5 найкрасивіших українських кліпів кінця року

20 грудня 2016
Редакція
Сучасне кліпмейкерство має важливу особливість: режисерам доводиться робити відео, яке буде однаково цікавим як дял телеаудиторії, так і для користувачів YouTube. Зробити "форматне" відео, яке до того ж залишиться естетично красивим - непросто. Через це деякі артисти навіть не намагаються йти на телебачення, а інші - навпаки, не розраховують на великий успіх в інтернеті.
 
Тим не менш, останнім часом українським виконавцям вдається знімати все більше універсальних відео - стильних і актуальних. Ми вирішили зібрати п’ять кліпів, які були випущені нещодавно та які нам видалися найкрасивішими, і трохи розповісти про них.

Vagabond Specter - Half a Billion Miles

Відео молодого київського інді-рок гурту орієнтоване одразу на світовий ринок. Через мальоване стилістичне оформлення гурт розповідає історію нерозділеного кохання. Такий, наче тривіальний сюжет покладений в основу історії стосунків комети Чурюмова-Герасименка і супутника Розетта, який закінчив свою місію цього року.
 
Учасники гурту та режисер Гоша Вінокуров явно надихалися стилістикою Kraftwerk та часами особливого розквіту ретрофутуризму. Результатом став один з настильніших кліпів кінця року, який претендує на світове визнання.
 

Cape Cod - Bit Beach (feat. Constantine)

Київський хаус-музикант Cape Cod (у звичайному житті - Максим Сікаленко) став одним з найпомітніших молодих виконавців цього року. Свою роль в рості популярності відіграв вокаліст Костянтин Дмітрієв, учасник останнього "Голосу Країни" та перший артист лейблу Івана Дорна Masterskaya, з яким записані більшість пісень Cape Cod.
 
На початку року з’явився дебютний альбом Cult у цифровому форматі, а пізніше Cape Cod випустив партію вінілових платівок та касет. На підтримку релізу артист презентував два кліпи - Erotica та Bit Beach. Обидва кліпи знімав режисер Павло Кільдау, відомий перш за все роботою над останнім відео Кузьми на пісню "Дельфіни".
 
Витримана кольорова гама та неординарні образи Костянтина роблять це відео одним із найстильніших за останній час. До того ж, актуальна електронна музика, що лежить в основі, відкриває двері далеко за межі українського ринку.
 

Panivalkova - Let Me

Дівоче тріо Panivalkova цього року стало набагато популярнішим. Після виходу дебютного повноформатного альбому "ДОНТВОРІ" гурт відіграв на багатьох українських фестивалях, а під кінець року випустив відео на пісню Let Me.
 
Цей кліп - логічне продовження стилістичної та драматургічної лінії Panivalkova, яку вони почали розвивати з моменту виходу альбому. Дизайнер Леся Патока одягнула дівчат в осучаснену версію українського традиційного вбрання, яке стало невід’ємною частиною тріо. Але прийшов час змінюватися і Panivalkova хоче продемонструвати, хто вони є без зайвої мішури.
 
На відео, режисером якого стала Анна Бурячкова, невидимі руки поступово роздягають учасниць гурту до тих пір, поки вони не залишаються в тілесних боді. Мінімалістичні декорації, прямий та символічний сюжет, гарна реалізація. Номер з оголенням тіла та творчості гурт повторив у ході великого сольного концерту в Києві наприкінці року.
 

Тіна Кароль - Перечекати

За свою кар’єру Тіна Кароль робила кліпи на будь-який смак і різного естетичного рівня: від форматного диско-стилю у "Show Me Your Love" до відвертої "Ніченьки". Нове відео на пісню "Перечекати" - це новий рівень для українських відео з точки зору естетичності зображення.
 
Роботу (а це відео хочеться називати саме роботою, на манер картин художників) виконано в яскраво червоних тонах із чіткою геометрією всього, що відбувається на екрані. При цьому кліп одразу ж потрапив у ротацію головних музичних телеканалів, а на YouTube зібрав вже майже півмільйона переглядів.
 

Jamala - 1944

Після перемоги із цією піснею на Євробаченні Джамала не мала права зробити на неї поганий кліп. І команда співачки справді вклала дуже багато зусиль у зйомки відео. Локацію для зйомок знайшли майже на кордоні з Румунією. Знімали на покинутій базі проти повітряної оборони у жахливу погоду. У процесі, окрім самої Джамали, було задіяно близько 60 танцюристів.
 
Увесь процес тривав майже три дні при постійному дощі та холоді. Але результат вийшов вражаючим. На відео вдалося передати весь біль та страждання кримськотатарського народу через метафоричні образи акторів, які під час зйомок відчували цілком реально фізичні страждання. Як результат - більше мільйона переглядів на YouTube та один з найкрасивіших кліпів року.
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com