Читайте книги, що надихають, хоча б раз на місяць
Читання про те, як інші люди долають перешкоди і досягають успіху, може дати вам великий ковток натхнення і змінити погляди на життя.
Почніть свій день з чашки кави
Перед тим як вийти за двері та почати активний день, випийте чашку напою, що бадьорить. Якщо не любите каву, чудовою альтернативою буде
зелений чай або свіжовичавлений сік.
Розгадуйте кросворди у вихідні
Немає нічого кращого, ніж у вихідний день повалятися в ліжку і розгадати кросворд, сканворд або судоку. Насолоджуйтесь процесом розминки для мозку і тренуйте свій розум.
Прогуляйтеся в парку
Мозку теж потрібен відпочинок, причому регулярний. Коли ви прогулюєтеся в парку, далеко від шуму, ви даєте своєму розуму відпочити, що допоможе сконцентруватися на вирішенні нагальних проблем.
Займіться медитацією
Медитація - це приголомшливий інструмент для тих, хто хоче збільшити свою розумову силу. Вона допомагає підтримувати рівновагу, дає відчуття блаженства, заспокоює.
Снідайте
Не виходьте з дому, не поснідавши. Вашому мозку потрібне пальне для того, щоб ефективно функціонувати. Якщо ви з тих людей, хто не любить їсти зранку, перекусіть хоча би бананом в машині дорогою на роботу: цього буде цілком достатньо.
Спіть ночами
Ваша психіка потребує підтримки. Вам просто необхідно міцно і спокійно спати вночі. Поки ви спите, мозок займається тим, що видаляє токсичні білки, продукти нервової діяльності, що накопичилися впродовж робочого дня.
Грайте в шахи
Це одна з найскладніших і найбільш гідних ігор, і вона обов'язково вам сподобається. Мозку приємно отримувати виклик, а шахи кидають його, не створюючи зайвого навантаження.
Задавайте питання
Психічно сильні люди кажуть, що існує одна річ, яка змінила їхнє життя кардинально. Це відповіді на питання, які вони задавали. Питати - не означає виглядати нерозумно. Навпаки, це покаже, що ви хочете вчитися і зрозуміти свої можливості.
Не їжте за робочим столом
Ваша креативність зростає, коли ви залишаєте робоче місце в обідню перерву. Використовуйте цей час, щоб відволіктися і подумати про щось незначне, ненадовго звільнивши свідомість від проблем, які потребують вирішення.
Ходіть з прямою спиною 5 хвилин в день
Встаньте і з гордістю випрямте спину. Ходіть так хоча би 5 хвилин в день. Ця проста вправа змінює свідомість: допомагає відчути себе впевненіше, взяти під контроль ситуацію.
Поспіть
Дослідження показали: 10-хвилинний сон покращує концентрацію, продуктивність і настрій. Якщо вам здається, що ця історія не про вас, спробуйте розслабитися і полежати в тиші з закритими очима ті ж 10 хвилин.
Не забувайте дякувати
Успішні люди говорять про те, що вони привчили себе дякувати кожному дню за що-небудь одне, нехай навіть найнезначніше. Навіть радість від простої чашки кави допомагає не зупинятися на досягнутому і підтримує гарний настрій.
Привчіть себе робити щось незвичайне раз в тиждень
Зміна діяльності повинна стати звичкою. Це виховує психологічну стійкість, яка і формує гармонійну особистість.
Кажіть "ні" частіше
Чим важче вам відмовляти людям, тим частіше ви відчуваєте стрес. Морально стійкі люди знають: говорити ні - це нормально.
Відмовляйтеся від телефону на 30 хвилин в день
Звичайно, ніхто з нас не міг би дозволити собі щотижня відмовлятися від телефону на добу. Але планета не зникне, якщо ви вимкнете свій гаджет хоча б на 30 хвилин в день. Навіщо? Відповідь дуже проста: це робить вас вільними.
Випивайте на один алкогольний напій менше
Алкоголь впливає на всі клітини організму. І на клітини мозку теж. Він уповільнює процес мислення, гальмує нас. Тому вживати його потрібно хоча б трохи рідше.
Посміхайтеся незнайомцю раз в день
Посмішка знижує кількість гормонів, що виробляються під час стресу і негативно впливають на наше фізичне і психічне здоров'я. Посміхаючись незнайомцю, ви тільки підсилюєте її позитивний ефект.
Співайте в душі
Спів у душі підвищує настрій і стимулює вироблення ендорфіну і окситоцину. Ці гормони приносять задоволення і допомагають розслабитися.
Звільніть одну годину на тиждень для своїх особистих справ
Ви проводите максимум часу за продуктивною роботою. Але не менш важливо залишатися на самоті та відгороджуватися від інших людей, нехай і ненадовго. Це корисно для вашого психічного здоров'я, креативності та працездатності.
(
via)