5 карпатських курортів з термальними джерелами, кращих, ніж море

15 червня 2017
Редакція
Морські пляжі майже повністю забиті відпочивальниками. А після всім нам відомих подій, Одещина та узбережжі Азовського моя стали найпопулярнішими українськими курортами.
 
Однак є чудова альтернатива відпочинку на морському узбережжі: alwaysbusymama.com зібрав п'ять унікальних термальних джерел в Карпатах, де можна чудово відпочити та оздоровитися.

Берегово

mapio.net​
 
На території курорту в Берегово є багато джерел і басейнів з термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку.
 
Закарпатська сірководнева термальна вода - надзвичайно цілюща. Вона багата на залізо, натрій, калій, йод і фтор. Таке поєднання елементів є лише в чотирьох куточках світу: Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островах і в українському Берегово. Мінералізація води тут становить 24%.
 
Ціна за проживання в готелі "Закарпаття" з людини становить 70 грн, відвідування басейну - 70 грн, дітям до 7 років - 20 грн.

Косино

nowyny.com​
 
У селі Косині Берегівського району розташований оздоровчо-рекреаційний комплекс. Тутешні термальні джерела за складом є унікальними не тільки в Україні, а й у всій Європі, за винятком води у всесвітньо відомому угорському санаторію "Хайдусобосло".
 
За хімічним складом вона хлоридно-натрієва середньої мінералізації. Вода в купальні має жовто-коричневий колір, її температура 60-80° С.
 
Вона корисна для лікування захворювань опорно-рухового апарату, наслідків травм кісток і м'язів, серцево-судинних, нервових і шкірних захворювань, а також є ефективною у виведенні солі з нирок.
 
Ціна вхідного квитка в зону відпочинку "Термальні води-Косино":
Дорослі
 
  • MIN пакет 3 год - 350 грн.
  • цілий день - 800 грн.
​​
Пенсіонери (від 60 років)
 
  • MIN пакет 3 год - 150 грн.
  • цілий день - 350 грн.​
​​

Учасники АТО і ветерани
 

  • MIN пакет 3 год - безкоштовно
  • цілий день - 350 грн.
 
Діти зростом до 150 см. - безкоштовно

Велятино

karpaty.rocks​
 
У селі Велятині Хустського району на вулиці Санаторній, 2 розташований профілакторій "Теплі води". Його термальні джерела в першу чергу привертають увагу підвищеним вмістом брому і йоду (бром має заспокійливу дію на людське тіло). Вода надходить зі свердловини глибиною понад кілометр, при температурі 40° С Перед використанням її охолоджують до прийнятної для людського тіла температури (30° С).
 
На поверхні з води активно виділяється вуглекислий газ. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Довге

sanatorii-zakarpattia.com​
 
В Іршавському районі Закарпатської області розташоване одне з найбільших родовищ термальних метанових йодо-бромнієвих вод типу Хайдусобосло, що в Угорщині, з численними виходами цих вод в селах Велика Розтока, Мала Розтока, Дубрівка, Гребля, Кам'янське. Прямих аналогів термальних метанових йодо-бромнієвих вод цього родовища в Україні немає.
 
Зараз тут вода використовується зовнішньо у вигляді ванн в санаторії "Боржава" (вул. Січових Стрільців, 15) в селі Довгому для лікування серцево-судинних захворювань, органів опорно-рухового апарату.

Мукачево

eks-tour.ru
 
Мукачівський район багатий сульфідними термальними водами - азотно-метанові, крем'янисті та хлоридно-натрієві. У місті в лікувально-оздоровчому комплексі "Латориця" відкритий басейн з термальною водою. Поруч з комплексом розташована свердловина з термальною водою, яка безпосередньо з джерела надходить в ванне відділення. Температура води в ньому - 35°С. Її рекомендують для лікування захворювань шкіри і серцево-судинної системи.
 
Комплекс розташований на вулиці Духновича, 93 в парковій зоні поруч з річкою Латориця.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше