7 хитрощів, підтверджених науковцями, які допоможуть дійсно розслабитись у свій вільний час

16 березня 2018
Cikavoznaty.com.ua

Не можете розслабитися навіть під час відпочинку? Постійно знаходитесь у напруженні? Науковці розповіли, як навчитись насолоджуватись вільним часом на всі 100%

Не записуйте відпочинок до органайзеру

Ретельне планування відпустки може серйозно завадити вам нею насолоджуватись. Можливо через те, що в якийсь момент відпочинок стає схожим на обов’язок.

Звісно, це не означає, що настав час викинути свій органайзер у вікно. Але принаймні призначаючи час зустрічі з друзями, спробуйте говорити "після обіду", а не "о 14.00". Такий підхід дозволить відокремити роботу і відпочинок.

Позбавтеся телефону

Люди, які користуються смартфоном більше 10 годин на день, навіть під час відпочинку, почуваються більш роздратованими і стривоженими, ніж ті, хто прикований до гаджетів близько 3 годин на добу. Дослідники говорять, що люди, які постійно на зв’язку, не можуть цілком розслабитись навіть на відпочинку.

Фотографуйте

Вам не треба проживати життя через скло камери, але вчені довели, що фотографування дійсно покращує настрій. Американський журнал персональної та соціальної психології провів експеримент: добровольці просто вечеряли або їхали в автобусі, коли деяким із них запропонували сфотографуватись. За результатами ті, хто робили фото, отримали від процесу більше задоволення. Пояснення? Вчені пов’язують це з отриманням додаткового натхнення від того, що ви долучаєтесь до мистецтва. Тож сміливо діставайте свою камеру в музеях і торгових центрах, щоб ще більше насолодитися моментом. А ще – щоб потім мати можливість переглядати яскраві знімки.

Не перемикайте канал під час реклами

Звучить божевільно, але люди, які дивляться фільм з рекламою, отримують від нього більше задоволення, ніж ті, хто перемикає. Науковці кажуть, що глядач насолоджується моментом, коли фільм або шоу повертається на екран навіть більше, ніж самою програмою.

Не поспішайте

Під час одного з досліджень люди їли шоколад і грали у відео ігри. Але половині учасників дозволили їсти у власному темпі, а решта їла у заданому ритмі.

Ті, хто слідував інструкції їсти і грати повільніше, визнали, що отримали від цього більше задоволення, ніж зазвичай. Тож спеціалісти не радять поспішно щось робити навіть попри те, що ми звикли жити в шаленому темпі. Якщо займатись чимось не поспішаючи, ви отримаєте більше задоволення, і це відчуття протримається довше ніж завжди.

Дивіться сумні фільми

Звісно, комедії піднімають настрій! Але ви помиляєтесь, якщо думаєте, що цього не роблять сумні фільми. Ключ у тому, що під час перегляду таких історій, ви частіше думаєте про своїх близьких. Під час експерименту люди, які передивлялись трагічні епізоди і думали про рідних, почувались щасливішими, ніж до перегляду. Але пам’ятайте, що думки типу "все ж, моя дружина має не настільки жахливий характер, як ця дівчина з фільму" не принесуть вам щастя.

Займайтесь волонтерством

Дослідження показують, що добродії значно щасливіші люди. Вони дивляться на життя більш оптимістично та мають нижчий рівень стресу. Фактично, благодійність стимулює ті ж частини мозку, які використовуються при споживанні їжі чи сексі.

Від CIKAVOZNATY.COM.UA

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Оригінальні та практичні умивальники для ванної кімнати
Умивальник є незамінною складовою ванної кімнати. Кожен день люди здійснюють різні гігієнічні процедури, тому вибір оригінального та практичного умивальника повинен бути обдуманим і зваженим
Читати більше
22 дивні, але достовірні факти про літаки, про які не розповідають у турагентствах
Багато з нас не раз літали на літаку і мало не напам'ять знаємо всі хитрощі і секрети успішного перельоту. Але, виявляється, є ще щось, про що не підозрюють навіть найдосвідченіші мандрівники.
Читати більше
«ЛЮБIТЬ УКРАЇНУ В ГРОМУ КАНОНАД...»: 70 РОКIВ ТОМУ КРЕМЛЬ ЗАТАВРУВАВ БЕСМЕРТНИЙ ВIРШ ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ І ЙОГО САМОГО
«І я од радостi все простив, — зазначає розчулений Володимир Сосюра, — i те, що кричав на мене Корнiйчук, i те, що писав про мене Малишко в «Радянськiй Українi», i всiм-всiм дезорiєнтованим братам, що били мене так, що аж серце гуло од ударiв. Ви ж знаєте, як у нас умiють бити. Я всiм прощаю i всiх люблю».
Читати більше