5 причин, чому втрачати друзів з віком — нормально

21 січня 2020
Vitaliy DeFranko

Ви боїтеся втратити друзів і з усіх сил чіпляєтеся за них, із побоюванням дивлячись в майбутнє... Що ж, у нас є для вас як хороші, так і погані новини.

Хороші новини полягають в тому, що через роки ви станете зовсім іншою людиною — більш складною, більш цікавою, тією, яка бачила безліч нових місць і людей, до яких хочеться повернутися.
А погані новини в тому, що для того, щоб з вами відбулися всі ці зміни, вам неминуче доведеться розірвати відносини з деякими зі старих друзів.
Зміни — це не обов'язково погано. Нехай краще вони стануть для вас можливістю дізнатися щось нове.
То чому ж втрачати друзів у міру дорослішання  — це нормально? Пояснюю далі.

1. Зміна інтересів

Чим старшим ви будете ставати, тим більше ваші інтереси й пріоритети будуть відрізнятися від тих, які ви переслідували в юності, і тим сильніше і гарячіше ви почнете захищати те, що для вас по-справжньому цінне. Все це неминуче перенесеться і на ставлення до вашого оточення: у вас з'являться певні стандарти і очікування, і ви більше не будете впускати в своє життя будь-кого.
 

У міру дорослішання у вашому житті будуть з'являтися люди, які будуть цінувати те, що ви говорите і робите просто зараз. Чи варто дивуватися тому, що часто ці люди займають місця тих друзів, з якими вам довелося розлучитися, тому що ваші погляди на життя стали занадто різними?
 

2. Отримання досвіду

Чим старшими ви стаєте, тим і більш досвідченими. Досвід дозволяє вам зрозуміти, як залучити й утримати поруч з вами тих людей, які вам дійсно цікаві, на кого з друзів ви можете покластися в певних речах, а на кого не можна розраховувати взагалі.
І цілком може настати момент, коли ви зрозумієте, що деякі з цих речей вам просто-напросто більше не потрібні. І якщо у вас з цією людиною немає більше ніяких спільних інтересів, і ви спілкуєтеся лише через звичку, чи не краще відпустити її, щоб і вона, і ви могли зайнятися своїм життям?

3. Осмислені відносини з оточенням

Дорослішаючи, ви можете втратити когось зі старих друзів, але не впадайте у відчай. Адже це зовсім не означає, що ви більше ні з ким не подружитеся — швидше навпаки.
Чим старше ми стаємо, тим більше у нас з'являється нових тем для розмови, нових інтересів, що варті обговорення, і нових місць, в яких ви побували. Ви дійсно думаєте, що не знайдеться людей, якими буде цікаво? Навпаки, відносини з новими друзями можуть стати набагато цікавішими і більш насиченими, ніж зі старими.
Люди люблять слухати красиві розповіді про подорожі, то чому б вам не розширити свої горизонти в цьому відношенні, щоб вам було про що розповісти новим друзям?
 

4. Брак часу

Чим старшими ви стаєте, тим більше усвідомлюєте, що у вас залишається все менше і менше часу на розваги, — якщо він узагалі залишається.
Залежно від вашої професії і ще безлічі інших чинників ваше життя дійсно може перетворитися на подобу бігу з перешкодами.
Але в будь-якому випадку до вас приходить усвідомлення того, що ви повинні мудро розпоряджатися власним часом і все робити вчасно. Це правило відноситься і до людей, які навколо. Рано чи пізно ви зрозумієте, хто гідний вашого часу, а хто ні.

5. Презирство до неправди і нещирості

 Коли ви були молодшими, то, швидше за все, не бачили нічого такого вже поганого в нещирості і брехні. Як правило, діти не проти трохи прибрехати і перебільшити в будь-якій розмові — нехай навіть і з близькими друзями.

Однак у міру дорослішання ми стаємо до цього все більше і більше нетерпимими. Ми перестаємо терпіти грубість і обман, і в суперечці з нещирим людиною все частіше і частіше намагаємося бути «голосом розуму».
Ви все частіше і частіше будете розуміти, що прагнете до осмислених розмов, а не до тих, які ведуться з метою вколоти або ж просто переливати з пустого в порожнє. І, звичайно ж, ви будете намагатися оточити себе людьми, здатними вести змістовні розмови.
 
Сподіваємося, тепер ви зможете дивитися в майбутнє з великим оптимізмом і менше його боятися. Робіть все послідовно і докладно, бережіть себе, і ви приїдете на наступну зупинку свого життя набагато досвідченішими і мудрішими, ніж відправлялися з попередньої.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як обрати кондитерські товари для випічки
Готувати різноманітні десерти, які потребують випікання, набагато простіше при наявності спеціального інвентарю. Щоб процес був доволі простий та приємний, рекомендуємо заздалегідь запастись основним кондитерським приладдям.
Читати більше
Новітні технології на службі краси та здоров’я
Сучасна косметологія пропонує вирішувати свої проблеми за допомогою лазерних технологій. Вони допомагають назавжди забути про необхідність регулярного проведення епіляції, небажані татуювання, пігментні плями, судинні сіточки та зірочки.
Читати більше
Види тростин для ходьби
Хронічні патології опорно-рухового апарату, реабілітація після травми або операції, вікова фізична ослабленість тіла - все це перелік показань до того, щоб купити тростину для ходьби, спеціальний реабілітаційний пристрій, який надає підтримку під час руху.
Читати більше