Читати більше
22 січня 2019 року
Ігор Каганець
Український Рай. Офіційне відкриття
У 2014 році Україна пройшла історичну розвилку («точку біфуркації») і почала незворотний рух до Української держави нового циклу. Водночас це рух до формування зародку нового світу.
Пульсар Україна
Про те, що Україна (Оу-країна, Країна-зародок) є планетарним центром творення нових світів, було досліджено в 2011 році у статті «Центр і периферія, або пробудження Пульсара» і продовжено у «Війні за Гартленд» 2015 року. Аргументація мала передусім історичний характер. Однак у таких випадках завжди залишаються сумніви, адже якщо подія відбулася дев’ять разів, то не факт, що вона відбудеться вдесяте.
Геополітичний імператив
Проте з початком українсько-російської війни історичні аргументи отримали геополітичне підкріплення. Про це було сказано у програмній статті 2014 року «Геополітична доктрина Третього Гетьманату». Йшлося про загрозу формування Континентального блоку, або ж осі Париж–Берлін–Москва–Китай. Ресурси цього євразійського утворення суттєво перевищують ресурси Сполучених Штатів, відтак Континентальний блок є для них смертельно небезпечним. Зупинити формування об’єднаної Євразії може тільки центральноєвропейський проект Міжмор’я, в якому ключовим гравцем є Україна. Відтак в інтересах США максимально підтримувати Україну – аж до відкриття нового ленд-лізу. Україна і США можуть вижити тільки разом.
Ідеологічні союзники
Інтерес до нашого головного союзника заохотив пізнання ідеологічної основи США. З’ясувалося, що цією основою є чистої води націоналізм з такими його характерними якостями як свобода слова і віровизнання, озброєні громади, виборність знизу догори, недоторканість приватної власності, правовий захист, прагнення загального блага. Націоналістичний фундамент США став очевидний після початку президентства Дональда Трампа, який відверто заявив: «Я націоналіст. Використовуйте це слово».
Безпековий та ідеологічний компоненти України і Сполучених Штатів посилюють один одного. Відповідно, Геополітичний індекс Україна-США має максимальне значення.
Постіндастріал і ультраіндастріал
Частина сучасного людства переживає перехід від індустріальної до постіндустріальної формації. Нова формація діалектично заперечує попередню і виводить її носіїв на якісно вищий щабель розвитку. Головний сенс постіндастріалу – повернення до природного порядку, творча самореалізація людини, перетворення аморфного суспільства на злагоджений соціальний організм. Постіндастріал – це еволюційна Теза. Ідеологією постіндастріалу є новітній націоналізм з досвідом усіх його історичних проявів (традиціоналізм, консерватизм, республіканізм, фашизм, націонал-соціалізм).
Проте для глибшого і активнішого розкриття тези потрібна еволюційна антитеза. У ролі антитези виступає доведена до крайності індустріальна формація – «ультраіндастріал». Це та ж сама індустріальна мегамашина, але осучаснена і посилена комп’ютерними та іншими технологіями. Ідеологією ультраіндастріалу є етатизм (соціалізм, комунізм, соціал-демократія).
Спільне постіндустріальне майбутнє
Діалектична боротьба постіндустріальної тези та ультраіндустріальної антитези швидко матеріалізується у протистоянні двох геополітичних блоків.
В якості постіндустріальної тези швидко формується націоналістичний блок США – Україна. Проявом цього блоку є практичний націоналізм президентів Дональда Трампа і Петра Порошенка. Постіндустріальна цивілізація Міжмор’я буде розширенням осі Україна – США.
В якості ультраіндустріальної антитези так само швидко, але приховано, формується етатичний блок: Франція–Німеччина–Росія–Китай. Характерною рисою цього блоку є посилення державного контролю в економіці, політиці, ідеології, демографії, а також згортання свободи слова.
Якщо максимально стисло сформулювати протистояння між постіндустріальною Тезою і ультраіндустріальною антитезою, то це буде протистояння волі і рабства, природного і штучного, «соціального організму» і «соціальної машини».
Україна перебуває на фронті зіткнення між постіндустріальним та ультраіндустріальним проектами. Це означає, що Україна перетворюється на територію найбільшого у світі напруження. Від долі України залежить доля світу. Тому війна за Україну буде безпрецедентно гострою і рішучою.
Український Рай
Існує помилкова думка, що Рай – це місце максимального комфорту. Насправді спокійне життя неминуче веде до деградації і вимирання – див. Експеримент «Всесвіт-25»: як рай став пеклом.
Рай – це місце, найсприятливіше для творчого розвитку. З початком українсько-російської війни 2014 року Україна дедалі швидше перетворюється на планетарний Рай, тобто місце, в якому відбувається найстрімкіший розвиток у світі.
Для стрімкого розвитку необхідні 2 чинники: 1) потужні стимули, 2) потужні ресурси. В ідеальному варіанті Рай – це необмежена зовнішня загроза плюс необмежені зовнішні ресурси. Саме такий «ідеальний шторм» починається в Україні.
Найпотужніший стимул – загрозу фізичного знищення – несе Росія. Найпотужніший ресурс відкривають США. Це стало зрозуміло уже під кінець 2018 року. Курт Волкер відверто заявив: США згодні надавати Україні зброю доти, доки це буде необхідно. Американські аналітики говорять про те, що США можуть застосувати ленд-ліз в обмін на оренду українських портів.
2019 рік буде критичним для України, тому саме його можна вважати офіційним відкриттям Українського Раю.
Україна ніколи не була і не буде місцем комфорту. Україна – це місце для тих, які бажають бути українцями.
А що це означає – «бути українцем»? Слово «Україна» (Оу-країна) буквально означає «країна-яйце», «країна-зародок», «країна-початок». Тому «бути українцем» означає творити нові світи. Новий світ починається з райського творення нової України.
Умови використання матеріалів сайту
Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку
Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com
Читати більше
Читати більше
Читати більше