Таємниця легендарного золота Полуботка

Легендарне "золото Полуботка", навколо якого за сторіччя виникла маса легенд, нарешті, знайдене.

Про це кореспонденту впливової польської газети "Кур'єр Поранний" (Kurier Poranny), близької до польського уряду, повідомило на умовах повної анонімності (мало що може статися) джерело в Банку Англії.

За його словами "ще в 2014-му році під час проведення будівельних робіт під котлован для майбутньої мечеті в престижному лондонському районі Вест-Енд (West End), було розкрито підземелля на місці колишнього банківського сховища. Воно було покинуте ще з часів Великої Пожежі (Great Fire London) в Лондоні, разом з цінностями, які з тих пір вважалися втраченими. Проте, як виявилося, 4 діжки із золотими монетами, залишеними гетьманом Павлом Полуботком, що зберігалися там, вціліли і навіть не обгоріли. Природно, їх вміст також не постраждав".

Велика Лондонська Пожежа.
Картина маловідомого італійського художника епохи Відродження

Після відкриття сховища в ньому були знайдені декілька десятків 40-галлонних (близько 180 літрів) діжок з мадагаскарського дуба, які використовувалися з 16-го по 19-е століття для зберігання дорогоцінних металів.

У чотирьох з них, як випливає зі знайденої там же прибутково-видаткової книги, знаходиться більше 400 тис. відкарбованих Бердичівським монетним двором золотих дукатів. Окрім них, там (в діжках) знаходилися і цехіни, а також невелика кількість крюгеррандів.

Кожна з діжок вміщує рівно 101 тис. цих одноунцієвих монет, тож загальна вага досягає більше 12.56 тонн, або близько $1 млрд. за поточними біржовими цінами, і це якщо брати до уваги тільки вартість самого металу. Проте при експертизі монет виявився несподіваний факт - золотим був тільки поверхневий шар, а основна маса (більше 90%) — з родію.

Кубик родію коштує більш ніж в сто разів (!!!) дорожче за аналогічний за розмірами золотий. Власне, сама необхідність експертизи і була викликана тим, що один з робітників, котрі брали участь у вантажних роботах, звернув увагу на дуже великий діаметр монет, не відповідний штампу Au 917 (золото 917-ої проби). Щільність родію всього 12.41 г/куб. см, що істотно менше за щільність золота, 19.3 г/куб. см., що і привело до необхідності збільшити діаметр монет майже на 15%, для збереження ваги.

Оскільки метал родій у декілька разів дорожчий за золото, то і цінність скарбів зростає відповідним чином.  Спектральний і радіовуглецевий аналіз показав, що родій був видобутий у нині виснаженій мідній шахті недалеко від вершини Говерли (одна з гір в Карпатах, найвища — 2061 м над рівнем моря — точка України).

Така висока цінність родію поясняться тим, що він є ідеальним матеріалом для створення покриття, яке практично повністю (на 99.5-99.8%) відбиває будь-яке електромагнітне випромінювання: як радіохвилі, так і світло в діапазонах від інфрачервоного до ультрафіолету.

Іншими словами, танк, балістична ракета (боєголовка), підводний човен або літак з таким покриттям стають абсолютно невразливими як для вже існуючих, так і перспективних зразків лазерної зброї.

Які переваги одержує сторона, що володіє бойовою технікою з такими властивостями, пояснювати немає необхідності. При використанні методу екструзійно-іонного напилення, знайденого металу вистачить на створення не менше 5-5,5 млн. кв. м поверхні, що відбиває електромагнітне випромінювання. Це дозволить зробити невразливими майже половину танкового парку України, або більше двох третин авіації.

Прототип індивідуального лазеростійкого захисного спорядження створено на основі тонкоплівкового родієвого покриття.

Додатково джерело пояснило, що рішення про вихід Великобританії з Євросоюзу (Brexit), підтверджене і зафіксоване референдумом 2016 року, було ухвалене саме тоді, коли стала зрозуміла чимала вартість знахідки.

Інакше, відповідно до п.4-6 гл. 12 Європейської Хартії вольностей, кожна з країн ЄС могла би претендувати на частку, визначену як відношення чисельності її населення до загальної чисельності населення ЄС. Отже, власне Великобританія могла б розраховувати всього лише на близько 12%, а Україна — і того менше, близько 7-8% знайденого золота. Тепер же ситуація докорінно  змінилася — обидва учасники консорціуму одержують по 50%. Існує вірогідність того, що українська сторона вважатиме за краще продати свою частку Великобританії.

Сума продажу не розголошується.

www.infopole.pp.ua

Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Закохатися за 4 хвилини: 36 запитань, які змінять вас
20 років тому психолог Артур Арон провів експеримент, завданням якого було виникнення любові в лабораторних умовах між абсолютно незнайомими чоловіком і жінкою. Інгредієнтами формули кохання були 36 запитань. Ви будете здивовані!
Читати більше
Яніна Соколова: «Коли з тобою щось стається – це сигнал, що треба щось віддати»
Телеведуча розповіла про те, що найбільш обурює в реакції суспільства на людей із онкологічною хворобою, що має змінитися в країні у сфері лікування таких пацієнтів та чи важко було викладати на загал історію власної боротьби.
Читати більше