоплі (приблизно дорівнювало годині). Тобто, тривалість певних справ порівнювали з відрізками, потрібними для приготування улюбленої картопляної страви, – цікавий науковий факт.
19. Людина будильник
Під час промислової революції в Англії і Ірландії виникла дуже незвичайна професія – knocker-upper або людина-будильник (професія існували до того, як будильники стали доступними або надійними). Для людей, які любили поспати і постійно запізнювалися на роботу, knocker-upper був порятунком, оскільки цей чоловік стукав у двері і вікна своїх клієнтів, поки не переконувався, що той прокинувся і готовий до виконання свого розпорядку дня, – веселий факт!
20. Покарання
Дивовижний факт: покаранням для будь-якого тайського поліцейського, який порушив закон є носіння рожевої пов’язки Hello Kitty.
21. Невидимий актор
Технологія хромакей (англ. chroma key, буквально “колірний ключ”), яка використовується для створення спецефектів у кіно шляхом поєднання двох і більше зображень чи кадрів в одній композиції, стала причиною появи нової акторської професії. Актори, одягнені в хромакей костюми, виконують завдання які потім перетворюються на спецефекти в пост-продакшині. Наприклад, пишне волосся моделей для реклами шампуню.
22. Ліцензійна угода
Веселий факт: PC Pitstop (ІТ-компанія з США) додала інформацію про приз у $1,000 для кожного клієнта в текст ліцензійної угоди своїх продуктів, щоб дізнатися, скільки людей їх читає. Перший приз вони віддали тільки через 5 місяців і після 3000 проданих копій програми.
23. Знахідка
У 2012 році берегів Італії водолази виявили 2000-літній римський корабель, який настільки добре зберігся, що деякі амфори, використовувані для транспортування напоїв і продуктів, що залишилися запечатаними.
24. Цікавий науковий факт: Глобальний ефект
У 2011 році в результаті землетрусу біля берегів Японії Земна вісь змістилася на кілька пунктів. Таке зміщення вплине на ряд планетарних змін, включаючи зміну довжини дня і нахилу Землі. У результаті перерозподілу маси Землі, швидкість її обертання збільшилася, скорочуючи день на 1,8 мікросекунди, – цікавий науковий факт!У 2011 році в результаті землетрусу біля берегів Японії Земна вісь змістилася на кілька пунктів. Таке зміщення вплине на ряд планетарних змін, включаючи зміну довжини дня і нахилу Землі. У результаті перерозподілу маси Землі, швидкість її обертання збільшилася, скорочуючи день на 1,8 мікросекунди, – цікавий науковий факт!
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше