5 причин оформити електронний поліс ОСЦПВ

14 липня 2020
Редакція

Попит на електронні автоцивілки зростає по експоненті. Щомісяця 2019 року кількість оформлених полісів е-ОСЦПВ збільшувалася на 30–70 %, завдяки чому до січня 2020 продажі зросли десятикратно — від 0,1 млн до 1,2 млн страховок. Експерти СК «УНІКА» назвали 5 причин популярності «віртуальних» автоцивілок.

1) Повністю дистанційне оформлення за 15 хвилин

Для покупки паперового поліса зовсім не обов'язково їздити в офіс страхової компанії. Договір ОСЦПВ можна оформити онлайн, але для отримання візуальної форми доведеться сходити на пошту або зустрітися з кур'єром. На відміну від класичної страховки «віртуальна» версія оформляється повністю віддалено — від заповнення анкети до отримання.

Страхувальник може оформити електронний поліс ОСЦПВ з будь-якого місця, де є доступ в інтернет. Все, що необхідно — вибрати розмір покриття (стандартний або розширений) і внести дані в поля анкети на сайті страховика. За кілька хвилин після оплати документ приходить на e-mail, а вже на наступний день після покупки набирає чинності.

2) Подвійний захист від шахраїв

Паперову автоцивілку можна «пробити» онлайн на сайті policy-web.mtsbu.ua тільки після оплати й отримання поліса на руки. Номер страховки з'являється в базі МТСБУ протягом декількох днів — після реєстрації договору страховиком. Таким чином, водій дізнається про шахрайство постфактум, коли гроші вже заплачені.

Електронна страховка на машину оформляється онлайн інакше. Перед оплатою страховик реєструє в базі МТСБУ пропозицію про укладення договору (оферту), яку можна перевірити за прямим посиланням або QR-кодом. У пропозиції вже міститься вся інформація про автомобіль і страхувальника. Після оплати страховка автоматично емітується з бази та в зазначений день набирає чинності. Таким чином, водій має можливість переконатися в надійності страховика до покупки, а після оформлення додатково «пробити» поліс автострахування на дійсність.

3) Електронну страховку неможливо загубити або забути

Електронна автоцивілка — це pdf файл, який можна зберегти в пам'яті кількох носіїв і про всяк випадок «закинути» у хмару. Більшість водіїв завантажують поліс на смартфон або планшет і додатково роздруковують 2–3 паперових копії для бардачка. За такої умови забути страховку вдома навряд чи вийде. У разі втрати всіх файлів і паперів можна знайти початковий документ в електронному листі від страховика або запросити повторне відправлення страховки на авто онлайн (безкоштовно). 

4) Електронний договір можна роздрукувати в будь-якій кількості примірників

Паперовий поліс існує тільки в одному екземплярі, в той час як e-ОСЦПВ можна «розмножувати» до нескінченності. До того ж роздруківку не треба завіряти у страховика: документ е-ОСЦПВ має юридичну силу без мокрої печатки, а співробітник дорожньої поліції може будь-якої миті перевірити дійсність за номером страховки. Копія допоможе, якщо водій забуде смартфон вдома або візьме з собою інший пристрій. Роздруківка може виручити, якщо гаджет розрядиться або зависне. У разі ДТП водій може віддати копію договору іншого учасника аварії, щоб заощадити свій і чужий час.

5) З собою можна возити тільки смартфон

Сьогодні зовсім не обов'язково возити з собою роздруківку. При оформленні ДТП водій може пред'явити співробітнику Національної поліції візуальну форму договору ОСЦПВ, а не папірець. Це право було законодавчо закріплено в 2019 році. Зараз досить продемонструвати pdf-файл з екрана смартфона або планшета, щоб поліцейський зміг побачити номер поліса і перевірити його по базі даних МТСБУ.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше