6 книг, що надихнуть вас на подорож

5 серпня 2016
Annie
Книги можуть сильно на нас впливати. А після прочитання цих книг складно всидіти вдома: хочеться негайно вирушити в дорогу, досліджувати нові місця і побачити на власні очі все, про що пишуть автори.

"Шантарам", Грегорі Робертс

Індія приблизно в шість разів більша, ніж Франція. А населення її в двадцять разів більше. У двадцять! Можеш мені повірити, якби мільярд французів жив у такій скупченості, то текли б ріки крові. Цілі водоспади! А між тим французи, як усім відомо, - найбільш цивілізована нація в Європі. І навіть у всьому світі. Так що, будь певний, без любові Індія припинила б існування.

"Шантарам", Грегорі Робертс

Коли читаєш "Шантарам", не віриться, що історія автобіографічна і багато події відбулись в реальності. Головний герой, котрий зміг втекти з австралійської в'язниці, під фальшивим іменем Ліндсей приїжджає до Бомбею і починає нове життя. Не будемо розкривати карти й переказувати сюжет. Незважаючи на те, що книга об'ємна, прочитайте, це того варте.

Чому книга потрапила в цей список? Через іншого головного героя - Індію. Складно повірити, що Індія - це просто інша країна. Здається, що це зовсім інший світ, з іншими цінностями, культурою, жителями. І мимоволі ловиш себе на думці, що хочеться не просто з'їздити туди на тиждень і побіжно оглянути визначні пам'ятки, а на кілька місяців зануритися в це інше життя, зрозуміти, чому Індія притягує і надихає мандрівників різних країн.

"Подорож з Чарлі у пошуках Америки", Джон Стейнбек

bigthink.com

Коли я був ще зовсім молодий і мені не давала спокою жага податись куди-небудь туди, де нас немає, люди зрілі запевняли мене, що в зрілості від цієї сверблячки виліковуються. Коли мій вік підійшов під цю мірку, як цілющий засіб мені пообіцяли літні роки. У літні роки я почув твердження, що з часом моя лихоманка все-таки пройде, а тепер, коли мені стукнуло п'ятдесят вісім, залишається, мабуть, сподіватися на глибоку старість. Досі нічого не допомагало. Від чотирьох хрипких пароплавних гудків волосся у мене на загривку встає дибки, ноги самі собою починають тупцювати. Почую рев реактивного літака, прогрівання мотора, навіть цокання копит по бруківці, і відразу - одвічне тремтіння у всьому тілі, сухість у роті, блукаючий погляд, жар в долонях і шлунок підкочується кудись під самі ребра. Інакше кажучи, одужання не спостерігається; простіше кажучи - волоцюгу могила виправить.

"Подорож з Чарлі у пошуках Америки", Джон Стейнбек

Ця книга не для тих, хто час від часу роздумує про поїздку, а для тих, хто не може уявити своє життя без дороги. Стейнбек писав, що від пароплавних гудків у нього волосся дибки, від звуків прогрівання мотора - тремтіння у всьому тілі, і ця книга, скоріше, для людей, яким знайоме це відчуття. За кілька місяців Стейнбек об'їздив усю Америку на вантажівці разом зі своїм пуделем Чарлі та описав свої спостереження в цьому романі.

Йому, як завжди, добре вдалося передати побут і настрої людей. Цікаво дізнатись, як себе вели, як розмовляли і як були налаштовані люди в 60-і роки XX століття, коли гомін і побут тих, хто живе в одній країні, сильно різниться від штату до штату. В анотації до книги абсолютно точно зазначено: "Одна з вічних тем його творчості - дорога - тут стає основоположною".

"Рукопис, знайдений у валізі", Марк Хелпрін

antiqbook.com

Часом я досягав успіху і в суспільстві, і на роботі, а часом з тріском провалювався. Але у світі проораних ландшафтів, обшитих, немов мереживами, лісосмугами і непокірними струмками, у світі широких полів і яскраво освітлених безлюдних заток я незмінно знаходив розраду і силу.

"Рукопис, знайдений у валізі", Марк Хелпрін

Ця книга про подорож тривалістю в життя. Ні, не про заплановану поїздку з точки А до точки Б, а про перипетії долі, яка сьогодні прихильна до тебе, а завтра - ні. Але навіть невдачі - це не привід здаватися, а можливість насолоджуватися непередбачуваністю буття.

Життя головного героя насправді неймовірне. Він, вісімдесятирічний, сидить в бразильських джунглях і складає списані аркуші свого рукопису в термітостійку валізу. Він пише для свого сина про те, що в його житті було по-справжньому важливим і як так сталося, що маленький хлопчик з Америки, пройшовши непростий шлях, котрий де тільки не побував, опинився в Бразилії.

Цей роман здатен пробудити дух авантюризму в найбільш скептично налаштованому читачі. 

"Літературний привид", Девід Мітчелл

audible.com.au

Дивний народ - мандрівники. У мене з ними багато спільного. У нас немає постійного місця проживання. Ми мандрівники. Ми мандруємо, підкоряючись власним примхам, в надії відшукати те, що мало б сенс шукати. Ми паразити: я, як в чужій країні, живу в тілі господаря і, досліджуючи його свідомість, пізнаю світ. Люди типу Каспара живуть в чужій країні, досліджуючи її культуру і природу, і пізнають світ або гинуть з нудьги. З точки зору світу ми з Каспаром невидимі, нереальні. Ми - продукти самотності. Мої колишні недовірливі господарі китайці, вперше зустрівши мандрівників, дивилися на них як на інопланетян або вихідців з того світу. Саме так люди ставляться і до мене.

"Літературний привид", Девід Мітчелл

Напевно, багато хто з вас бачив екранізацію роману Мітчелла "Хмарний атлас". У цих романів є щось спільне: кілька історій химерно переплітаються в єдине оповідання. А в "Літературному привиді» до того ж геть стираються географічні кордони. Окінава, Гонконг, Санкт-Петербург, Лондон, Монголія... Міста і країни в руках автора стають шматочками пазла, які складаються в цілісну картину світу. Світу, який хочеться пізнати ближче. Мітчелл так яскраво і точно описує місця, де розгортаються події роману, що нестерпно хочеться побачити їх своїми очима.

"Троє в одному човні (як не рахувати собаки)", Джером Клапка Джером

art-eda.info

Ви відпливаєте в понеділок, плекаючи мрію про відпочинок і розвагу. Ви весело махаєте рукою приятелям на березі, закурюєте найбільш значну свою люльку і починаєте ходити палубою з таким виглядом, наче ви капітан Кук, сер Френсіс Дрейк і Христофор Колумб в одній особі. У вівторок ви починаєте шкодувати, що подалися в плавання. У середу, четвер і п'ятницю ви починаєте шкодувати, що народилися на світ божий. У суботу ви знаходите в собі сили, щоби проковтнути чашку бульйону, і, сидячи на палубі, відповідаєте лагідною мученицькою посмішкою на питання жалісливих пасажирів про те, як ви себе почуваєте. У неділю ви вже здатні самостійно пересуватися і вживати тверду їжу. А в понеділок зранку, коли ви з валізою в руці і парасолькою під пахвою стоїте біля трапа, чекаючи висадки, - прогулянка морем вам уже подобається.

"Троє в човні, не рахуючи собаки", Джером Клапка Джером

Не будемо забувати про те, що подорожі - це весело. І книга Джерома тому підтвердження.

Троє безтурботних приятелів вирішують податися в прогулянку на човні по Темзі. Фабула нехитра, але авторський гумор, кумедні ситуації та чарівні герої і сьогодні заворожують читачів своєю оригінальністю.

Це смішна і життєрадісна історія, яка читається на одному диханні. Завдяки цій книзі розумієш, що навіть невеликий похід може стати справжньою пригодою, особливо в хорошій компанії.

"В дорозі", Джек Керуак

nearlyeloquent.com

Яка твоя дорога, друже?.. Дорога святого, дорога безумця, дорога веселки, дорога марнослів'я - та будь-яка. Вона веде кого завгодно, куди завгодно, як завгодно.

"В дорозі", Джек Керуак

Роман "В дорозі" - гімн "розбитому" поколінню 60-х. І його герої - яскраві представники цього покоління, незалежні та вільні. Вони подорожують світом на автомобілі, не знають, що їм готує новий день, і саме тому щасливі. Для них найважливіше - це дорога, сповнена нових знайомств і свіжих вражень.

Хтось дорікне героям Керуака в легковажності та егоїзмі, і, можливо, так воно і є. Але вони такі жадібні до життя, настільки вірять у можливість бути вільними без будь-яких умовностей, що їм не можна не повірити. Не дивно, якщо після прочитання роману вам захочеться кинути всі справи і вирушити в дорогу.


А які книги вплинули на вас? Бувало таке, що після прочитання хотілося закинути речі в рюкзак і податися в дорогу?

(via)

Якщо ви не можете уявити свого життя без книг або шукаєте, що би такого цікавого почитати, пропонуємо вам ще кілька підбірок:
10 найстрашніших книг
П’ять найпопулярніших українських книжок?
10 книг, які читаються за одну ніч
10 кращих психологічних романів світу

 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше