5 колірних трендів нової колекції від Олександри Теліженко

12 квітня 2016
Inna Ishchuk


Білий – символізує духовність, чистоту, невинність, цноту. Асоціюється з добром, доброчинністю. Щоправда, білий колір у природі ніколи не буває ідеально чистим. Присутність у ньому легких відтінків інших кольорів надає йому холодного чи теплого психологічного звучання: білий сніг, біле молоко, біле полотно, білий лист паперу – це все ускладнені кольори. Тобто, білий колір – філософський, витончений, складний і піднесений.


Рожевий. Утворюється шляхом додавання до червоного кольору білого. Отриманий відтінок символізує безумовну любов, бо збалансовує між силою "червоного" і незайманістю "білого". Повернення цього кольору в жіночий гардероб означає повернення істинних жіночих цінностей.

В одязі рожевого кольору жінка випромінює ніжність, лагідність, відкритість.
 


Червоний – колір динамічної напруги. Дає силу, тепло, енергію. Вважається, що "кольорова гама вбрання з домінуючими відтінками червоного сприяє підвищенню тонусу і захисних сил організму".

Людина, наділена червоною енергією (знаки вогню – Овен, Лев, Стрілець), впевнено й оптимістично іде по життю, сміливо та спокійно вирішує життєві проблеми. Червоний колір був і є особливо улюбленим, популярним у народному вбранні та вишивці. Гармонізуючись із барвами природи, він дає людині здорову життєву енергію, упевненість, підсилює звучання краси.

У червоному одязі жінка почуває себе велично, урочисто й піднесено.
 


Зелений – колір життя, гармонії природи. У кольоровому спектрі він стоїть посередині між гарячими і холодними кольорами, а тому несе рівновагу та заспокоєння. Асоціюється з серцем, а тому несе в собі значення щирості, глибини почуттів, душевності, доброзичливості. Сприяє поновленню сил, концентрації уваги, нормалізує тиск, заспокоює і надає стійкості розумовій працездатності.
 


Блакитний – колір неба і моря. Символізує незалежність, волю, жіноче начало (воду). В одязі блакитного кольору людина демонструє щирість і чесність. Колір пробуджує духовність і відсторонене споглядання.

Сукня такого кольору допоможе відчути впевненість під час публічних виступів, адже блакитний знімає внутрішню напруженість та допомагає сконцентруватись.
 


Темно-синій ("індиго") – колір нічного неба. Символізує підсвідомість, інтуїцію. Виражає духовність, звільняє від страхів і тривог життєвої буденності, допомагає почути внутрішній голос. Сьогодні людство рухається в напрямку блакитної частини кольорового спектру. Усе більше людей з’являється серед нас із синьою аурою, яких називають "індиго". Складається враження, що всі вони разом утворюють єдине третє око людства, яке відкривається в цей період історії людей.
 


Чорний  колір офіційних костюмів і вечірніх образів. Символізує землю, надійність, відповідальність. Виступає протилежністю білого, поглинає в себе світло і всі кольори, а тому має особливе значення для людства, виступаючи складовою дуалістичної рівноваги життя. У народній філософії, де кінець виступає початком, запорукою безкінечного руху життя у Всесвіті, чорний колір був у пошані не меншій, ніж білий. Кожен колір, при змішуванні з чорним, втрачає свою яскравість, тьмяніє, але набуває глибини, серйозності та вагомості. З іншого боку – кожен колір на тлі чорного прочитується і звучить з найбільшою виразністю.

Чорний несе в собі ефектність, гідність, силу, а тому широко застосовується в офіційних костюмах та вечірніх туалетах. Має в собі охоронні якості. Став особливо модним у наш час – нестабільний перехідний період в історії людства – від епохи Риб до епохи Водолія. В час непевності людина шукає підтримки стабільного чорного кольору.

© Олександра Теліженко. ОСНОВИ НАЦІОНАЛЬНОЇ КУЛЬТУРИ 

Більше новин на нашій сторінці у Facebook: www.facebook.com/tvorcha.maysternya.oleksandry.telizhenko

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Покривало на ліжко – мистецтво вибору
Всі ми, після напруженого дня, хочемо розслабитися і поринути в атмосферу комфорту, затишку та спокою. А також добре відпочити. Для чого робимо все для того, щоб облаштувати свою спальну кімнату та спальне місце у тому числі.
Читати більше