24 риси надчутливих особистостей

16 березня 2018
Andrey Zlotnikov
До дуже чутливих людей можна легко застосувати такі слова як "... занадто" і "... глибоко".
Ви надмірно чутлива людина? Чи знаєте когось в своєму особистому або професійному житті, хто може бути надто чутливим?

Висока чутливість може бути визначена як гостра фізична, психічна та емоційна реакція на зовнішні (соціальні, екологічні) або внутрішні (внутріособистісні) стимули. Людина може бути надчутливою незалежно від типу темпераменту (інтроверт, екстраверт, амбіверт).

Є багато позитивних аспектів у тому, щоби бути чутливою людиною. Наприклад, ці люди вміють краще слухати і розуміти співрозмовника, у них більш розвинена емпатія, вони ставляться до оточуючих з великим співчуттям, краще розуміють потреби інших людей і т.д.

Однак у цій статті ми зосередимося на аспектах підвищеної чутливості, які негативно впливають на здоров'я, щастя та успіх, а також часто ускладнюють відносини.

Нижче наведені 24 ознаки надчутливої людини, описані у книзі Престона К. Ні.: "Are You Highly Sensitive? How to Gain Immunity, Peace, and Self-Mastery". Ці риси представлені в трьох основних категоріях: "Чутливість до себе", "Чутливість до інших" і "Чутливість до оточення".

Більшість людей можуть бути дуже чутливими до одного або двох стимулів зі списку, в той час як надчутливі люди гостро реагують на більшість пунктів зі списку.

Перша категорія: чутливість до себе

 1. Людям часто буває важко відпустити негативні думки та емоції;
 2. Вони часто відчувають фізичні симптоми (наприклад, спазм або головний біль), коли щось неприємне відбувається впродовж дня;
 3. Часто більшість днів такі люди інтерпретують як погані, що в свою чергу впливає на харчування та / або сон. Наприклад, вони їдять або сплять занадто багато або занадто мало;
 4. Вони часто відчувають напругу або занепокоєння; 
 5. Присутня тенденція до "самокатування", коли власні очікування не реалізовуються;
 6. Вони бояться відмови, навіть в незначних ситуаціях;
 7. Часто порівнюють себе з іншими (у фізичному, соціальному, трудовому, фінансовому або інших планах) і відчувають негативні емоції у випадку чиєїсь переваги;
 8. У них часто виникає почуття гніву або образи щодо ситуацій в житті або в суспільстві, які здаються несправедливими, такими, що погіршують обставини, або просто дратівливими.

Категорія друга: Чутливість до інших

 1. Такі люди часто думають / хвилюються стосовно того, що думають інші;
 2. Приймають близько до серця ситуації, котрі не мають явного відношення до них;
 3. Їм складно просто "відпустити ситуацію" (забути / забити), коли трапляються незначні неприємності з іншими людьми;
 4. Вони гостро відчувають власну вразливість;
 5. Часто приховують негативні почуття, вважаючи, що вони занадто сильні, бурхливі, бентежні або вразливі для того, щоб ними ділитися з іншими. Тому вони приховують багато негативних емоцій всередині;
 6. Або ж навпаки, часто обговорюють негативні емоції з іншими, тому що в житті багато "драми";
 7. Такі люди насилу приймають критичний зворотний зв'язок, навіть коли він розумний і конструктивний; 
 8. Вони часто відчувають, що люди ставляться до них з осудом, навіть якщо немає переконливих доказів;
 9. Вони часто надмірно реагують на реальні або ймовірні сутички та провокації;
 10. Часто відчувають себе ніяково в групових ситуаціях і почуваються нездатними бути собою;
 11. Відчувають себе сором'язливими в романтичних інтимних ситуаціях; надмірно хвилюються про схвалення партнера; необґрунтовано бояться бути звинуваченими або знехтуваними партнером.

Категорія 3: Чутливість до оточення

 1. Такі особи відчувають себе незатишно в натовпі, наприклад, в кімнаті повній людей;
 2. Відчувають дискомфорт при яскравому освітленні, гучних звуках або деяких сильних ароматах;
 3. Легко лякаються через раптовий шум, швидкий рух або інші неприємні сюрпризи;
 4. Часто засмучуються при перегляді або читанні негативних новин у ЗМІ. Їм не подобаються надто страшні або жорстокі шоу;
 5. Вони часто відчувають себе нещасними, коли стежать за повідомленнями людей в соціальних мережах. 

Для багатьох надчутливих людей ключем до управління своєю надмірною чутливістю є використання стратегій емоційного і сенсорного імунітету для розумного спокою і пом'якшення надмірної стимуляції.
Для тих, хто живе або працює з дуже чутливими людьми, ефективними будуть комунікативні навички, необхідні для розвитку позитивних і конструктивних відносин.

Автор © 2017 Престон К. Ні.

Престон Ні є професором, провідним, приватним тренером та автором книг "Успіху в спілкуванні з чотирма типами особистості" і "Як ефективно спілкуватися з важкими людьми".

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Колена Харт Колена Харт 17 березня 2018
Хотілось би прочитати про те, як легше жити таким гіперчутливим людям: методи, практики і таке інше.
Який матрац обрати при болю в спині
Турбота про власне здоров’я завжди має бути в пріоритеті, особливо, якщо справа стосується стану спини. Для відновлення сил та здорового стану хребта й м’язів дуже важливо правильно відпочивати, користуючись усіма перевагами сучасних якісних матраців.
Читати більше
З чого почати навчання гри на гітарі
Вивчення нового музичного інструменту розширює кругозір та допомагає відкрити в собі нові таланти. Бажання освоїти гітару на початковому рівні легко реалізувати навіть при самостійній роботі, без звернення до викладачів. Розглянемо первинні етапи, що передують впевненому відтворенню кількох улюблених мелодій.
Читати більше