5 кращих українських фільмів 2015 року

10 грудня 2015
Редакція
На календарі грудень, і саме час потрохи підбивати кінопідсумки року. Розпочнемо з українських стрічок, які цьогоріч з'явилися на екранах.

НЕЗЛАМНА

Відкриває нашу добірку фільм, присвячений жінці-снайперу Людмилі Павличенко.
 
Людмила Павличенко - снайпер часів Другої світової війни, герой Радянського Союзу. Вважається найуспішнішим снайпером в історії. На її рахунку — 309 нацистських окупантів.
 
Сюжет ″Незламної″ описує життєвий шлях Людмили Павличенко у 1937-1957 роках. Людмила пішла на фронт добровольцем. Маючи досягнення у спортивній стрільбі, була прийнята на службу снайпером. У боях за оборону Севастополя здобула славу одного з кращих снайперів.
 
Наприкінці, 1942 року, була відряджена у США, в складі делегації молоді. В Америці їй вдалося потоваришувати з Елеонорою Рузвельт, на запрошення якої Людмила вирушила у тур Сполученими Штатами. У своїх зверненнях Павличенко переконувала американців, що дуже важливо відкрити другий фронт у Європі. Знаменитими стали її слова з промови у Чикаго: "Джентльмени, мені лише 25 і я вбила 309 нацистських окупантів. Чи не вважаєте ви, що досить вже ховатися за моєю спиною?"

″Незламна″ стала першим українським фільмом за всю історію, який взяла у прокат американська компанія ″20 століття Фокс″.
 

ЗИМА У ВОГНІ: БОРОТЬБА УКРАЇНИ ЗА СВОБОДУ

Документальна стрічка Євгена Афінеєвського показує українську "Революцію гідності" на київському Майдані Незалежності взимку 2013–2014 років, яка була викликана насильницьким розгоном мирної студентської демонстрації загоном спеціального призначення ″Беркут″, і призвела до повалення режиму президента Віктора Януковича.
 
Фільм виготовлено на замовлення американської онлайн-платформи Netflix. Наразі стрічка увійшла до шорт-листа номінантів на премію "Оскар" в категорії "краща повнометражна документальна картина". П'ятірку фільмів, які увійдуть до фінальної номінації, оголосять 14 січня 2016 року.

 

ГЕТЬМАН

Фільм розповідає про нелегку долю гетьмана Богдана Хмельницького. Основний акцент у сюжеті зроблено на "любовну лінію". Стосунки Богдана Хмельницького і польки Гелени Чаплинської стануть приводом для повстання козаків проти польської шляхти у 1647 році.
 
Спровокував повстання чигиринський підстароста, польський шляхтич Данило Чаплинський, який, скориставшись відсутністю Хмельницького, напав на його хутір у Суботові, викрав дружину Гелену та побив сина Тимоша.
 

ПО ТОЙ БІК

Поява цієї стрічки у нашій добірці — аванс її творцям. Український прокат фільму заплановано на грудень.
 
Містичний трилер Олександра Литвиненка розповість про дівчину, яка, переживши клінічну смерть, здобула дар бачити у своїх видіннях місця злочинів.
 
Прискіпливий читач-кіноман скаже, що схожу зав'язку сюжету ми бачили "сотні разів", однак, цікаво глянути на українську реалізацію. Тим паче, що автори не гналися за великим бюджетом, обравши місцем дії невелике українське містечко. Цей факт дає надію на хороший сценарій.
 

ТЕПЕР Я БУДУ ЛЮБИТИ ТЕБЕ

Романтична комедія Романа Ширмана, знята в українсько-грузинській копродукції має намір продовжити естафету новорічних фільмів.
 
Слава знаменитої "Іронії долі", легендарного режисера Ельдара Рязанова, який нещодавно відійшов у вічність, не давала спокою багатьом творцям кіно пострадянського простору.
 
Особливо активним був Тимур Бекмамбетов, який не лише зняв продовження стрічки Рязанова, але й щороку на новорічні свята балував своїх прихильників кіноновелами ″Ялинки″.
 
31 грудня в українському прокаті з'явиться українська стрічка на новорічну тематику.
 
За сюжетом, від процвітаючого ресторатора Мішеля йде красуня дружина. Намагаючись негайно відновити втрачене щастя, Мішель потрапляє у коловорот трагікомічних любовних трикутників.
 
У головних ролях Богдан Бенюк і Ольга Сумська.
 


P.S. Насамкінець, хочеться побажати українському кіно у новому році зробити ще декілька кроків вгору. Якомога менше корупційних скандалів, і якомога більше цікавих ідей та талановитих імен.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com