25 "поганих" звичок, які насправді дуже навіть корисні

20 вересня 2019
Кирило Кр.

У кожного є шкідлива звичка або й дві, пише The Active Times. Невеликі шкідливі звички поступово розростаються, і можуть зіпсувати ваше здоров'я і перешкодити досягненню цілей. Але не всі «погані» звички насправді такі погані. Ось про що вам точно не потрібно турбуватися!

1. Пропуск спортзалу

Тренування потрібні, але ви не маєте перестаратися. Якщо ви не висипаєтеся, відчуваєте біль або занадто напружуєтеся, можливо, більш здоровий вибір пропустити його.

2. Вживання жирної їжі

Уникати вживання продуктів з високим вмістом жирів це один із застарілих міфів, який давно розвінчали. Американська Асоціація Серця навпаки рекомендує споживати більшу кількість ненасичених жирів з таких продуктів, як горіхи, насіння, оливкова олія, лосось і авокадо.

3. Вживання вуглеводів

Вуглеводи містяться в багатьох продуктах, які ви повинні їсти кожного дня. Кіноа і Фарро, багаті вуглеводами, так само, як і солодка картопля і чорні боби. У меню повинно бути від 45 до 65 відсотків калорій, що поступають із вуглеводів. Багаті вуглеводами продукти часто містять клітковину, яка необхідна для вашого травлення.

4. Тривалий сон

Багато спати не найкраща ідея, так як це може зашкодити. Але якщо ви довгий час недосипали, дайте собі можливість виспатися. Недолік необхідного сну може з часом зробити згубний вплив на ваше здоров'я, впливаючи на все, від вашої імунної системи до ризику серцевих захворювань.

5. Пристрасть до кави

Пити каву кожного дня не так вже й погано з точки зору здоров'я. Насправді, є багато причин, щоб пити каву часто, в тому числі й той факт, що кава містить антиоксиданти, які можуть мати значну користь для здоров'я. 

6. Скарги

Періодичні скарги на життя або оточуючих можуть допомогти зняти стрес і пом'якшити його негативні наслідки для вашого тіла. Окрім того, дослідження, опубліковане в журналі «Психологічний вісник», показало, що ті, хто скаржиться, насправді мають більш високу самооцінку, ніж ті, хто їх слухає.

7. Лайка

Люди, які лаються, часто більш щирі і чесні, свідчить дослідження 2017 року, опублікованому в журналі Social Psychological and Personality Science. Згідно з дослідженням Університету Кіла, вигукування лайок може допомогти підвищити вашу терпимість до болю. Лайка також може допомогти вам зняти стрес і обробити негативні емоції.

8. Дивні смаки

Просто їжте те, чого ви прагнете, і отримуйте від цього задоволення. Обмеження конкретної їжі призведе до того, що потім ви з'їсте її більше, ніж варто було б.

9. Марна трата часу

Не мучтеся, якщо зловили себе на тому, що марно витрачаєте час протягом дня. Неможливо бути продуктивним весь час. Витратьте деякий час на дурниці і забудьте про обов'язки  будьте настільки непродуктивними, наскільки побажаєте. Це дозволяє вашому мозку по-справжньому відновлюватися, запобігаючи виснажування і підвищуючи вашу продуктивність у подальшому.

10. Жувальна гумка

Жувальна гумка може бути корисна для зниження стресу і поліпшення пам'яті. Дослідники з Кардіфського університету виявили, що рівень стресу знижується, а пильність підвищується, коли працівникам дають жувати жуйку. А дослідження в журналі Appetite показало, що жуйка покращує як короткочасну, так і довготривалу пам'ять.

11. Відвідування мережі швидкого харчування

Згідно з дослідженням, самотність і ізоляція від громадських подій впливають на ваше психічне здоров'я і тривалість життя. Частіше виходьте в кафе і вуличні ресторани разом із друзями.

12. Їжа з холестерином

Не лякайтеся, коли ви бачите, що продукти харчування, такі як, наприклад, яйця, містять велику кількість холестерину. Люди часто плутають харчовий холестерин з холестерином, який знаходиться у вашій крові. Споживання холестерину з їжею не обов'язково погіршує ваш рівень холестерину - насправді, деякі здорові продукти з ним можуть поліпшити ваш рівень холестерину і задовільнити загальний стан здоров'я.

13. Вино

Ніхто не схвалює пияцтво під виглядом розслаблення, але потягування келиха або двох в кінці довгого дня в більшості випадків — прекрасно. Насправді, випити склянку вина час від часу може реально поліпшити ваше здоров'я.

14. Післяобідній сон

Дослідження, проведене в Американському коледжі кардіологів, показало, що у тих, хто задрімав, спостерігалося падіння артеріального тиску, у той час як у тих, хто пропускав денний сон, цього не було. Денний сон також може поліпшити настрій, продуктивність і рівень стресу. Але спати потрібно не більше 30 хвилин.

15. Перекуси

Перекус вважається шкідливою звичкою, тому що люди схильні думати, що це призведе до того, що вони будуть їсти занадто багато або споживати багато нездорової їжі замість поживної. Однак перекушування між прийомами їжі можуть бути неймовірно корисними в боротьбі з голодом, і вони можуть перешкоджати тому, щоб голод ставав занадто некерованим. Правильний вибір це фрукти і горіхи, сир і крекери або арахісове масло з тостами.

16. Засмага

Сонячні опіки, без сумніву, шкідливі для вас, як і нехтування кремом з СПФ. Але сидіння під палючим сонцем (з належним захистом від ультрафіолету) дає деякі дуже реальні переваги для здоров'я. Сонячне світло допомагає вашому організму виробляти вітамін D, який необхідний для регуляції настрою і підтримки здоров'я ваших клітин.

Дослідження, опубліковані в журналі Lancet, показали, що після всього лише одного тижня підвищеного впливу сонячного світла настрій учасників значно покращився.

17. Пиво

Пиво містить калорії з вуглеводів і алкоголю, і це може викликати здуття живота. Але пити пиво теж корисно. Пиво містить поживні речовини, в основному з зерна, який використовують для його варіння. Деякі сорти пива корисніші за інші, але у всіх можна знайти такі поживні речовини, як кальцій, залізо, магній і калій.

18. Говорити "ні"

Ви не невдаха, якщо час від часу відмовляєтеся від можливостей. Говорити «так» весь час може виглядати вражаюче зовні, але жахливо зсередини. Перевтома і стрес можуть стати причиною вашого психічного і фізичного нездоров'я. Говоріть ні, коли вам потрібно!

19. Дієта і зрив

«Дев'яносто п'ять відсотків людей, які намагаються схуднути, в кінцевому підсумку відновлять цю вагу протягом наступних двох-п'яти років», каже дієтолог Мелані Роджерс. В результаті, дієта може привести до того, що людина постійно втрачає і набирає вагу. Цикл ваги корелює з негативними наслідками для здоров'я, такими як підвищення рівня інсуліну, цукру в крові, артеріального тиску і холестерину. Це також пов'язано з більш повільним обміном речовин.

20. Їжа вночі

Ідея про те, що нічне харчування чимось гірше, ніж денне — міф. Якщо ви голодні, то виспатись на голодний шлунок, швидше за все, вам не вдасться. Дослідження, опубліковані в журналі «Апетит», показують, що ті, хто харчується пізно вночі, зазвичай їдять більше, але це, схоже, єдине, що сприймається як недолік. Дослідження, опубліковане в Британському журналі харчування, показало, що зміна часу, протягом якого люди вечеряли, до або після 8 години вечора не впливало на вагу.

21. Сіль

Вживання в їжу продуктів з високим вмістом натрію, безумовно, є поганою новиною, особливо для вашого кров'яного тиску. Але Американська кардіологічна асоціація не виступає за повне виключення солі. Їжа з помірною кількістю солі може бути корисною для вас.

22. Пропуск ванних процедур

Щоденний душ може висушити ваші волосся та шкіру. Ваше волосся природним чином виробляє потрібні масла, і, приймаючи душ щодня по кілька разів, ви їх втрачаєте.

23. Молочні продукти

«Безмолочні» стало модним словом для продуктів здорового харчування, але не дозволяйте цим ярликам обдурити вас. Якщо ви виключили зі свого раціону молочні продукти, ви можете втратити ключові поживні речовини, не кажучи вже про ризик інших несприятливих наслідків. І тільки ті, хто страждає непереносимістю або алергією на молочні продукти, повинні від них відмовитися.

24. Егоїзм

Дослідження зі Стенфорда показало, що ті, хто діє в своїх власних інтересах, більш імовірно, будуть визнані за їх досягнення і отримають керівні посади. Знання того, коли потрібно розставити пріоритети, є сильним аспектом характеру, і насправді це одна з 50 маленьких речей, які ви можете зробити, щоб бути добрішими щодня.

25. Підрахунок калорій

Ви можете подумати, що коли ви не підраховуєте ваші калорії, то це збільшує ваші шанси переїдання, але насправді це не так. «Одна з пасток відстеження ваших калорій, особливо в додатках для відстеження харчування, полягає в тому, що програма може істотно недооцінювати потреби дорослих в харчуванні, налаштовуючи людей на те, щоб відчувати себе постійно голодними або налаштованими на невдачу, коли вони не можуть дотримуватися певної межі калорій », каже Мег Сальвія.

«У той час як деяким людям корисно знати, що, коли і як вони їдять, інші впадають в нав'язливі стани і сповнені тривоги і обмежень». Таким чином, відстеження калорій може бути шкідливою звичкою.

Як бачите, не все так страшно!

Зображення: pinterest.com

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com