7 корисних звичок, які покращують роботу мозку

31 січня 2019
Cikavoznaty.com.ua

Жага до отримання нових знань

Згідно з результатами дослідження, опублікованими у науковому журналі «The Gerontologist», людям старшого віку, які впродовж 12 тижнів вчились користуватись айпадом та різноманітними додатками до нього, краще вдавало досліджуваних груп, які займались речами, не пов’язаними з опануванням нових навичок, наприклад, дивились фільми чи спілкувались між собою. Науковці вважають, що причиною покращення розумової діяльності було не використання планшетів, а загалом активне вивчення чогось нового.

Складні ігри

Деякі види ігор можуть стимулювати покращення мозкової діяльності у вас та ваших дітей. Згідно з результатами дослідження, проведеного на базі Наньянського технологічного університету в Сингапурі, люди, які грали у гру жанру фізичної головоломки Cut the Rope, покращили свої навики до зосередження та переключення між завданнями, а також адаптації до нових умов у більшій мірі, аніж ті, хто грав у відеоігри інших жанрів. Науковці вважають, що складні головоломки, які передбачають необхідність розробки та зміни стратегії, можуть допомогти покращити пам’ять.

Контроль за стресом

Методична боротьба зі стресовими факторами у формі щоденних прогулянок, періодичних сеансів масажу та звички розслаблятись за переглядом свіжих журналів, може допомогти зберегти мозок здоровим впродовж тривалого часу. За даними дослідників з Університету штату Айова постійний та тривалий вплив стресу підвищує рівень гормону кортизолу, який негативно впливає на стан ділянок мозку, що відповідають за короткотривалу пам’ять.

Червоне вино​

Низка досліджень підтвердила зв’язок між споживанням червоного вина та здоров’ям серця. Нещодавнє дослідження, проведене в Німеччині, дає підстави вважати вино корисним і для мозку теж. Автори цього дослідження виявили, що у людей, які вживали підвищену дозу резвератролу – антиоксиданту, що міститься у червоному вині, чорницях і чорному шоколаді, покращилась здатність до запам’ятовування. Дослідження показало, що в тих учасників, які приймали резвератрол, відбулися зміни у гіпокампусі – частині мозку, яка відповідає за пам’ять. Це покращило взаємодію нейронів, що й привело до поліпшення когнітивної роботи мозку. Хоча склянка червоного вина містить набагато меншу дозу резвератролу за ту, яку приймали досліджувані,науковці стверджують, що навіть в меншій кількості його прийом позитивно впливає на пам’ять. Але не забувайте, що вино – це алкогольний напій, який треба вживати помірно.

Відмова від цукру

Харчування, у якому багато цукру та простих вуглеводів, виснажує мозок – показують дані, отримані під час дослідження, проведеного на базі Медичного центру Університету Шаріте. Автори дослідження виявили, що люди, в чиїй крові аналізи показали менший рівень цукру, після 30-хвилинної перерви змогли згадати більшу кількість слів із запропонованих, аніж люди з високою концентрацією цукру в крові.

Повноцінний сон

Велика кількість досліджень підтвердила взаємозв’язок між достатньою тривалістю сну і здатністю до навчання; а одне з них, проведене при Нью-Йоркському Університеті Медицини, пояснює його детальніше. Спостерігаючи за мишами, науковці виявили, що під час фази повільного сну мозок програє події дня, допомагаючи їм відкластись у пам’яті. А це означає, що формування нових спогадів сильно ускладнюється без сну. Більше того, вчені Вашингтонського університету Медицини виявили, що люди, які часто просинаються вночі, в порівнянні з тими хто спить всю ніч, у п’ять разів більш схильні до нарощування амілоїдної бляшки, яка є симптомом хвороби Альцгеймера. Поки що не встановлено чи поганий сон спричиняє порушення когнітивних функцій мозку, чи порушення в структурі мозку внаслідок хвороби Альцгеймера спричиняють проблеми зі сном, однак повноцінний сон точно нікому не завадить.

Комбінація фізичних навантажень

Дослідження, результати якого були опубліковані у науковому журналі «The Journal of Aging Research», показало, що жінки з помірними когнітивними порушеннями, які багато ходили та займались важкою атлетикою впродовж шести місяців, продемонстрували покращення пам’яті. Під час того ж дослідження, жінки, які займались тільки розтяжкою та слідкували за загальним станом свого організму, відзначили погіршення пам’яті в порівнянні з показниками до початку дослідження. Ходьба та підйом вантажів покращує просторову пам’ять, тобто допомагає краще орієнтуватись в навколишньому середовищі: пам’ятати розташування предметів в кімнаті, згадати куди ви поклали ключі, тощо. Крім того, ходьба позитивно впливає на вербальну пам’ять. Отож, різні види фізичних навантажень мають різний вплив на роботу мозку і їх поєднання допоможе покращити її.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com