5 карпатських курортів з термальними джерелами, кращих, ніж море

15 червня 2017
Редакція
Морські пляжі майже повністю забиті відпочивальниками. А після всім нам відомих подій, Одещина та узбережжі Азовського моя стали найпопулярнішими українськими курортами.
 
Однак є чудова альтернатива відпочинку на морському узбережжі: alwaysbusymama.com зібрав п'ять унікальних термальних джерел в Карпатах, де можна чудово відпочити та оздоровитися.

Берегово

mapio.net​
 
На території курорту в Берегово є багато джерел і басейнів з термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку.
 
Закарпатська сірководнева термальна вода - надзвичайно цілюща. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор. Таке поєднання елементів є лише в чотирьох куточках світу: Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островах і в українському Берегово. Мінералізація води тут становить 24%.
 
Ціна за проживання в готелі "Закарпаття" з людини становить 70 грн, відвідування басейну - 70 грн, дітям до 7 років - 20 грн.

Косино

nowyny.com​
 
У селі Косині Берегівського району розташований оздоровчо-рекреаційний комплекс. Тутешні термальні джерела за складом є унікальними не тільки в Україні, а й у всій Європі, за винятком води у всесвітньо відомому угорському санаторію "Хайдусобосло".
 
За хімічним складом вона хлоридно-натрієва середньої мінералізації. Вода в купальні має жовто-коричневий колір, її температура 60-80° С.
 
Вона корисна для лікування захворювань опорно-рухового апарату, наслідків травм кісток і м'язів, серцево-судинних, нервових і шкірних захворювань, а також є ефективною у виведенні солі з нирок.
 
Ціна вхідного квитка в зону відпочинку "Термальні води-Косино":
Дорослі
 
  • MIN пакет 3 год - 350 грн.
  • цілий день - 800 грн.
​​
Пенсіонери (від 60 років)
 
  • MIN пакет 3 год - 150 грн.
  • цілий день - 350 грн.​
​​

Учасники АТО і ветерани
 

  • MIN пакет 3 год - безкоштовно
  • цілий день - 350 грн.
 
Діти зростом до 150 см. - безкоштовно

Велятино

karpaty.rocks​
 
У селі Велятині Хустського району на вулиці Санаторній, 2 розташований профілакторій "Теплі води". Його термальні джерела в першу чергу привертають увагу підвищеним вмістом брому і йоду (бром має заспокійливу дію на людське тіло). Вода надходить зі свердловини глибиною понад кілометр, при температурі 40° С Перед використанням її охолоджують до прийнятної для людського тіла температури (30° С).
 
На поверхні з води активно виділяється вуглекислий газ. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Довге

sanatorii-zakarpattia.com​
 
В Іршавському районі Закарпатської області розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових йодо-бромнієвих вод типу Хайдусобосло, що в Угорщині, з численними виходами цих вод в селах Велика Розтока, Мала Розтока, Дубрівка, Гребля, Кам'янське. Прямих аналогів термальних метанових йодо-бромнієвих вод цього родовища в Україні немає.
 
Зараз тут вода використовується зовнішньо у вигляді ванн в санаторії "Боржава" (вул. Січових Стрільців, 15) в селі Довгому для лікування серцево-судинних захворювань, органів опорно-рухового апарату.

Мукачево

eks-tour.ru
 
Мукачівський район багатий сульфідними термальними водами - азотно-метанові, крем'янисті та хлоридно-натрієві. У місті в лікувально-оздоровчому комплексі "Латориця" відкритий басейн з термальною водою. Поруч з комплексом розташована свердловина з термальною водою, яка безпосередньо з джерела надходить в ванне відділення. Температура води в ньому - 35°С. Її рекомендують для лікування захворювань шкіри і серцево-судинної системи.
 
Комплекс розташований на вулиці Духновича, 93 в парковій зоні поруч з річкою Латориця.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com