5 найкращих дитячих ілюстраторів України

9 грудня 2016
UAPOST.US
Чарівна сила художника може як прищепити любов до книжки, так і навпаки, відштовхнути. Не всім вистачає таланту, аби творити на втіху дитині та по-справжньому насолоджуватись своєю працею. Мабуть, для цього самим треба бути трішки дітьми, з їхньою щирістю та безпосередністю. Саме слово "ілюстрація" з латинської перекладається як "освітлення". То хто ж ті найкращі художники, які у темряві освітлюють юним читачам шлях до дитячої книги?

Владислав Єрко

uapost.us
 
Владислав Єрко - український художник-ілюстратор, переможець багатьох художніх та книжкових виставок, володар численних нагород, найбільш відомий своєю співпрацею з дитячим видавництвом "А-ба-ба-га-ла-ма-га".

Проілюстрована ним "Снігова королева" Ганса Христіана Андерсена завоювала гран-прі на всеукраїнському конкурсі "Книжка року – 2000", титул "Найкраща дитяча книга – 2006" у США, медаль Фонду Андерсена та чимало інших нагород.

У 2004 році книжка "Казки Туманного Альбіону", оформлена художником, отримала нагороду як "Книжка року-2003", повідомляє kidsonly. Казкові ілюстрації Єрко це дивовижний всесвіт, який вабить та чарує. Його роботи можна роздивлятися годинами, адже вони сповнені яскравих деталей, які одразу можна не помітити.

Дитячі книги, проілюстровані художником, заохочують дітей до читання, розвивають уяву та дарують задоволення від творчості.

Євгенія Гапчинська

uapost.us
 
На сьогодні Євгенія Гапчинська – популярна мисткиня, яка вважається найдорожчою серед сучасних українських художників. Її стиль, мабуть, найближче підходить дітям, адже роботи Гапчинської дуже добрі, трішки наївні та щирі. Кожного року художниця робить чимало нових виставок в Україні та закордоном. Її роботи зберігаються в європейських музеях і приватних колекціях найвідоміших людей. У 2008 році Укрпошта вела у обіг марки "Знаки зодіаку" авторства Євгенії Гапчинської, які неодмінно мають бути у колекціях маленьких філателістів.

Найвідоміші ілюстрації дитячих книг художниці це – "Аліса в країні чудес" Льюіса Керрола (видавництво "Фоліо"), "Ліза та її сни" Івана Малковича (видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га"). Невдовзі "Укранімафільм" готує випустити мультик з її персонажами.
 

uapost.us

Кость Лавро

uapost.us
 
Кость Лавро – відомий книжковий графік, лауреат Шевченківської премії. Його роботи неодноразово входили до виставок дитячої книги у Болоньї, Братиславі, тощо. У своїх колоритних ілюстраціях художник наслідує український авангард 20-х років з елементами народного малярства. Його ілюстрації до книжки "Ніч перед Різдвом" Миколи Гоголя здобули численні нагороди та титули. Співпрацює з українськими видавництвами "А-ба-ба-га-ла-ма-га", "Розумна дитина" та популярним французьким дитячим журналом "Pomme d’Api".

Персонажі художника мають неповторні національні риси та стиль, який легко вирізнити серед інших. Класичні котики та зайчики Костя Лавра стали улюбленими мальованими персонажами багатьох українських дітей.
uapost.us
 
Вважається однією з найуспішніших українських дитячих графіків. Має безліч нагород і дипломів за свої неповторні, яскраві ілюстрації. А зробила вона їх чимало, адже встигла оформити вже кілька десятків дитячих книг. Душа її пензля лежить до етнічних казок, ще у 80-х роках минулого століття проілюструвала "Фінські народні казки", "Норвежські народні казки". Її малюнки до книги видавництва "А-ба-ба-га-ла-ма-га" – "Сто казок" можуть викликати лише захват.

Незабаром видавництво "Старий лев" випустить нову книжку з ілюстраціями Катерини Штанко "Слон на ім’я Ґудзик" письменниці Лесі Ворониної. У її роботах дуже багато сонця та світла, мабуть саме тому вони вже давно полюбились дітлахам України.
uapost.us
 
Є провідним українським письменником і графіком визнаним в Україні та за кордоном. Основний напрямок його робіт – жанр мальованої історії – український комікс. Його стрімкий стиль більш до вподоби підліткам, адже такий стиль подобається саме старшим дітям. Ще на початку 90-х художник випускає серію графічних новел, зокрема, "Повернення Мамая", "Святослав та вікінги", "Мамай-змієборець. Кіква". Він показує інший бік української культури, через захоплюючі карколомні пригоди.

Відомий спільною роботою з Жаном-П’єром Діоннетом роботою над серією "Exterminateur 17". Ігор Баранько доклав руку і до створення серії про Сімпсонів в американському видавництві "Bongo Comics". Для видавництва "Slave Labor Graphics" художник намалював пригодницькі історії про вікінгів "Pifitos" та "Skaggy the Lost".

Нещодавно розпочалися зйомки серіалу "Максим Оса" за твором художника.
 
uapost.us
 
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com