Чим дивуватиме Львівський міжнародний BookForum цьогоріч

12 червня 2019
Аня Остапчук

Фокусна тема

Щороку фестиваль присвячений певній фокусній темі, яка розкриває найактуальніші проблеми для нашого суспільства. Фокусна тема 26 BookForum – “Відшукування причетного”. 
 

«Нема таких речей і явищ, до яких ми би не були прямо чи опосередковано причетні у цьому житті, навіть якщо ця причетність, на перший погляд, і не очевидна. І немає такої причетності, яка не передбачає відповідальність перед майбутнім, перед громадою і насамперед – перед власним сумлінням.  На вибір цьогорічної фокусної теми надихнув один з віршів Грицька Чубая “Відшукування причетного”. До того ж у 2019 ми відзначаємо 70-річчя від його дня народження», – пояснює автор концепції фокусної теми Вадим Карп’як. 
 

Кураторками спеціального проекту “Причетність”, присвяченого фокусній темі, стали літературна критикиня Ганна Улюра та  менеджерка культурних проектів, керівниця Ukrainian Literary Center (ULC)  Поліна Городиська.

«Для фокус-програми 26 BookForum ми обрали тему «Приналежність». Зазвичай говорять про благодать приналежності. Те, що ми здатні усвідомлювати себе як частину чогось більшого, – це дар в системі рівноцінних дарів. Ми є тим, що ми отримали від інших. Але це і наш свідомий вибір. Ми є тим, ким вирішили бути, і готові мати справу з наслідками цього рішення. (А готові, до речі?). У дискусіях і розмовах у межах фокус-програми планується обговорити способи, в які нас залучають до спільнот та ідей, в які нас дисциплінують, зокрема, але роблять це так, щоб і ми від того були щасливими. Чи обов’язкова щодо «приналежності» ота «благодать»? Чи таки варто більше думати про «відповідальність приналежності»? – пояснює Ганна Улюра, співкураторка фокусної теми 26 BookForum.

«Коли ми запитуємо, хто ми, – то рано чи пізно впираємося в питання про «приналежність». Саме те, до якої спільноти, класу, етнічної чи політичної групи, клубу за інтересами чи навіть групи в соціальних мережах ми належимо, значною мірою визначає наш вибір, дії та рішення в ключових життєвих ситуаціях. У межах фокусної програми 26 BookForum говоритимемо про аспекти, ознаки та механізми «Приналежності» в медіа, літературі і суспільстві, а саме: про моральну і суспільну паніку як методи контролю спільнот; про великі наративи та самоідентифікацію людей з групами або ж ідеями; про пост-пам'ять, пост-людину, іншування та сучасні практики гуманістичних трансформацій; про знецінення і заохочення в соціальних групах, а також про досвід Іншого в дитячій літературі та культурний переклад. Чи узалежнює нас приналежність? Спробуємо розібратися», – пояснює Поліна Городиська, співкураторка фокусної теми 26 BookForum. 

Програма

Програма міститиме 16 тематичних кластерів: “Креативні індустрії та урбаністика”, “Жінка в темі”, “Історія”, “Стиль життя”, “Філософія”, “Здоров’я”, “Історії іншості”, “Освіта”, “Мови та переклад”, “Політика”,  ”Екологія”, “Українська візуальна книга”, “Мандри”, “Наука і технології”, “Війна”, “Нон фікшн” та 9  спецпроектів: “Фікшн: Історична/героїчна література”, “Фікшн: романтична література”, “Фікшн: детективи”, “Класика”, “Поезія”, “Комікси”, “Фантастика”, “Свобода слова: ЗМІ”. 

На Форумі традиційно будуть найвідоміші українські автори: ​Сергій Жадан, Оксана Забужко, Андрій Любка, Юрій Андрухович, Андрій Курков, Лариса Денисенко, Галина Ткачук, Ірина Славінська,​ ​Тарас Прохасько, Андрій Кокотюха, Ірен Роздобутько, Катерина Калитко, Мирослав Лаюк, Мар’яна Савка, Юрій Винничук та інші. 
Стежити за підготовкою та анонсами можна у соціальних мережах та на сайті bookforum.ua

Нагадаємо: 26 BookForum відбудеться 18-22 вересня. Під час фестивалю місто Львів перетворюється на справжнє книжкове свято.


Організатор – Громадська організація “Форум видавців” 
26 BookForum відбувається за сприяння Українського культурного фонду. 
Співорганізатори: ДУ “Український інститут книги”, Львівська міська рада, Львівська обласна рада, Львівська обласна державна адміністрація,  Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація.

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Ігри для дітей англійською: користь чи шкода
Безліч досліджень присвятили тому, як відеоігри впливають на розвиток дітей. Існує багато різновидів ігор. Деякі просто розважального характеру, інші ж є складним викликом, змушуючи мозок працювати.
Читати більше
Вага стоїть на місці: у чому причина і як виправити ситуацію
Схуднення — тривалий процес. Спочатку вага йде швидко, але рано чи пізно з'являється проблема: на вагах, попри дієту та інтервальні тренування, тримається одна і та ж цифра. Нижче пропонуємо вивчити, як подолати цю проблему.
Читати більше