6 всесвітньо відомих IT-компаній, створених в Україні

18 жовтня 2014
Редакція
У світі Україну знають не тільки як батьківщину футболіста Андрія Шевченка, братів Кличків та зону бойових дій. Крім спортивних талантів і корумпованих політиків, в нашій країні є безліч IT-підприємців, які в різний час заснували відомі в усьому світі IT-компанії. Прибуток цих компаній вимірюється мільйонами доларів, а їх послугами користуються мільйони людей по всьому світу.
Найвпливовіший діяч уанету минулого року Євген Сисоєв зібрав на конференції IDCEE представників шести великих IT-компаній, заснованих вихідцями з України, і попросив їх розповісти про себе.

Paymentwall


Співзасновник: Володимир Ковальов

Досягнення: в 2013 році дохід компанії склав близько $50 млн.


Paymentwall була заснована в квітні 2010 року турком Оноре Гандеем і українцем Володимиром Ковальовим. Успіх прийшов до них не відразу - до Paymentwall їх кілька разів переслідували невдачі. Турецька соціальна мережа Zurna була закрита за рішенням суду, рекламна платформа для онлайн-ігор Boomerang Networks розвалилася через розбіжності з інвестором, а віртуальний стартап-акселератор OutСubator просто вдався. Зате платіжний сервіс Paymentwall, який був запущений за $200, почав приносити прибуток вже через кілька місяців після запуску. Торік оборот компанії склав близько $50 млн.

Основними клієнтами компанії були і залишаються власники онлайн-ігор і веб-порталів із ​​платними опціями, наприклад сайти знайомств, різні інтернет-сервіси та онлайн-ігри. Paymentwall дозволяє користувачам по всьому світу купувати цифровий контент, використовуючи будь-яку з 85+ локальних платіжних систем, включаючи різні види оплати: кредитні карти, мобільні телефони, банкомати, термінали та багато іншого. За інформацією Ковальова, послугами Paymentwall вже користуються 30 000 клієнтів - від юних розробників ігор, за яких договір підписують батьки, до транснаціональних корпорацій.

Рішення компанії доступні на більш ніж 20 мовах в більш ніж в 200 країнах. Офіси Paymentwall знаходяться в 10 країнах світу, в тому числі в Берліні, Сан-Франциско, Стамбулі, Манілі та Києві.

Grammarly


Засновники: Олексій Шевченко і Максим Литвин

Досягнення: більше 4 млн. користувачів, 1,2 млн. підписників у Facebook і контракти з 250 провідними світовими університетами


Grammarly була заснована двома киянами - Олексієм Шевченко і Максимом Литвином. Дивно, але про сервіс, який знають і люблять мільйони людей з усього світу, в самій Україні майже ніхто не чув. Grammarly представляє собою програмний продукт, який дозволяє створювати тексти за всіма правилами англійської мови. Програма в режимі реального часу вміє відслідковувати граматичні та синтаксичні помилки, а також неправильно побудовані звороти. Крім цього, програма пояснює, чому цей зворот краще не використовувати і рекомендує більш правильний варіант. Сервіс також вміє перевіряти тексти на плагіат. У компанії два офіси - в Сан-Франциско та Києві.

Продукти Grammarly дуже просто використовувати за допомогою підписки: потрібно тільки скопіювати будь-який уривок англійського тексту в онлайн-додаток Grammarly або встановити плагін Grammarly для Microsoft Office. Після чого алгоритм виділить потенційні помилки в тексті та запропонує правильний варіант, щоб користувачі могли зробити усвідомлений вибір – чи виправляти помилку і як саме.

Grammarly також надає вільні ресурси для англомовних письменників, в тому числі, онлайн-спільноту для питань-відповідей з англійської мови, онлайн-гід з англійської, контекстуальний онлайн-тезаурус і спільноту Grammarly в Facebook, яка пропонує своїм підписникам розважальні граматичні підказки та дискусії.

Terrasoft


Засновники: Катерина Костерева та Олександр Попов

Досягнення: провідний постачальник CRM-систем на території СНД


Компанія Terrasoft в першу чергу відома як виробник систем класу CRM і Service Desk. Спочатку Terrasoft CRM була розрахована на роботу в середніх і малих компаніях, проте з часом компанія зосередилася на створенні систем для великих корпорацій. Зараз система автоматизації Terrasoft надає набір інструментів, які допоможуть підприємству вирішити завдання управління маркетингом, ведення клієнтської бази, планування, управління продажами, сервісного обслуговування і так далі.

Сьогодні Terrasoft - одна з найбільших українських продуктових IT-компаній. Вона є провідним постачальником CRM-рішень на ринку СНД, офіси компанії відкриті у п'яти країнах (Україна, Росія, Латвія, США і Великобританія), а клієнтами є понад 6 000 підприємств. Крім розробки програмних продуктів, компанія займається IT-консалтингом, впровадженням CRM-стратегій і автоматизацією підприємств.

InvisibleCRM


Засновник: Влад Воскресенський

Досягнення: Оціночний оборот компанії за 2012 рік склав понад 30 млн. грн.

InvisibleCRM називають найбільшою продуктовою компанією України. Ідея InvisibleCRM народилася з проблеми, яку потрібно було вирішити в першій компанії, - складної автоматизації бізнес-процесів. Компанія займається розробкою технологій як продукту, ліцензує їх і продає світовим вендорам на кшталт Microsoft або Oracle. А вони, в свою чергу, "вішають" на ці продукти свої етикетки і продають як власні технології. Словом, "не особливо помітній на мапі IT-компанії" є чим пишатися, адже її розробками вихваляються світові IT-гіганти.

У липні 2006-го InvisibleCRM залучила $ 1,5 млн. інвестицій, частину з яких вклала у відкриття офісу в США. Зараз в українському офісі компанії загалом працюють розробники і команда підтримки, а в американському зосереджені фахівці з продажу, підтримки і розвитку.

DepositPhotos


Засновник: Дмитро Сергєєв

Досягнення: 25 млн. фотографій, $6 млн. доходу в 2012 році


У 2008 році підприємець Дмитро Сергєєв продав свій сайт DepositFiles за кілька мільйонів доларів. Практично відразу він заснував нову компанію - фотобанк DepositPhotos. За словами Сергєєва, на запуск проекту було витрачено понад мільйон доларів. Але ці витрати окупилися - через три роки після запуску фотобанк вже коштував $70-100 млн. і приносив близько $6 млн. доходу.

DepositPhotos - це міжнародний фотобанк, який є посередником між авторами зображень і їх покупцями. На сьогодні сервіс пропонує більше 25 мільйонів фотографій, векторних зображень і відеороликів за ліцензією royalty-free. Компанія надає послуги клієнтам з усього світу, надаючи їм підтримку 14 мовами. DepositPhotos заробляє на тому, що продає зображення за так звані кредити або підписку. Вартість покупки зображення за кредити починається від $0,75, вартість підписки стартує від $49 на місяць. DepositPhotos приймає платежі по кредитних картках за допомогою PayPal, Skrill, Webmoney, Яндекс.Деньги та інших регіональних платіжних систем.

Jooble


Засновники: Роман Прокоф'єв та Євген Собакар

Досягнення: 160 млн. користувачів, робота в 64 країнах світу


Jooble з'явився в 2006 році - свого роду Google для пошуку роботи. Задача ресурсу - агрегувати пропозиції про вакансії з сайтів для працевлаштування, дощок оголошень, сайтів компаній і надавати користувачеві доступ до них через єдиний інтерфейс. Коли Прокоф'єв і Собакар заснували Jooble, в Україні ще не було венчурних фондів, які вкладають гроші в перспективні стартапи. Тому компанію друзі робили повністю за свої гроші. До виходу в точку беззбитковості, який стався відносно швидко - за півроку - Роман та Євген вклали в проект близько $100 000. Сьогодні українська компанія працює в 64 країнах світу і входить до трійки найбільших пошуковиків по вакансіях у світі.

Цікавий факт - якщо всіх користувачів Jooble за останні 12 місяців поселити на одній території, то вийде восьма по населенню країна в світі – більша, ніж Бангладеш, але менша, ніж Нігерія. 

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як запобігти крадіжкам у магазині
Світ роздрібної торгівлі швидко розвивається, і коли ви керуєте величезною кількістю запасів, безпека стає важливою увагою. Крадіжка, вандалізм та шахрайство — це лише деякі проблеми, з якими стикаються роздрібні магазини щодня.
Читати більше