5 страхів, котрі не дають вам розвиватися

25 вересня 2019
Олена Українка

Франклін Рузвельт сказав: «Єдине, чого нам слід боятися, — це самого страху, безрозсудного, безликого, невиправданого жаху, який паралізує необхідні зусилля по перетворенню відступу в наступ...» Ці слова були вимовлені ним в першій промові на посаді президента США.

Ця фраза не втрачає своєї актуальності в будь-якій ситуації. (Мабуть, винятком буде лише ситуація з павуками. Павуки — це дійсно страшно:))

У нас є страхи, які не дають нам йти вперед. Вони можуть виникати через накопичений життєвий досвід, недостатню впевненість в собі та інше. Як би там не було, деякі страхи — це та хвороба, від якої нам необхідно вилікуватися. Сутність страху відображена в рядках однієї з моїх найулюбленіших пісень:

Сам по собі страх
Затягне тебе і виплюне.
Раз за разом
Вір в себе,
І ти отримаєш легку перемогу.
Сам по собі страх
Винищить тебе і зламає,
Немов тебе забракло.
Раніше я падав, тепер - знову піднімаюся.
 
(Пісня Fear, групи Blue October)
 

Отже, найпоширеніші страхи, від яких нам необхідно позбавлятися.

Страх зробити помилку

У житті ви будете робити помилки. Цього не уникнути. Хоч один раз, але ви зробите її.

Ми вчимося на наших помилках. Вони змушують нас ставати кращими. У світі немає таких людей, які ніколи б не помилялися. Вирішуючи складну задачу, не бійтеся щось зробити не так. Просто змиріться з їхньою неминучістю і продовжуйте йти далі.

Страх бути не таким, як усі

Що значить бути нормальним? Чи означає це, що ми нічим не повинні відрізнятися від тих, що оточують? Нехай люди вважають, що ви дивний. Головне — бути самим собою. Це найкраще, що ви можете зробити для себе в цьому житті. Якщо люди навколо вас вважають вас дивним, може, ви просто оточили себе не тими людьми?

 

Страх мати власні принципи і цінності

В усіх є певні цінності і принципи в житті. Вони можуть визначатися нашою релігією. Вони можуть виникати на основі накопиченого життєвого досвіду. Ці принципи і цінності впливають на те, як ми ставимося і поводимося з оточуючими нас людьми. Вони ж впливають на те, які вчинки ми робимо.

У загальному ці принципи й цінності відіграють величезну роль. Якими б вони не були в житті, вам ніколи не повинно бути за них соромно. Ви не повинні боятися говорити про них. Ви можете вірити в що завгодно. Просто не забувайте про те, що в оточення теж є принципи і цінності. Поважайте їх. Тоді оточуючі вас люди теж будуть ставитися до вашої думки з повагою.

Якщо ви з чимось не згодні, скажіть про це. Не бійтеся це зробити. Скажіть про це так, щоб воно не виглядало, як осуд. Сказати про те, що ви з чимось не згодні — це одне. Засудити когось — це зовсім інше.

Страх осуду з боку оточуючих

Погляньмо правді у вічі. У житті ми всі, так чи інакше, стикаємося з осудом. Що б ви не робили і не говорили, завжди знайдеться той, хто вас засудить. Усвідомте той факт, що цього не уникнути.

Усвідомлення неминучості засудження дає вам свободу. Позбувшись від цього страху, ви відчуєте неймовірну легкість.
 
Страх довіритися своїй інтуїції

У нас всіх є інтуїція. Вона розвивається в міру того, як ми накопичуємо життєвий досвід. Не бійтеся покладатися на свою. Цілком можливо, вона підкаже вам рішення. Цілком можливо, десь в надрах вашого розуму вже є відповідь на питання, яке вас цікавить.

Те, що підказує нам наша інтуїція, може здатися нелогічним. Так відбувається досить часто. І це нормально. А іноді в нас немає іншого вибору, крім як довіритися інтуїції.

Позбудьтеся цих страхів. Позбавтеся від того, що заважає вам впевнено йти вперед. У вас є всього одне життя. Не витрачайте даремно.

Зображення — pinterest.com. 

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

КУПАЛЬСЬКЕ СВЯТО: витоки, звичаї, сценарій заходу. Особливість цьогорічного свята
Цією розповіддю прагну сприяти розкриттю української суті народного купальського обряду, показати красу і неповторність найпоетичнішого свята природи, а організаторам купальських дійств – подарувати сценарій ориґінального заходу.
Читати більше