5 найкращих фільмів Бена Аффлека

15 квітня 2016
Редакція
Днями з'явилась інформація, що Бен Аффлек затримається в образі Бетмена, ще як мінімум на один фільм. Окрім того актор стане режисером майбутньої стрічки про Темного лицаря. Сценарій, до слова, Аффлек вже написав. З цього приводу ми вирішили проаналізувати творчий шлях Аффлека і вибрати кращі фільми, над якими йому доводилось працювати.

5. РОЗУМНИК ВІЛЛ ХАНТІНГ (1997)

Фільм Гаса Ван Сента став ″щасливим квитком″ для творчого тандему Бена Аффлека і Метта Деймона. Аффлек і Деймон самотужки написали сценарій, за який отримали ″Оскар″.
 
Метту дісталася головна роль, Бен задовольнився другорядним персонажем. Як показав час — це було вірним рішенням. Молодшим колегам чудово допоміг Робін Вільямс.
 
Історія Вілла Хантінга — талановитого хлопчини з Бостона, що, в силу обставин, змушений пройти курс психотерапії, яка докорінно змінить його, не залишила байдужими ані критиків, ані глядачів. Стрічка входить до рейтингу 250 кращих фільмів за версією IMDB.

4. БУВАЙ, ДИТИНКО, БУВАЙ (2007)

Дана стрічка — режисерський дебют Бена Аффлека. Наперекір відомій народній мудрості — перший млинець не вийшов гливким. Навпаки — Аффлеку вдалося зняти "міцний" трилер, який тримає у напрузі до самої розв'язки.
 
Окремих слів заслуговує акторський ансамбль, який Бену вдалося зібрати на майданчику. Не обійшлося і без Аффлека. Щоправда, цього разу головна роль дісталася молодшому брату нашого героя — Кейсі.
 
За сюжетом, у передмісті Бостона безвісти пропадає чотирирічна Аманда. За три дні поліції не вдається знайти зниклу дівчинку, тому її тітка просить двох молодих приватних детективів, які добре знають цей район і його мешканців, підключитися до розслідування.
 
Єдина зачіпка поліцейських - маніяк-педофіл Корвін, який нещодавно втік з в'язниці і може знаходитися десь в їхньому районі.

3. МІСТО ЗЛОДІЇВ (2010)

Після виходу на екрани, фільм про бостонських грабіжників банків став головною стрічкою у кар'єрі Аффлека. Бен не тільки зняв ″Місто″, але й зіграв головну роль та попрацював у команді сценаристів.
 
Після високо оціненого фільму ″Бувай, дитинко, бувай″, нового творіння Аффлека чекали з особливим нетерпінням. Ще б пак, адже так званий ″синдром другого фільму″ зламав не одну кар'єру. Аффлек з завданням справився на відмінно. ″Місто злодіїв″ зняте просто і зі смаком, без загравань з камерою, та інших режисерських забавок у стилі ″гляньте, як вмію″.
 
Окремої уваги заслуговує персонаж Аффлека — простий небагатослівний хлопець з периферії. Ймовірно, пишучи персонажа ″під себе″, Аффлек тримав у голові власні слабкі місця в акторській грі.

2. ЗАГУБЛЕНА (2014)

В день п'ятої річниці шлюбу Нік Данн (Бен Аффлек) повертається додому і не знаходить там дружини. Натомість в будинку розкидані меблі, розбите скло, плями крові. Нік викликає копів. Розпочинається пошук зниклої, який дуже швидко набирає розголосу в пресі. Крок за кроком, персонаж Аффлека перетворюється з вбитого горем бідолахи на потенційного вбивцю.
 

″Загублена″ - майстерна екранізація Девідом Фінчером однойменного бестселера Гілліан Флінн. У фільмі, як і в книзі, заховані два різких повороти сюжету, які своєчасно перевертають ситуацію з ніг на голову. Обман Фінчера — витонченіший. Підставляючи підказки на кожному кроці, прямо під носом у глядача, в кінці фільму Фінчер лише ефектно знизує плечима, уникаючи виправдань і пояснень. У кожного своя правда.
 
Ще один великий плюс Девіда Фінчера — вміння тонко відчути сильні та слабкі сторони акторів у своїх фільмах. Аффлек не виключення. Фінчеру вдалося приховати недоліки акторської гри Аффлека, а, так звану, ″беземоційність″ зробити ключовою рисою образу головного героя.
 
″Загублену″ можна було б назвати кращим фільмом в кар'єрі Аффлека, якби не переможець нашого рейтингу.

1. ОПЕРАЦІЯ ″АРГО″ (2012)

Саме ″Арго″ на даний момент - абсолютний пік творчості Бена Аффлека. У цій стрічці він виступив у ролі продюсера, режисера і виконавця головної ролі.
 
4 листопада 1979 року. Тегеран. Ісламісти штурмують посольство США і беруть в заручники 52 американців. Під час нападу 6 працівників посольства примудрились втекти і знайти притулок у будинку канадського посла. Усвідомлючи, що вбивство працівників посольства лише справа часу, фахівець ЦРУ, Тоні Мендес (Бен Аффлек) придумує хитрий, проте дуже ризикований план порятунку заручників.
 
Своїм черговим фільмом Аффлек, по-суті, бронює за собою звання одного з найкращих режисерів жанру ″трилер″. І робить це цілком заслужено. ″Арго″ - тонке, реалістичне, захоплююче кіно. Фактично, це майже ідеально ″скроєний″ трилер, за всіма канонами жанру. Як наслідок — премія ″Оскар″ за кращий фільм і сценарій, та ″Золотий глобус″ за кращу режисуру.
 
Проблема Бена Аффлека в тому, що він досить довго займався ″дурницями″ — витративши років так 15 на акторство, замість того, щоби робити те, що у нього виходить справді добре — знімати хороше кіно. Дивно спостерігати за реакцією глядачів та критиків на Аффлека-режисера — ще й досі цей факт викликає здивування. На жаль.
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com