20 цікавих фактів про поведінку людини

Психологія та поведінка людини – явища доволі цікаві та складні. Часом дивуєшся, як мало ми про себе знаємо насправді. Дивишся на поведінку людей в тій чи іншій ситуації і не віриш, що можеш поводитись так само… Однак, в тому, що стосується людської психології, ні в чому не можна бути впевненим на 100%.
 
Отож, 20 цікавих фактів про поведінку людини, про існування яких ви, можливо, навіть не підозрювали!

1. Люди з високим рівнем тестостерону отримують задоволення від гніву інших.

2. Люди прагнуть принизити інших, якщо вони невпевнені в собі. Піддослідні, яким сказали, що вони погано пройшли тест на IQ, висловлювали більше національних і релігійних упереджень, ніж ті, кому повідомили про високі результати.

3. При цьому люди впевнені, що їх негативна думка про інших щира і не має ніяк не пов'язана з їх заниженою думкою про себе. Приниження інших допомагає відновленню самооцінки.

4. На поведінку людей впливають тілесні відчуття. Наприклад, є стійка асоціація між відчуттям важкості і "важливістю", "серйозністю", "вагомістю". Інші оцінювали людину як більш серйозну і стабільну, якщо її резюме подавалося у важкій папці, і навпаки.

5. Так само з відчуттям жорсткості й твердості, які роблять людей негнучкими. Ті, хто сидів на жорстких стільцях, були більш непоступливими в переговорах. Відчуття шорсткої поверхні викликає відчуття складності у відносинах між людьми, а холод тісно пов'язаний з почуттям самотності.
 
6. Люди схильні робити аморальні вчинки чи не виконувати чиєсь прохання про допомогу, якщо для цього не потрібно докладати зусиль або не доведеться відмовляти людині безпосередньо.

7. Проте, більше людей поводяться "як слід", якщо вони повинні прийняти моральне рішення на очах у когось. У прямому проханні про допомогу, про пожертвування або про збір підписів відмовляють рідше.

8. Брехня потребує великих ментальних зусиль. Людині одночасно доводиться утримувати в голові брехню - щоб її вимовити, і правду - щоб її приховувати. В результаті, вона говорить простіші речення і гірше справляється із завданнями на кмітливість.

9. Коли за людьми спостерігають, вони ведуть себе краще. Причому ілюзія спостереження спрацьовує теж. Достатньо повісити фотографії очей в їдальні самообслуговування, щоби більша кількість людей почала прибирати за собою посуд.

10. При цьому поведінка впливає на мораль. Люди, що збрехали, обдурили когось або вчинили інший аморальний вчинок, після цього по-іншому оцінюють, що є добре, а що погано.
 
11. Приваблива чесна зовнішність може легко ввести в оману. Люди схильні більше довіряти зовнішності, ніж щирості. Навіть професіонали у 86% випадків вважали чесними людей-брехунів зі щирими манерами.

12. Зовнішність відіграє величезну роль навіть у голосуванні та виборі політиків. Виборці роблять висновок про компетентність політиків по зрілості та фізичній привабливості особи. Зрозуміло, не усвідомлено.

13. Більш успішних і багатих вважають розуміншими, мудрими й т.д., і навпаки. Часто люди схильні думати, що ті, хто досяг успіху, і ті, на чию долю випали страждання, заслуговували цього.

14. Щасливіший не той, у кого грошей багато, а той, у кого їх більше, ніж у сусіда. Частково на цьому ґрунтується і незадоволеність великими грошима. Люди постійно порівнюють себе з сусідами. Розбагатівши, вони опиняються у нових соціальних колах, де в людей грошей ще більше, і піднятися над оточуючими важче.
 
15. Гнів підсилює в людях бажання володіння. Люди докладають більше зусиль для отримання об'єкта, який асоціюється у них із сердитими обличчями. Раніше це вважалося тільки властивістю позитивних емоцій.

16. Чим складніше рішення, яке необхідно прийняти, тим більше люди схильні залишати все, як є. Якщо в магазині занадто великий вибір і люди не можуть відразу визначити, який з товарів краще - вони підуть без покупки.

17. Коли люди відчувають, що не контролюють те, що відбувається, вони схильні бачити неіснуючі закономірності у не пов'язаних між собою картинках і вірити в теорії змови.

18. Люди шкодують про швидко прийняті рішення, навіть якщо результати їх влаштовують. При цьому важливим є не фактичний час, відведений на прийняття рішення. Важливо, чи відчуває людина, що часу було достатньо.

19. Не всі ризики сприймаються однаково. Одна і та ж людина може безстрашно стрибати з парашутом, але боятися заперечити керівнику. Чи дресирувати тигрів, але соромитися познайомитися із симпатичною жінкою.

20. У нудьги є світлий бік. Нудьгуючі люди нерідко шукають можливість зробити добру справу, оскільки розваги їм набридли і не привносять сенс в їхнє життя.
 
Ось такі ми цікаві створіння. Так, вам може здаватися, що вас це не стосується. Але, насправді, якщо ви уважно простежите за собою, результат вас здивує. А якщо ви помітили ще якісь цікаві закономірності в людській поведінці, діліться ними в коментарях ;)

(via)
Якщо ви помітили помилку чи неточність, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

 

Умови використання матеріалів сайту

Використання матеріалів можливе лише за умови активного гіперпосилання на UaModna ( див. Правила* ). Для генерації коду посилання натисніть на кнопку

Думки, позиції, уподобання та заклики, опубліковані на нашому сайті, є власністю авторів і можуть не співпадати з поглядами редакції uamodna.com

Як важко йти, коли непотріб - ноша,

Як щось свербить нескінченно в душі,

Коли марнота в очі, як пороша,

Коли, й тому, успіх дає відкоша,

А сутність менша за очисько вші...