Читати більше
7 елементарних кроків до екологічного життя
Сьогодні українські сміттєзвалища вже переповнені, культура переробки сміття ще тільки на початковому етапі формування, а виробники й надалі пакують свої товари в пластик та упаковку, яку, навіть при бажанні, неможливо переробити.
І, звісно ж, можна чекати, поки влада ухвалить відповідні закони, виробники перейдуть на екологічне пакування, а тим часом викидати щоденно повні пакети сміття та не звертати увагу на те, що кількість морських жителів стрімко скорочується, чистих галявин в лісі вже немає, а в більшості українських водойм купатися заборонено.
Або ж почати із себе та викидати пакет сміття не щодня, а принаймні раз на три дні. Як це зробити? Дуже просто, і почати варто з таких 7 правил.
1. Відмовитися від одноразової упаковки
Відпрацьовувати цю звичку доведеться не один день, але результат того вартий. Йдете в супермаркет чи на ринок, візьміть екосумку чи плетену сумку та багаторазові мішечки. Любите пити каву по дорозі на роботу чи під час прогулянки парком — придбайте екочашку.
Не можете без води, оберіть багаторазову пляшку. Сумніваєтесь, що це допоможе? Порахуйте скільки одноразових пакетів викидаєте протягом тижня, а одноразових горнят та пляшок? Всього цього сміття могло й не бути. Не готові витрачати гроші заради екології? Витратьте заради себе. Екосумки зараз можна придбати лише трохи дорожче пакета в супермаркеті, але якщо наступні рази її брати із собою, то вдасться навіть зекономити на тих таки пакетах.
До того ж таку торбину носити значно зручніше. Багаторазова пляшка дозволить брати воду із собою та не витрачати на неї гроші в дорозі. А пити каву з бамбукового горнятка значно приємніше, ніж з одноразового паперового з пластмасовою пришечкою. Можна нарешті забути про обпечені руки, не боятися розлити напій та поберегти організм від окропу, що взаємодіє з пластиком. І, звісно ж, варто відмовитися від пластикових соломинок.
2. Проведіть ревізію своїх речей і встановіть необхідний мінімум
Відправтеся на кухню. Наведіть лад у всіх шафках. Загалом погляньте на весь посуд та побутову техніку. Найімовірніше, ви зрозумієте, що посуду у вас навіть більше ніж потрібно, а деякою кухонною технікою ви користуєтеся значно рідше, ніж планували перед її покупкою. Відповідно, побачивши наступного разу на вітрині милу чашку, просто згадайте, що вже маєте достатньо улюбленого горнят. Якщо ж чогось дійсно бракує, то запишіть його в список покупок. Щоб наступного разу замість справді потрібного ножа не придбати п'яту вазу.
Так само перегляньте свій гардероб і зробіть список речей, які вам дійсно потрібні. Відмова від імпульсивних покупок збереже ваші гроші, вільний простір у домі та планету від сміття.
3. Перестаньте вестись на рекламу
Як часто ви купуєте щось розрекламоване, а потім просто викидаєте? В мене таке часто було із засобами для догляду за обличчям чи волоссям. Купувала розрекламовані маски, а потім викидала, не використавши й половини тюбика. А все тому, що зі своїм ритмом життя, я про них просто забувала. Але ж дівчата з реклами казали, що маски необхідні, а я знову їх купувала. Тому перш ніж покласти щось до свого кошика, подумайте чи воно дійсно вам потрібне.
4. Знайдіть альтернативу
Рідке мило та гель для душу можна замінити твердим в картонній упаковці. Посуд відмивається і звичайною содою. А освіжувач повітря можна зробити самостійно, додавши у воду пару крапель арома-масла. Якщо не знаєте, чим замінити якийсь продукт, згадайте, чим користувалися ваші батьки чи бабусі з дідусями. І правда ж, одноразові паперові хустинки можна замінити звичайними з тканини. Та й для ганчірки вдома щось знайдеться.
5. Обирайте упаковку
І знову про упаковку, бо саме вона складає левову частину нашого щоденного сміття. Обираючи продукти, надавайте перевагу тим, які можна взяти у власний мішечок або контейнер.
Якщо упаковки не уникнути, — обирайте скляне та паперове пакування. Для прикладу, чай у пакетиках спокійно можна замінити ваговим. А соус чи зелений горошок купувати у скляній банці. Якщо свідомо підійти до цього питання, то таки частини зайвої упаковки можна уникнути.
6. Використовуйте повторно
Все, що ще можна поремонтувати, ремонтуйте. А зрештою, якщо пофантазувати, теж можна придумати багато варіантів для використання. Для прикладу, скляні банки після ікри мойви можна використовувати для зберігання приправ, чаїв та сухофруктів.
Для цього баночку потрібно лише вимити і для зручності зняти етикетку. А в пластикових судках з-під сиру фети можна заморожувати ягоди.
Тому, перш ніж викинути упаковку в смітник, придивіться уважніше: може, з неї вийде непоганий органайзер.
Передайте далі.
Маєте одяг, який вже не підходить за розміром чи просто перестав подобатися? На полиці сумують книги, до яких ви ніколи більше не повернетеся? Повна скринька прикрас, які вже роками не діставали? Зберіть ці речі та знайдіть їм нового власника. Щось можна спробувати продати або ж віддати на благодійність. Навіть, якщо ці речі не принесуть прибутки, принаймні більше не займатимуть вашого простору і стануть у нагоді комусь іншому.
Тож, бачите, нічого складного. Але всі ці правила можна об'єднати в одне — споживайте свідомо!
Матеріал підготувала спеціально для UaModna Катерина Савенко.
Фото — pinterest.com.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше