5 швидких способів полегшити собі роботу

10 жовтня 2018
Ліля Колісник

Кожен, хто хоч раз намагався сконцентруватися на важкому, нудному завданні, може підтвердити: часом це буває дуже складно. Учені пропонують п'ять способів, як можна налаштуватися.

Розгорніть будь-яку книгу з популярної психології, і ви знайдете поради, як не відволікатися і швидше завершити роботу. Але тільки багато з них важко виконати. Як вам, наприклад, ідея провести весь день в навушниках? Або відключити інтернет, щоб не заглядати в соцмережі? Може, ви здатні моментально це зробити і уявити, що ваша робота — найцікавіша, натхненна і весела? Але якщо поради не працюють, то що допоможе не відволікатися?

  • Абстрагуйтеся

Не можете сконцентруватися на важливій роботі? Можливо, це здасться абсурдним, але тоді й не намагайтеся цього робити. Усе більше дослідників приходять до висновку, що ми проводимо значну частину дня просто мріючи і фантазуючи. Але це не лінь, чи не примха, а щось необхідне, що допомагає мозку нормально функціонувати.

Концентрація вимагає узгоджених дій різних частин головного мозку, включаючи його лобову частку, яка, між іншим, відповідає за протидію факторам, які відволікають, і контролює наше природне прагнення робити щось більш цікаве. Щоб ця система працювала злагоджено, потрібно багато енергії. Тому в певний момент ми неминуче зменшуємо темп, і наш розум починає блукати.

Люди, які вміють «відключати» мозок, справляються зі складними завданнями більш успішно, ніж ті, хто дозволяє своєму мозку командувати, коли йому працювати, а коли — ні. Керуйте процесом. Вирішуйте самі, коли вам потрібна максимальна концентрація, а коли можна трохи розслабитися й відключитися. І не відчувайте щодо цього провину — навпаки, такі перемикання зроблять роботу більш ефективною.

  • Перегляньте смішне відео
     

​     Котики, відео, дописи, які копіюються і без кінця поширюються по мережі, здаються нам чинником, який відволікає. Але деякі психологи вважають, що подібні ролики навпаки дозволяють нам успішно справлятися з роботою.
     Під час одного з експериментів люди, які подивились смішне відео, довше і ретельніше шукали рішення складного завдання, ніж ті піддослідні з контрольної групи, яким показували легкі, але несмішні ролики.           Дослідники зробили висновок: для того, щоб люди ефективно працювали, в офісах потрібно створювати невимушену веселу атмосферу. Звичайно, це не означає, що всі повинні цілими днями дивитися такі відео. Однак час від часу перериватися на жарти корисно, особливо коли ви втомилися.

  • Завантажте себе ще більше
     

Ще 1955 року психолог Ніллі Леві з університетського коледжу Лондона запропонувала теорію, яку назвала «Теорією завантаження» (Load Theory). Відповідно до неї, існує межа того, скільки інформації з навколишнього світу може обробити наш мозок в конкретний період часу. Коли він перевантажений, система уваги сама починає вибирати, на чому зосередитися.

Експерименти Леві показали, що ми ефективніше працюємо не за порожніми чистими столами і в повній тиші, а в безладі і хаосі. «Можливо, це відбувається тому, що коли осередки сприйняття заповнені, вся енергія мозку направляється на найважливішу задачу, — каже вчена. — Все інше просто відсікається». Проблема із втіленням цієї ідеї полягає в тому, щоб забезпечити правильний обсяг чинників, що відволікають, і не перестаратися із «завантаженням».

  • Перепочиньте

Коли терміново потрібно щось зробити, перерва — останнє, що приходить на думку. Проте невеликий перепочинок потрібен всім. Ми можемо зосередитися на якійсь справі максимум на 90 хвилин, після чого необхідно зробити 15-хвилинну перерву.

Навіть дуже коротка пауза, що триває всього кілька секунд, може допомогти — за умови, що ви не будете думати про поточні справи. Можна подивитися у вікно, зробити кілька простих арифметичних дій. Ще краще — прогулятися, зробити невелику розминку, помедитувати.

  • Не перенапружуйтесь

«Робіть перерви частіше!» — радять Джо Деґутіз і Майк Естермен з Бостонської лабораторії вивчення уваги і навчання. У ході ряду експериментів вони виявили, що кращий спосіб зберегти концентрацію — трохи попрацювати, а потім зробити невелику паузу. Ті, хто намагалися працювати не зупиняючись, у результаті сильніше втомлювалися і робили більше помилок.
З цими висновками погоджується і Крістіан Оліверз з Амстердамського вільного університету: «Якщо ви перебуваєте в постійному стресі, працюєте без перерви, здатність концентруватися поступово згасає. Поменше навантажуйте себе. І не забувайте частіше робити перерви — у результаті ви встигнете набагато більше».


Бережіть себе!

Зображення - pinterest.com.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Незвідана Греція та її історичні й природні дивовижі
Країна, про яку йтиметься далі, стабільно входить до топу найбільш відвідуваних туристами держав і після зустрічі з нею відразу закохує у себе. Чудовий клімат, тепле і чисте море, комфортабельні пляжі, мальовничі острови та унікальні історичні пам’ятки — усе це чарівна Греція.
Читати більше
ФОТОДОБІРКА УКРАЇНСЬКИХ МІСЦЬ НЬЮ-ЙОРКА (ЧАСТ. 3)
Прогулянка Україною посеред Нью-Йорку. У цій частині: титулований футбольний клуб, альма-матер Квітки Цісак, видатна кредитівка, знамените молодіжне об 'єднання та інші цікавинки.
Читати більше