6 книг, що надихнуть вас на подорож

5 серпня 2016
Annie
Книги можуть сильно на нас впливати. А після прочитання цих книг складно всидіти вдома: хочеться негайно вирушити в дорогу, досліджувати нові місця і побачити на власні очі все, про що пишуть автори.

"Шантарам", Грегорі Робертс

Індія приблизно в шість разів більша, ніж Франція. А населення її в двадцять разів більше. У двадцять! Можеш мені повірити, якби мільярд французів жив у такій скупченості, то текли б ріки крові. Цілі водоспади! А між тим французи, як усім відомо, - найбільш цивілізована нація в Європі. І навіть у всьому світі. Так що, будь певний, без любові Індія припинила б існування.

"Шантарам", Грегорі Робертс

Коли читаєш "Шантарам", не віриться, що історія автобіографічна і багато події відбулись в реальності. Головний герой, котрий зміг втекти з австралійської в'язниці, під фальшивим іменем Ліндсей приїжджає до Бомбею і починає нове життя. Не будемо розкривати карти й переказувати сюжет. Незважаючи на те, що книга об'ємна, прочитайте, це того варте.

Чому книга потрапила в цей список? Через іншого головного героя - Індію. Складно повірити, що Індія - це просто інша країна. Здається, що це зовсім інший світ, з іншими цінностями, культурою, жителями. І мимоволі ловиш себе на думці, що хочеться не просто з'їздити туди на тиждень і побіжно оглянути визначні пам'ятки, а на кілька місяців зануритися в це інше життя, зрозуміти, чому Індія притягує і надихає мандрівників різних країн.

"Подорож з Чарлі у пошуках Америки", Джон Стейнбек

bigthink.com

Коли я був ще зовсім молодий і мені не давала спокою жага податись куди-небудь туди, де нас немає, люди зрілі запевняли мене, що в зрілості від цієї сверблячки виліковуються. Коли мій вік підійшов під цю мірку, як цілющий засіб мені пообіцяли літні роки. У літні роки я почув твердження, що з часом моя лихоманка все-таки пройде, а тепер, коли мені стукнуло п'ятдесят вісім, залишається, мабуть, сподіватися на глибоку старість. Досі нічого не допомагало. Від чотирьох хрипких пароплавних гудків волосся у мене на загривку встає дибки, ноги самі собою починають тупцювати. Почую рев реактивного літака, прогрівання мотора, навіть цокання копит по бруківці, і відразу - одвічне тремтіння у всьому тілі, сухість у роті, блукаючий погляд, жар в долонях і шлунок підкочується кудись під самі ребра. Інакше кажучи, одужання не спостерігається; простіше кажучи - волоцюгу могила виправить.

"Подорож з Чарлі у пошуках Америки", Джон Стейнбек

Ця книга не для тих, хто час від часу роздумує про поїздку, а для тих, хто не може уявити своє життя без дороги. Стейнбек писав, що від пароплавних гудків у нього волосся дибки, від звуків прогрівання мотора - тремтіння у всьому тілі, і ця книга, скоріше, для людей, яким знайоме це відчуття. За кілька місяців Стейнбек об'їздив усю Америку на вантажівці разом зі своїм пуделем Чарлі та описав свої спостереження в цьому романі.

Йому, як завжди, добре вдалося передати побут і настрої людей. Цікаво дізнатись, як себе вели, як розмовляли і як були налаштовані люди в 60-і роки XX століття, коли гомін і побут тих, хто живе в одній країні, сильно різниться від штату до штату. В анотації до книги абсолютно точно зазначено: "Одна з вічних тем його творчості - дорога - тут стає основоположною".

"Рукопис, знайдений у валізі", Марк Хелпрін

antiqbook.com

Часом я досягав успіху і в суспільстві, і на роботі, а часом з тріском провалювався. Але у світі проораних ландшафтів, обшитих, немов мереживами, лісосмугами і непокірними струмками, у світі широких полів і яскраво освітлених безлюдних заток я незмінно знаходив розраду і силу.

"Рукопис, знайдений у валізі", Марк Хелпрін

Ця книга про подорож тривалістю в життя. Ні, не про заплановану поїздку з точки А до точки Б, а про перипетії долі, яка сьогодні прихильна до тебе, а завтра - ні. Але навіть невдачі - це не привід здаватися, а можливість насолоджуватися непередбачуваністю буття.

Життя головного героя насправді неймовірне. Він, вісімдесятирічний, сидить в бразильських джунглях і складає списані аркуші свого рукопису в термітостійку валізу. Він пише для свого сина про те, що в його житті було по-справжньому важливим і як так сталося, що маленький хлопчик з Америки, пройшовши непростий шлях, котрий де тільки не побував, опинився в Бразилії.

Цей роман здатен пробудити дух авантюризму в найбільш скептично налаштованому читачі. 

"Літературний привид", Девід Мітчелл

audible.com.au

Дивний народ - мандрівники. У мене з ними багато спільного. У нас немає постійного місця проживання. Ми мандрівники. Ми мандруємо, підкоряючись власним примхам, в надії відшукати те, що мало б сенс шукати. Ми паразити: я, як в чужій країні, живу в тілі господаря і, досліджуючи його свідомість, пізнаю світ. Люди типу Каспара живуть в чужій країні, досліджуючи її культуру і природу, і пізнають світ або гинуть з нудьги. З точки зору світу ми з Каспаром невидимі, нереальні. Ми - продукти самотності. Мої колишні недовірливі господарі китайці, вперше зустрівши мандрівників, дивилися на них як на інопланетян або вихідців з того світу. Саме так люди ставляться і до мене.

"Літературний привид", Девід Мітчелл

Напевно, багато хто з вас бачив екранізацію роману Мітчелла "Хмарний атлас". У цих романів є щось спільне: кілька історій химерно переплітаються в єдине оповідання. А в "Літературному привиді» до того ж геть стираються географічні кордони. Окінава, Гонконг, Санкт-Петербург, Лондон, Монголія... Міста і країни в руках автора стають шматочками пазла, які складаються в цілісну картину світу. Світу, який хочеться пізнати ближче. Мітчелл так яскраво і точно описує місця, де розгортаються події роману, що нестерпно хочеться побачити їх своїми очима.

"Троє в одному човні (як не рахувати собаки)", Джером Клапка Джером

art-eda.info

Ви відпливаєте в понеділок, плекаючи мрію про відпочинок і розвагу. Ви весело махаєте рукою приятелям на березі, закурюєте найбільш значну свою люльку і починаєте ходити палубою з таким виглядом, наче ви капітан Кук, сер Френсіс Дрейк і Христофор Колумб в одній особі. У вівторок ви починаєте шкодувати, що подалися в плавання. У середу, четвер і п'ятницю ви починаєте шкодувати, що народилися на світ божий. У суботу ви знаходите в собі сили, щоби проковтнути чашку бульйону, і, сидячи на палубі, відповідаєте лагідною мученицькою посмішкою на питання жалісливих пасажирів про те, як ви себе почуваєте. У неділю ви вже здатні самостійно пересуватися і вживати тверду їжу. А в понеділок зранку, коли ви з валізою в руці і парасолькою під пахвою стоїте біля трапа, чекаючи висадки, - прогулянка морем вам уже подобається.

"Троє в човні, не рахуючи собаки", Джером Клапка Джером

Не будемо забувати про те, що подорожі - це весело. І книга Джерома тому підтвердження.

Троє безтурботних приятелів вирішують податися в прогулянку на човні по Темзі. Фабула нехитра, але авторський гумор, кумедні ситуації та чарівні герої і сьогодні заворожують читачів своєю оригінальністю.

Це смішна і життєрадісна історія, яка читається на одному диханні. Завдяки цій книзі розумієш, що навіть невеликий похід може стати справжньою пригодою, особливо в хорошій компанії.

"В дорозі", Джек Керуак

nearlyeloquent.com

Яка твоя дорога, друже?.. Дорога святого, дорога безумця, дорога веселки, дорога марнослів'я - та будь-яка. Вона веде кого завгодно, куди завгодно, як завгодно.

"В дорозі", Джек Керуак

Роман "В дорозі" - гімн "розбитому" поколінню 60-х. І його герої - яскраві представники цього покоління, незалежні та вільні. Вони подорожують світом на автомобілі, не знають, що їм готує новий день, і саме тому щасливі. Для них найважливіше - це дорога, сповнена нових знайомств і свіжих вражень.

Хтось дорікне героям Керуака в легковажності та егоїзмі, і, можливо, так воно і є. Але вони такі жадібні до життя, настільки вірять у можливість бути вільними без будь-яких умовностей, що їм не можна не повірити. Не дивно, якщо після прочитання роману вам захочеться кинути всі справи і вирушити в дорогу.


А які книги вплинули на вас? Бувало таке, що після прочитання хотілося закинути речі в рюкзак і податися в дорогу?

(via)

Якщо ви не можете уявити свого життя без книг або шукаєте, що би такого цікавого почитати, пропонуємо вам ще кілька підбірок:
10 найстрашніших книг
П’ять найпопулярніших українських книжок?
10 книг, які читаються за одну ніч
10 кращих психологічних романів світу

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше
5 порад, як вибрати чоловічу білизну
Білизна має значення і є невіддільною частиною чоловічого гардероба. Вона давно не лише про красу для вас та вашого партнера, а насамперед про комфорт та гігієну. Розберімо сьогодні у статті основні поради, на що звернути увагу при виборі.
Читати більше