5 країн, які довели: світ не потребує нафти, газу та вугілля

31 липня 2015
Korol Volodymyr
Десять років тому енергія з відновлюваних джерел здавалася фантастикою. Мовляв, екологічно чисті електростанції - це так, "для краси", але занадто дорого як альтернатива нафті, газу і вугіллю.

Але світ змінюється швидше, ніж багатьом здається. Незважаючи на потужну пропагандистську кампанію, яку проводять енергетичні концерни і яка стверджує, що світ ніколи не зможе відмовитися від викопного палива, деякі країни на власному прикладі доводять, що це не так.
 

lifter.com.ua

Ось тільки 5 прикладів.

Коста-Ріка

З початку 2015 ця країна на 100% використовує тільки "зелену" енергію. Такий підхід до енергетики дозволить Коста-Ріці зберегти її пишні джунглі та незаймані пляжі. А це, у свою чергу, зробить з неї Мекку для еко-туристів.

Щоби відмовитися від викопного палива, держава набудувала ГЕС, вітряків і сонячних панелей. Плюс, тут є геотермальні джерела, а для виробництва автомобільного палива використовуються біомаси.

Данія

Всі знають, що в Данії є багато вітряних млинів. З часом їх перетворили на вітряні турбіни. І ось, Данія - світовий лідер за часткою використання вітрової енергії. Зараз вітряки генерують 40% всієї електроенергії, яку споживає країна.

Але їм цього мало. До 2020 року місцеві мешканці неспішно доведуть цей показник до 50%, а до 2050-го - до 100%. І закриють питання назавжди.

Шотландія

У цій країні в 2014 році з поновлюваних джерел енергії було вироблено 1300 МВт*год електрики. Цього достатньо, щоби забезпечити нею повністю 4 млн. будинків.

Влітку такі міста як Абердин, Единбург, Глазго та Інвернесс на 100% працюють завдяки сонячній і вітровій енергії.

Швеція

У Швеції багато природних ресурсів, але їх тут воліють економити, а не шалено витрачати. Саме тут народилися і продовжують народжуватися передові технології використання біомаси у якості альтернативи викопному паливу.

Питанням займаються на урядовому рівні з 2010 року. І якщо ми почнемо, нарешті, їздити не на бензині, а на дечому іншому (ну, ви зрозуміли), то це точно буде заслугою Швеції.

Фінляндія

Вітряна енергія - тренд і в цій північній країні. У 2012 році Фінляндія вже виробила 34,3% всієї енергії, яку спожила, з поновлюваних джерел. До 2020 року місцева влада хоче наростити свої можливості до 40%.

Ось так! Нам залишається тільки сподіватись, що кількість свідомих країн зростатиме і колись серед них з'явиться і Україна. 

(via)

Якщо вас зацікавила ця стаття, вам також варто почитати:
Українську енергетичну кризу допоможе здолати унікальна українська ГЕС
Про те, як ціле місто відмовилось від бензину і перейшло на сонячні батареї
Дніпро впадатиме у Крим, а Ніл - в Ізраїль та Ліван
Про те, як одна сім'я годує всі ресторани міста
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Світське життя, секс і гарне тіло: 3 книги, які змінять ваше самосприйняття
Автори цих книжок намагаються завдяки своїм вишуканим, стильним і красивим історіям, втіленим у не менш гарні ті цікаві книжки, додати гармонії і тепла у наше трагічне сьогодення.
Читати більше